Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 112002 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Feather
« Válasz #120 Dátum: 2011. Február 01. - 09:18:18 »
Én is átvettem a szállítmányomat. :borz2: :borz2: :borz2:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Feather
« Válasz #121 Dátum: 2011. Február 01. - 12:40:22 »
Több alkalom után úgy látom, hogy a Feather túl éles nekem, eddig a Lord SC vált be a legjobban, utána a Derby a nyerő.

Nekem ma hozta a postás a Feather pengét, rögtön meg is borotválkoztam :D
Eddig messze ez a legjobb, amit próbáltam. Már csak Feather borotvát kellene szerezni hozzá féláron  :crazy:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Feather
« Válasz #122 Dátum: 2011. Február 01. - 15:21:40 »
Több alkalom után úgy látom, hogy a Feather túl éles nekem, eddig a Lord SC vált be a legjobban, utána a Derby a nyerő.

Ugyanez a helyzet velem is. A Featherrel mindig vérfürdőbe torkollik a borotválkozás. Nekem a Personna a legnyerőbb (nem érzésre, hanem végeredményre és irritációmentességre tekintettel), bár most kipróbáltam a sárga 7 o'clock Gillette-et is és az sem rossz...

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Feather
« Válasz #123 Dátum: 2011. Február 01. - 15:29:36 »
Nekem is kicsit "erős" volt régebben a Feather, plusz a Gillette Old Type-om is agresszívnek éreztem régebben. Tegnap kipróbáltam együtt, és láss csodát, olyan irritáció mentes borotválkozásban volt részem, mint talán még soha! :) Ezzel azt akarom kihangsúlyozni, hogy idővel változunk mindannyian, fejlődik a technikánk, és ami egyszer nem volt jó, lehet, hogy fél év múlva jó lesz. Nem szabad örökre elvetni semmit sem szerintem. ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Feather
« Válasz #124 Dátum: 2011. Február 01. - 16:34:30 »
Szintén zenész... Én a Lord-okkal kapott stainless pengékkel kapirgáltam magam halálra, félre is tettem, amolyan Salmo-módra jó lesz az még festés után követ kapirgálni, stb.. Azután 2-3 hónap De borotválkozást követően valahogy megint előkerültek, és simán megborotválkoztam velük. Soha nem fogok pénzt adni érte, mert a Super Chrome sokkal jobb, de valóban érdemes néha visszatérni egy korábban nem jól teljesítő pengére/késre/készülékre.

SicTransit

Nekem is kicsit "erős" volt régebben a Feather, plusz a Gillette Old Type-om is agresszívnek éreztem régebben. Tegnap kipróbáltam együtt, és láss csodát, olyan irritáció mentes borotválkozásban volt részem, mint talán még soha! :) Ezzel azt akarom kihangsúlyozni, hogy idővel változunk mindannyian, fejlődik a technikánk, és ami egyszer nem volt jó, lehet, hogy fél év múlva jó lesz. Nem szabad örökre elvetni semmit sem szerintem. ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #125 Dátum: 2011. Március 28. - 16:14:26 »
Én örülök a tájékoztatásnak (főleg, ha biztos vagy benne)! A japán fedör portéböl-ben ilyen fekete penge volt, azt hittem, valami olcsóbb változat.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #126 Dátum: 2011. Március 28. - 17:08:37 »
Bátor próbálkozás  :crazy:

A jappány egyszer jó poén, de ugye tudod: japán?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #127 Dátum: 2011. Március 28. - 18:22:12 »
Zoli, nagyon csodálkoznék, ha a képen szereplő készülék eredeti Feather lenne. A pengék OK, de az a készülék kínai.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Feather
« Válasz #128 Dátum: 2011. Március 28. - 18:33:08 »

Olcsosagnak szamit tavol keleten egy ilyen borotva,de itt Europaban mar meglovik az arat rendesen.


AZért mert egy kínai Weishi van a képen.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #129 Dátum: 2011. Március 28. - 22:07:18 »
Róla van szó, néztem korábban én is.

Nem feltételezem, hogy rosszindulatból akarna megtéveszteni, legfeljebb nem különösebben ért hozzá, és egy Japánba Kínából importált készülékről van szó. A félig műanyag Feather Popular is bőven drágább ennél, és 13 dollárért igen jó üzlet, máshol 20 körül van.

Mindazonáltal a tiéd kétezer forintot egy doboz Featherrel simán megér, semmi gond.

Ami viszont tényleg érdekes, az ez az eredeti, de igen régi Feather DE. Még tart egy ideig az aukció... ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #130 Dátum: 2011. Március 28. - 22:13:59 »
Ezt már úgy látom feszegették néhányan. Persze, hogy kínai, sőt lehet a penge is az!
Beidézem az eredeti szöveget amit a Feather cég írt erről a borotváról, miután valaki rákérdezett náluk. Forrás B&B fordítás gugli

"Dear Mr...

Thank you very much for your e-mail dated February 14, 2011 through our
website.

Regarding your inquiry, as we saw the website in your e-mail, please be
advised as follows.

Razor;
We are sure that this is not our product.

Blade;
The blade packet attached to the razor looks like our product, but please
note that we cannot be sure if it is our genuine product by just looking
at it on the website, as there are imitation products around the world.

...

Best regards,

=================================
Tsuyoshi Ishiyama
FEATHER SAFETY RAZOR CO.,LTD.
OVERSEAS TRADE DIVISION

...
URL : http://feather.co.jp"


Kedves Mr. ..

 Köszönöm szépen az e-mail-én kelt február 14, 2011 keresztül
 honlapján.

 Ami a vizsgálat, mint láttuk a honlapon az e-mail, kérjük
 tanácsolta az alábbiak szerint.

 Razor;
 Biztosak vagyunk benne, hogy ez nem a mi termék.

 Blade;
 A penge csomag csatolt borotva néz ki, mint mi a termék, de kérjük
 figyelmét, hogy nem lehetünk biztos abban, hogy a mi eredeti termék csak keres
 rá a honlapon, mint ahány utánzat termékek az egész világon.

 ...

 Üdvözlettel,

 =================================
 Tsuyoshi Ishiyama
 Feather zsilett Co., LTD.
 Tengerentúli kereskedelem DIVISION

 ...
 URL: http://feather.co.jp "



Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #131 Dátum: 2011. Március 28. - 22:53:57 »
Viszont ha megkapom a ceg nevvel ellatva a borotvat,es felteszem ide a forumba,
jo penzert,mondjuk 80 euro ert.
Lecsapnal ra szerintem mint mindenki mas,es mindjart nyereseges volt a vasarlasom.

Öööö... Csak nem lebecsülni a fórumtagok tájékozottságát.  :evil:  Többen rögtön kiszúrtuk, hogy nem Feather, ez nem zavar?   ;D
Meg aztán 80 euróért? Hát tudod, azért már miket kapni?   :fetreng:

De még egyszer, 10 dollárért ez így is megéri.  ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #132 Dátum: 2011. Március 29. - 11:08:56 »
Zoli!
Nem cseszegetni vagy a lelkesedésedet letörni akartuk, hanem segíteni.
A lenti eredeti Feather borotvát Te sem tudod 80-ért újonan megvenni, nemcsak mi, (illetve bocs, én a cégnél megtudnám) :-)
A lényeg 10 dolcsiért érdemes reszkírozni, mégha bebukod akkor is, bár a kínai készülékek jónagy részének nincs jó híre. Ez szerintem ugyanaz vagy hasonló készülék lesz, mint a Weishi, és akár lehet jó is. A fórumtársakat meg tényleg nem lebecsülni, mert itt mindenki (akarva-akaratlanul) szakértő  ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #133 Dátum: 2011. Március 29. - 12:25:18 »
Zoli, nagyon sajálom, hogy kioktatásnak meg negatív hozzászólásnak érzed azt, ha szólunk, hogy nem lesz eredeti, amit veszel. Szerintem ez inkább emberbaráti cselekedet, ami megvéd a csalódástól.  ;D  (Egyébként így, hogy kiderült, hogy van Feather All Stainlessed, amit 149 euróért vettél, még kevésbé értem, hogy gondolhattad, hogy 10 dollárért, azaz 7 euróért eredeti, full fém, pillangós Feathert kapsz.)
Nem állt szándékomban, és nem is jellemző rám a kioktatás, és a fórum eddigi létezése során megfigyeltek alapján bizton mondhatom, hogy az általános hangulatra, a tagokra sem jellemző ez. A bizonyság pedig itt van, előtted, az összes topik összes hozzászólása, nyugodtan olvasgass vissza.  ;)
Ha valami miatt mégis érzékenyen érintett volna a dolog (előfordul, emberek vagyunk, nem feltétlenül ismerjük egymást, sokszor elég egy hiányzó szmájli stb.), a magam részéről elnézést kérek.

Uff.

:sör:

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Feather
« Válasz #134 Dátum: 2011. Március 29. - 13:13:40 »
Ha mindenképp olcsó és jó Feather borotvát szeretnél, akkor figyelmedbe ajánlom a Feather Portable-t. Kb. 1 éve vettem ebay-en, akkori és ha jól emlékszem a mostani ára is kb. 12 USD körül mozog.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici