Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365521 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1575 Dátum: 2014. November 03. - 13:10:08 »
Jól néz ki ez a nyitott szűrőtartó! Ezt direkt Gaggia-hoz gyártják, vagy külsős cucc? Mondjuk azt sem tudom, hogy a karok általában szabványméretűek-e, vagy minden géphez más.
Direkt a Gaggiához van. Az E61-es gépeken van karkompatibilitás inkább. A szűrőméret az átjárós.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1576 Dátum: 2014. November 03. - 13:27:42 »
Köszi és köszi a választ is! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1577 Dátum: 2014. November 03. - 13:49:43 »
Help kellene kávéügyben :)

Röviden: Nem voltunk az asszonnyal kávésok soha (persze, mert életünkben nem itthunk jót), és egy nap Nespresso-val lettünk átállítva a kávésok oldalára. Mi caffe latte pártiak vagyunk, ébredés után a reggeli előtt, után, közben elszürcsölgetünk egyet cukrosan, habosított meleg tejjel. Néha iszunk napközben is, de nekünk átlagban napi 1 kávé fogy nagyjából. Eléggé hozzászoktunk ehhez, de kezdünk kicsit vágyódni más kávék után, úgymond "igazi" kávé után :) Megvannak a Nespresso előnyei is, de amikor lenne rá időm és kedvem hogy elpepecseljek a darálással, stb., akkor jó lenne valami mást is inni. Nagyon jó hogy minden alkalommal ugyanolyan a kávé, gyorsan megvan, és egyszerű akár 1, akár 2 csészével főzni egyszerre, és nem kell utána sokat mosogatni. Valamint lássuk be, nagyjából 20.000Ft/kiló áron picit combos a Nespresso kávé ára, és nem egyszer ittam már olyan kávét ami szerintem ötöd ennyibe sem kerülő kávéból volt főzve, és sokkal jobban ízlett. Na ennyit a háttérről hogy miről, miért, és hogyan akarnánk váltani :)

Hogy az asszony ne tiltson le a zsebpénzemről, ezért próbálnám szűkebb keretből megoldani a dolgot. Annyit már látok, hogy egy Hario Mini Mill az kötelező vétel lesz az őrléshez. Igazából a legnagyobb segítség az kávéfőző téren, majd utána kávébab téren kellene.

Olyan kávéfőző kellene, amivel tudok 1, és akár 2 csésze kávét is főzni egyszerre. Előny lenne a viszonylag barátibb ár, és a kicsi helyfoglalás. Persze az sem lenne hátrány, ha egy kezdő számára is viszonylag egyszerűbb lenne használni. Tudom hogy ez most kb olyan hogy legyen olcsó, szép, és gyorsan is menjen, tudom hogy muszáj lesz kompromisszumot kötnöm, csak gondoltam leírom mi lenne számomra az ideális :) Ja igen, lehetőleg ne legyen tipikus keserű mellékíze a kávénak ha lehetséges :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1578 Dátum: 2014. November 03. - 13:57:48 »
Szerintem a Brikka a barátod.
Mini mill teljesen rendben van. Esetleg veszel hozzá még párszáz forintért egy tejhabosítót és tökéletes élményben lehet részetek.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1579 Dátum: 2014. November 03. - 13:59:11 »
Szerintem olvasgass... majd vásárolgass.
Az asszonytól meg nem kell félni! ;)

A Brika nekem nem jött be... nem lágy krémet készít a tetejére, hanem keserű habot.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1580 Dátum: 2014. November 03. - 14:18:56 »
Sanyi,

a Nespresso arra tökéletes, hogy nem kell vele pepecselni, és egy viszonylag normális, egyenletes végeredményt kapsz. Ha alkalmanként kell, jó választás lehet.
Hátrányok: fajlagosan drága, előredarált, 5 g őrlemény, sok műanyag kapszula kerül utána a kukába.
Az E.S.E pod már jobb ötlet, de itt meg az alapgép a drágább. Podot, kifjezetten podos géppel lehet normálisan elkészíteni. 30-50k-tól lehet venni.
Fontossági sorrend: alapanyag -> őrlő -> gép.
Eszpresszó darálóval, használtan: 50-60k. Kézi őrlővel olcsóbb, de azokkal is csak a baj van, ahogy olvasom. De lehet, hogy csak a maximalista kávébuziknak van gondjuk vele. :)
Az is fontos, hogy milyen típusú kávét szeretnél. Lehet, hogy pl. nincs is szükséged eszpresszóra. Az alternatív kávékészítési módokban majd a srácok segítenek, ez idáig nem foglalkoztatott a téma.
A Brikka egy súlyszeleppel ellátott kotyogó. Valamiféle habot készít a kávé tetejére, de nem készít eszpresszót. Viszont bizonyos "bolti téglákkal" (előre darált kávé) is jól működik. Ezt olvastam, nekem sose volt.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1581 Dátum: 2014. November 03. - 15:41:28 »
Brikka plusz egy. Ha kiismered nagyon jó.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1582 Dátum: 2014. November 03. - 15:58:43 »
Brikkának +1, de a friss őrlésnek +10.  Az már részletkérdés mivel őrlöd,de már egy sima kotyogósban is finomabb lesz a végtermék.
(szerintem)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1583 Dátum: 2014. November 03. - 16:06:52 »
Annak idején innen próbáltam okosodni: www.eszpresszo.com Meg persze szerencsénk volt, mert nászajándékba kaptunk egy Gaggia Classicot.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1584 Dátum: 2014. November 03. - 16:09:51 »
Hajnal fél négykor, az tökörésszen a darálással akinek két anyja van!

Elő a darált kv-t, szarvasi kotyogósba, s a kv-t még melegében intravénásan. S utánna beszélhetünk bármilyen kávéról.


Lehet nem tökéletes, de felébreszt. S ez elég utánna egész napra!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1585 Dátum: 2014. November 03. - 17:02:35 »
Nem ébredni akarok, hanem élvezkedni! :) Szerencsére nem vagyunk kávéfüggők, nem halunk bele ha nem kávéval, hanem kakaóval indul egy reggel :)

Egy pl. 2 személyes kotyogósnál van olyan választásom hogy csak 1 adagot főzök, vagy kötelező a max. mennyiséget beletenni? Sokszor van hogy Julcsi nem akar inni velem, ha nem muszáj olyankor sem Nespressot innék.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1586 Dátum: 2014. November 03. - 17:03:50 »
Olyan kávéfőző kellene, amivel tudok 1, és akár 2 csésze kávét is főzni egyszerre. Előny lenne a viszonylag barátibb ár, és a kicsi helyfoglalás. Persze az sem lenne hátrány, ha egy kezdő számára is viszonylag egyszerűbb lenne használni. Tudom hogy ez most kb olyan hogy legyen olcsó, szép, és gyorsan is menjen, tudom hogy muszáj lesz kompromisszumot kötnöm, csak gondoltam leírom mi lenne számomra az ideális :) Ja igen, lehetőleg ne legyen tipikus keserű mellékíze a kávénak ha lehetséges :)
Szerintem french press, + egy daráló. Kis helyen elfér, teljesen manuális, a legkisebbekben 1­–3 csésze főzhető, nagyobbakban több, előnye hogy lágy lesz és nagyon kevéssé savas, elkészítés kb 4-5 perc. Aztán 1 perc alatt elmöblíted, és kész. Ha 1 éjszakára előre gondolkozol, akkor finom cold brew kávét is csinálhatsz, az még lágyabb. Használni a legegyszerűbb, és a darálótól eltekintve abszolút csendes. Hátrányok: nem espresso, cremája nem lesz, más ízvilág.

Aztán ha később tovább akarsz lépni, akkor max 1 kiló kávé árát buktad :D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1587 Dátum: 2014. November 03. - 17:04:15 »
Sanyi,

a Nespresso arra tökéletes, hogy nem kell vele pepecselni, és egy viszonylag normális, egyenletes végeredményt kapsz. Ha alkalmanként kell, jó választás lehet.
Hátrányok: fajlagosan drága, előredarált, 5 g őrlemény, sok műanyag kapszula kerül utána a kukába.
Az E.S.E pod már jobb ötlet, de itt meg az alapgép a drágább. Podot, kifjezetten podos géppel lehet normálisan elkészíteni. 30-50k-tól lehet venni.
Fontossági sorrend: alapanyag -> őrlő -> gép.
Eszpresszó darálóval, használtan: 50-60k. Kézi őrlővel olcsóbb, de azokkal is csak a baj van, ahogy olvasom. De lehet, hogy csak a maximalista kávébuziknak van gondjuk vele. :)
Az is fontos, hogy milyen típusú kávét szeretnél. Lehet, hogy pl. nincs is szükséged eszpresszóra. Az alternatív kávékészítési módokban majd a srácok segítenek, ez idáig nem foglalkoztatott a téma.
A Brikka egy súlyszeleppel ellátott kotyogó. Valamiféle habot készít a kávé tetejére, de nem készít eszpresszót. Viszont bizonyos "bolti téglákkal" (előre darált kávé) is jól működik. Ezt olvastam, nekem sose volt.

Az ilyen gépek nekem jelenleg nem nyerők, mert nem nagyon van hova tenni a kicsi konyhában. Ami tényleg jónak tűnik az én felhasználásomra az a Bialetti Moka, Brikka, meg a Szarvasit olvastam sok helyen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1588 Dátum: 2014. November 03. - 17:09:48 »
A kotyogósnál sajnos fix a méret, legalábbis tudtommal nem igazán szerencsés fél töltettel használni.
A french press vonal ebből a szempontból mindenképpen rugalmasabb.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1589 Dátum: 2014. November 03. - 17:12:00 »
A kotyogósnál sajnos fix a méret, legalábbis tudtommal nem igazán szerencsés fél töltettel használni.
A french press vonal ebből a szempontból mindenképpen rugalmasabb.

Rendszeresen 3/4-edig töltöm, "lustaságból" és annyit ér, hogy egy leheletnyit gyengébbnek érzem a kávét.
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici