Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365511 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3405 Dátum: 2016. November 29. - 10:10:08 »
Gratula a Mazzer SJ-hez, de azért ilyen kategóriával leszólni a Graef-et szerintem kicsit értelmetlen. A Mazzer-ed elég tuti vétel volt, de ilyen mázlira vagy várni kell sokat, vagy nem is jön szembe egyáltalán, mert azért ilyenek szerintem nem szaladgálnak gyakran.
Amúgy felújítással együtt mennyibe volt összesen?

Amikor Graef-et vettem, akkor még 25ért mérték. A használt Iberital-ok mentek 35 körül, én meg nem tudtam hogy be fog-e egyáltalán jönni ez az egész kávé sztori, illetve asszony mennyire lesz hajlandó bíbelődni az egésszel. Akkoriban Dolce Gusto kapszulásat toltuk, nem volt nehéz kiszámolni, hogy hosszútávon olcsóbb az őrlő+kávégép. Viszont nem jött szembe semmi jó cucc, az Iberitalokról is olvastam kritikusabb véleményt, így inkább úgy voltam vele, hogy garanciás cuccot veszek, ráadásul olcsóbban. És még az se volt egyszerű, mert épp hiánycikk volt. Én nem bántam meg, 2015 februárja óta nyúzom a CM702-t, és nem volt vele még bajom (meg ésszel használom), persze viszonyítási alapom nincs, de (nekem) finomabb kávét főzök otthon, mint egy-két vendéglátóhely, de volt már hogy speckó trendi kávézó kávéja se ízlett, hiába volt szép, én savanyúnak találtam, de legalább drága is volt (~6-700).

Nyáron egyik ismerősömnél ittam meglepően finomat, abszolút low budget módon készítve. Mákdarálón ledarált kávé (nem tudom milyen, de tuti hogy semmi extra) kotyogóson lefőzve, és nagyon ízlett. Persze tök más volt, mint egy presszó kávé, de amióta van otthon őrlő, azóta nem is tartom az "eszpresszó vagy a halál" szabályt, szoktam otthon filterezni, AP-zni is.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3406 Dátum: 2016. November 29. - 10:11:28 »
Gondolom nem éhgyomorra iszod, mert úgy nem egészséges.

Ezt kifejtenéd? Tényleg érdekelne bővebben, ha utánamentél már az infónak.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3407 Dátum: 2016. November 29. - 10:42:58 »
Mazzer SJ használtan, 20-ért egyszer sem jön veled szemben az életben. :) Jelenleg 80-100 között van az átlag szerintem. Ha nem túl öreg és jó állapotú a gép, akkor ez is korrekt ár érte.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3408 Dátum: 2016. November 29. - 10:57:57 »
Atti:
Voltam írisz-diagnosztikán... 15 év után másodszor.
Újra ledöbbentem:
Egy szót sem szóltam, belenézett a dokinéni a szemembe és azzal kezdte, hogy hónapokkal előtte volt egy heregyulladásom. Nem is azért mentem, azt már el is felejtettem, lábon kihordtam, elmúlt, mire dokihoz eljutottam volna vele.
Ő mondta, hogy "ne igyon kávét reggel éhgyomorra". Nem kérdeztem vissza, vagy másfél éve úgy kezdtem a reggeleket, hogy Hario -> Saeco... de, ha már ő is látja a hatását, az nem lehet jó jel.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3409 Dátum: 2016. November 29. - 11:01:16 »
Várj, ebből mi a tanulság? Ugye az, hogy ne menjek írisz diagnosztikára?  :crazy: :crazy: :crazy:
(köszi a kimerítő választ!  :cimbi:)

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3410 Dátum: 2016. November 29. - 11:20:09 »
Gratula a Mazzer SJ-hez, de azért ilyen kategóriával leszólni a Graef-et szerintem kicsit értelmetlen. A Mazzer-ed elég tuti vétel volt, de ilyen mázlira vagy várni kell sokat, vagy nem is jön szembe egyáltalán, mert azért ilyenek szerintem nem szaladgálnak gyakran.
Amúgy felújítással együtt mennyibe volt összesen?

Amikor Graef-et vettem, akkor még 25ért mérték. A használt Iberital-ok mentek 35 körül, én meg nem tudtam hogy be fog-e egyáltalán jönni ez az egész kávé sztori, illetve asszony mennyire lesz hajlandó bíbelődni az egésszel. Akkoriban Dolce Gusto kapszulásat toltuk, nem volt nehéz kiszámolni, hogy hosszútávon olcsóbb az őrlő+kávégép. Viszont nem jött szembe semmi jó cucc, az Iberitalokról is olvastam kritikusabb véleményt, így inkább úgy voltam vele, hogy garanciás cuccot veszek, ráadásul olcsóbban. És még az se volt egyszerű, mert épp hiánycikk volt. Én nem bántam meg, 2015 februárja óta nyúzom a CM702-t, és nem volt vele még bajom (meg ésszel használom), persze viszonyítási alapom nincs, de (nekem) finomabb kávét főzök otthon, mint egy-két vendéglátóhely, de volt már hogy speckó trendi kávézó kávéja se ízlett, hiába volt szép, én savanyúnak találtam, de legalább drága is volt (~6-700).

Nyáron egyik ismerősömnél ittam meglepően finomat, abszolút low budget módon készítve. Mákdarálón ledarált kávé (nem tudom milyen, de tuti hogy semmi extra) kotyogóson lefőzve, és nagyon ízlett. Persze tök más volt, mint egy presszó kávé, de amióta van otthon őrlő, azóta nem is tartom az "eszpresszó vagy a halál" szabályt, szoktam otthon filterezni, AP-zni is.

Dehogy szólóm le a Graef-et, én is azt vettem volna valószínű ha nem botlok a Mazzer-be tök véletlenül, én csak azt írtam, hogy nincs vele tapasztalatom, de olvastam pozitív-negatív kritikát vele kapcsolatban.  :handshake: Örülök neki, ha már szemes kávét vesznek az emberek, nem az őrölt, ki tudja mi van bennüket.

Felújításból nem csináltam nagy ügyet, darabokra szedtem, kipucoltam, lesikáltam, kiiktattam az dózer automatikáját, új késeket raktam bele, ennyi. Összköltség így állt össze, vétel 20e, kések 10e, plusz a munka amit ráfordítottam.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3411 Dátum: 2016. November 29. - 12:14:04 »
Bocsi a bugyutának tűnő kérdésért, de mijaza dózer egy őrlőben?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3412 Dátum: 2016. November 29. - 12:23:24 »
Az a rozsdamentes tartály az elején. A kávézókban azt beállított adagonként automatikusan feltölti, és onnan kell kipofozni az őrleményt. Legalábbis az enyém ilyen volt, amíg át nem alakítottam.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3413 Dátum: 2016. November 29. - 12:31:55 »
Aha, értem. Danke!

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3414 Dátum: 2016. November 29. - 12:50:36 »
Pontosan ahogyan gregg írja. Én adagonként darálok - 16 grammot szoktam egyszerre -, aztán ecsettel garat kisöprés, hogy mindig friss legyen, ne nagyon maradjon benne őrlemény.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3415 Dátum: 2016. November 29. - 14:35:54 »
Tyű, akkor én jó ganaj forma vagyok, mert kb. fél, egy évente kefélem ki alaposan, sztán cső! :-D

Az miért jó ha a dózer automatikáját kiiktatjuk?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3416 Dátum: 2016. November 29. - 14:48:28 »
Mert ha nincs kiiktatva, akkor bizonyos karmozgás után újra őröl, hisz a kávézóban az a jó.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3417 Dátum: 2016. November 29. - 15:45:45 »
Aha, asszem így már értem. Megtekintek pár videót. Kösz!

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3418 Dátum: 2016. November 30. - 14:06:32 »
Sziasztok!
A bourboncafe-tol rendelt mar valaki? Mennyire frissen porkolnek?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3419 Dátum: 2016. November 30. - 19:41:15 »
Szerintem általában frissen, de van, hogy a nap végére már fáradtak...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici