Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365473 alkalommal)

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3390 Dátum: 2016. November 28. - 11:44:45 »
Nekem Graef cm 702 orlom van szerintem teljesen jo. ( jofogason van egy hasznaltan )


Már csak volt egy....mivel jelenleg már nem találom a hirdetést :(
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3391 Dátum: 2016. November 28. - 12:18:28 »
BF keretén belüle 1000 forintos kedvezmény van Graef CM702-re nov30-ig, ha érdekes (a graef.hu-n lehet beváltani)
http://helloblackfriday.hu/akcio/1000-ft-kedvezmeny-a-graef-cm-702-kavedaralora/


Korábban is gondolta rá, hogy belinkelem, hátha valakit érdekel, úgy látszik nem akar elkelni. Nekem egy ilyenem van: Gaggia Carezza (csak feketében, meg valószínűleg régebbi, mert az enyémnél a portafilter kifolyója fix )
http://www.ebay.com/itm/322341901584
Mondjuk most van egy másik is még olcsóbban
http://www.ebay.co.uk/itm/302150336811

Anno úgy olvastam hogy a belseje nagy mértékben hasonlít a Gaggia Classic-hoz, szerencsémre az itthoni használt piacon találtam. Nincs csészemelegítő meg nem túl szép a műanyag borítás, de ezen túl tudtam lépni, mert belül van anyag bőven, réz bojler, réz portafilter, szabvány 57mm-es. Az egyes szűrőjét leszólják (de ez minden Gaggiára igaz) de én a gyári gagyi műanyag tamperrel körkörösen tömörítve (http://olaszpresszo.hu/szimpla-videoval/) ilyen presszót szoktam csapolni reggelente: (ez egy arabica, abból se high end)



Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3392 Dátum: 2016. November 28. - 12:46:12 »
Gondolom nem éhgyomorra iszod, mert úgy nem egészséges.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3393 Dátum: 2016. November 28. - 13:28:25 »
Én igen. Mi bajom lesz tole?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3394 Dátum: 2016. November 28. - 13:34:42 »
Gondolom a savak nem tesznek jót a gyomornak, és hosszú távon gyomorfekélyt okozhatnak.
Mondjuk egészségről beszélni ebben a topikban...  :futyul:

Amúgy még nincs elég bajom ahhoz, hogy ez érdekeljen.  :crazy:

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3395 Dátum: 2016. November 28. - 14:06:15 »
Nekem Graef cm 702 orlom van szerintem teljesen jo. ( jofogason van egy hasznaltan )


Már csak volt egy....mivel jelenleg már nem találom a hirdetést :(

Használtan ne vegyél Graef-t.Az új csak 30 ezer.Ha naponta használod max. 2-3 évet bír ki.A garancia időn belül romlik el,valszeg cserélik.

http://graef.hu/webaruhaz/kavedaralok/graef-cm-702-kavedaralo
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3396 Dátum: 2016. November 28. - 14:59:48 »
Használtan ne vegyél Graef-t.Az új csak 30 ezer.Ha naponta használod max. 2-3 évet bír ki.A garancia időn belül romlik el,valszeg cserélik.
Ezt a véleményed mire alapozod?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3397 Dátum: 2016. November 28. - 15:40:16 »
Mekkora szerencse, hogy nem bírom az eszpresszót. Nincsenek ilyen gépdilemmáim  ;D   :kv2:
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3398 Dátum: 2016. November 28. - 16:09:54 »
Használtan ne vegyél Graef-t.Az új csak 30 ezer.Ha naponta használod max. 2-3 évet bír ki.A garancia időn belül romlik el,valszeg cserélik.
Ezt a véleményed mire alapozod?

Az It Cafe-n olvasottak alapján.Nagyon jó daráló,de megvannak a határai.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3399 Dátum: 2016. November 28. - 17:49:13 »
Ott hol?
A keresője nem ad találatot Graef-ra.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3400 Dátum: 2016. November 28. - 19:20:51 »
Ott hol?
A keresője nem ad találatot Graef-ra.

Innen kezdődik.Jó olvasást.Én már átrágtam magam rajta és ez után vettem az F4E-t.

https://itcafe.hu/tema/kave_topic/keres.php?type=-&stext=graef&submit=
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3401 Dátum: 2016. November 28. - 21:34:14 »
Sziasztok, én használtam ezt a fajta alap Graef darálót megelőző szériát (világosszürke), és espressohoz nem ajánlom. Nekem darálás közben mozgott a babtartály ami egyben volt a z őrlőmű külső gyűrűjével. Volt olyan, hogy állítgatás nélkül a csapolások nagyságrendekkel különböztek egymástól. Kotyogóshoz vagy nyomásfokozós karos géphez  szerintem tökéletes. A nagyobb szériákról nem hallottam hasonlókat. Ha azóta javították az őrlőmű kialakítását, akkor tárgytalan amit az elején írtam. Utána lett egy kis Ascaso - ami szinte ugyan az, mint az Iberitál vagy Nemox - amivel teljesen elégedett vagyok már 2 éve.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3403 Dátum: 2016. November 29. - 09:05:21 »
Nincs tapasztalatom a Graef-al, de nem hallottam jókat róla én sem. Ezt mondják alap kezdő darálónak, amit úgy is lecserélsz idővel. Nekem mákom volt, én egy éve futottam bele egy nagyon szép állapotú -igaz jól meg kellett sikálni- használt dózeres Mazzer SJ-be 20e-ért. Raktam bele eredeti késeket, a fokozatmentes állítást nagyon jól be lehet lőni az adott kávéhoz. Kávéfajta váltásnál ha nem figyelek, van, hogy a Lelit gépem befullad, de ez az én hibám.
Nem egy gyönyörűség, de ezt szerintem tankból is ki lehet lőni olyan anyagokból készítették.
Ilyen

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3404 Dátum: 2016. November 29. - 09:29:09 »
Nekem graef van és semmi bajom vele. Igaz az egész azon múlik, hogy kit mennyire kap el a buzéria és akkor a határ a csillagos ég.
Graef CM70  és saeco hd 8423 a karból meg a nyomásfokozó kihánygálva és punktum. Nekem megfelel az igényeimnek.  Nekem finom ez is.
Sőt az itt sztárolt piros lidl kávét is sikerült eltalálnom. Eddig az asszony kotyogósába volt, de mivel már nem kávézik muszáj vagyok elfogyasztani. Ott volt egy bontatlan nem pocsékolunk. Eleinte úgy voltam, hogy ilyen sz... kávét hogy lehet meginni. De addig játszottam az őrléssel, hogy a végén nagyon fini már.
Szinte por állagúra kell darálni, majd befúl a gép tőle és akkor ad tartós crema t.
Nem mondom nem tetszene egy pid es gaggia de más élvez elsőbbséget és se időm nem lenne vele játszani.
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici