Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365430 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1590 Dátum: 2014. November 03. - 17:15:08 »
Olyan kávéfőző kellene, amivel tudok 1, és akár 2 csésze kávét is főzni egyszerre. Előny lenne a viszonylag barátibb ár, és a kicsi helyfoglalás. Persze az sem lenne hátrány, ha egy kezdő számára is viszonylag egyszerűbb lenne használni. Tudom hogy ez most kb olyan hogy legyen olcsó, szép, és gyorsan is menjen, tudom hogy muszáj lesz kompromisszumot kötnöm, csak gondoltam leírom mi lenne számomra az ideális :) Ja igen, lehetőleg ne legyen tipikus keserű mellékíze a kávénak ha lehetséges :)
Szerintem french press, + egy daráló. Kis helyen elfér, teljesen manuális, a legkisebbekben 1­–3 csésze főzhető, nagyobbakban több, előnye hogy lágy lesz és nagyon kevéssé savas, elkészítés kb 4-5 perc. Aztán 1 perc alatt elmöblíted, és kész. Ha 1 éjszakára előre gondolkozol, akkor finom cold brew kávét is csinálhatsz, az még lágyabb. Használni a legegyszerűbb, és a darálótól eltekintve abszolút csendes. Hátrányok: nem espresso, cremája nem lesz, más ízvilág.

Aztán ha később tovább akarsz lépni, akkor max 1 kiló kávé árát buktad :D

FP-re én is gondoltam, csak totál nem tudom azzal milyen a kávé. Ugye mi amúgy sem espressot iszunk, hanem tejeskávéként, szóval ez nem tudom mennyit befolyásol.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1591 Dátum: 2014. November 03. - 17:20:34 »
FP-nél azért gyorsabban ürül ám a kávétartó ibrik. :) Ugyanannyi kávéból gyengébb lé jön ki, vagyis ha erősíteni akarod, akkor jóval több őrlemény kell bele. Legalábbis én ezt tapasztaltam...és valóban egy másik ízvilág.
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1592 Dátum: 2014. November 03. - 17:56:57 »
FP-re én is gondoltam, csak totál nem tudom azzal milyen a kávé. Ugye mi amúgy sem espressot iszunk, hanem tejeskávéként, szóval ez nem tudom mennyit befolyásol.
Hát, őszintén: mivel a tej sokat elvesz az ízéből, ha tejeskávéként iszod, akkor kis túlzással mindegy, hogy milyen a kávéd. Sokan azért isszák tejjel, mert anélkül keserű nekik a kávé. Ha el akarod helyezni ebben a koordinátarendszerben, akkor FP-vel olyan kávét fogsz kapni, ami tej nélkül is iható, kellemes és lágy lesz.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1593 Dátum: 2014. November 03. - 18:14:38 »
Igen, ezt már én is akartam írni, hogy tejeskávéhoz tényleg elég a legolcsóbb, legkisebb, számodra legpraktikusabb összeállítás is szerintem.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1594 Dátum: 2014. November 03. - 18:20:42 »
Méretben lehet valamit adni arra hogy hány csészés megnevezés szerint? Gondolok itt arra hogy kettőnknek két espressohoz vagy tejeskávéhoz egy 2 fős elég, vagy egy 3 fős inkább? Azt nézem hogy a Bialetti Moka értelmes árban van kezdéshez, majd ha ráfüggünk a jó kávéra és esetleg igényeljük már a jobbat, akkor megyünk fentebb. Nővéremtől az FP-t majd kölcsön kérem, és kipróbáljuk ha megjött a Hario.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1595 Dátum: 2014. November 03. - 18:22:26 »
FP-re én is gondoltam, csak totál nem tudom azzal milyen a kávé. Ugye mi amúgy sem espressot iszunk, hanem tejeskávéként, szóval ez nem tudom mennyit befolyásol.
Hát, őszintén: mivel a tej sokat elvesz az ízéből, ha tejeskávéként iszod, akkor kis túlzással mindegy, hogy milyen a kávéd. Sokan azért isszák tejjel, mert anélkül keserű nekik a kávé. Ha el akarod helyezni ebben a koordinátarendszerben, akkor FP-vel olyan kávét fogsz kapni, ami tej nélkül is iható, kellemes és lágy lesz.

Mi is nagyrészt azért szoktuk tejjel inni, mert amúgy nekünk túl savas/keserű. Majd ha jobb kávékat kezdünk el inni akkor lehet az ízlésünk is változik  :)

Annó az instant nescafé/gagyi kávé+kotyogós kávék idejében eleve nem is szerette egyikünk se túlzottan, ott egy minőségbeli ugrás volt az (Nespresso) ami egyáltalán megszerettette velünk a kávét.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1596 Dátum: 2014. November 03. - 18:42:41 »
Brikkanak adok én is egy pontot.  Nekem nagyon bejött. Azt hozzá kell tenni, hogy a 2 személyes kb egy olasz duplat főz, ami magyar szemmel inkább szimpla.
Nekem ugy a legjobb, hogy Harioval durvára örlök, nem tömöm, lapjával pont tele legyen és a gyári vízmennyiség helyett olyan 2/3ad 3/4ed megy csak bele. Kedvenc csésze pont tele lesz.
Én erős, "keserű" kávé párti vagyok.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1597 Dátum: 2014. November 03. - 18:50:07 »
A Harioval egyébként mennyi idő alatt darálsz le egy főzet kávét?
Sheffield-England

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1598 Dátum: 2014. November 03. - 18:58:59 »
Gregg az ilyen videóktól összefut a nyál az ember szájában. Gratula.
Én is alig várom a hétvégét, hogy élvezkedhessek a kávéval. Főleg a munkahelyi lötty után.  ;D  :thumbup:
Igaz én minimál értékkel nyomom de nekem még megfelel. Szerintem a seaco mal is tudok jó minőségű kávét főzni.  :cimbi:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1599 Dátum: 2014. November 03. - 19:00:49 »
Köszi! Örülök, hogy tetszik. :D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1600 Dátum: 2014. November 03. - 19:23:27 »
Sanyi, a gépeket kivéve főztem otthon szinte mindenben kávét.
 - a habosbabosbubérékos tejeskávéba szerintem a legjobb a frenchpress: lágy, finom, de agyonvág a koffeintartalom
 - Briákkát használok, de megmondom őszintén, nem vennék újra. Sokat játszottam vele, míg kiismertem, de szerintem egy Bialetti Mokka sokkal-sokkal kiegyensúlyozottabb!
 - vettem egy propelleres kávéőrlőt 4-5000 Ft-ért, tökéletes a nem gépesített fogyasztás kiszolgálására, szerintem ha gépet veszel, csak akkor gondolkodj jó őrlőben

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1601 Dátum: 2014. November 03. - 19:27:44 »
FP-nél azért gyorsabban ürül ám a kávétartó ibrik. :) Ugyanannyi kávéból gyengébb lé jön ki, vagyis ha erősíteni akarod, akkor jóval több őrlemény kell bele. Legalábbis én ezt tapasztaltam...és valóban egy másik ízvilág.
Ezt azért pontosítani kell: teljesen más ízvilág. Egyrészt a koffeintartalma sokkal nagyobb, másrészt nem olyan tömény, "keserű" és koncentrált, mint a többi.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1602 Dátum: 2014. November 03. - 20:45:26 »
A Harioval egyébként mennyi idő alatt darálsz le egy főzet kávét?
Pár perc. Mondjuk 2.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1603 Dátum: 2014. November 03. - 21:18:59 »
+1 a Bialetti Mokkának, és -1 a Brikkának.

Jó a Brikka is, de "lelke van", a Mokka Expressz egyszerűbb, stabilabb eredményt ad.

Mokka "főzőkkel" nem tudod megoldani a néha 1 néha 2 kérdést, én a Malactól vett egyszemélyest Mini Express-t használtam, amikor két adagra volt szükség, akkor kétszer készítettem el, így is megvolt annyi idő alatt, amíg a tej fölmelegedett.



Most vettem egy két személyes Mini Express-t hogy ne legyen ilyen gondom!  :crazy:



A frencspressz-ben meg tudod oldani az 1-2 problémát, próbáld ki hogy az úgy készült kávé ízlik -e nektek. Ha nem jön be, max. átveszem, úgy is kellene itthonra, sógornőm rákapott.

A szarvasit különösen nem ajánlom e tekintetben, 6 személyes, bár olyan 2-3 adagig jön le rendesen, utána már sivít=gőzzel jön le.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #1604 Dátum: 2014. November 03. - 23:04:20 »
Volt a youtubeon egy teszt, ahol majdnem a szarvasi győzött. Valami azt súgja, hogy ez is egy olyan téma, mint a "kinek, melyik a legjobb borotvaszappan, borotva, penge, kő, mug,...csaptelep, mosdókagyló".

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici