Szerző Téma: Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények  (Megtekintve 59326 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #120 Dátum: 2015. Március 24. - 00:13:43 »
Közben egy kis Rejtő, Vonnegut, és a képregények.

Robot Karcsi?  :D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #121 Dátum: 2015. Március 24. - 03:01:26 »
Murakami Haruki "Köddé vált elefánt"-ja került sorra (végre). Úgy néz ki, hogy jóban leszünk. Amúgy folyamatosan olvasok, kb. egy-három könyvet, csak nem szoktam leírni. :) Múlt héten Eco Foucault-ingája került ki a táskából, nem volt egy kellemes útitárs, de persze csak a mérete miatt. Közben egy kis Rejtő, Vonnegut, és a képregények.
:)
Pont piszkosfredet olvasom épp, kell a nosztalgia. Még mindig zseniális a humora.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #122 Dátum: 2015. Március 24. - 16:00:52 »

Ernest Cline - Ready Player One

Zseniális kocka-scifi 
Most végeztem ki, kösz a tippet, tényleg nagyon eredeti iromány!
Esetleg hasonló cyber kocka olvasnivaló akad még?
Ha még rá vagy kattanva a cyberpunkra :)

Neal Stephenson - Snow Crash
Richard Morgan - Takeshi Kovacs trilógia
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #123 Dátum: 2015. Március 24. - 17:25:53 »
Köszi a tippet  :thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #124 Dátum: 2015. Március 24. - 19:23:59 »
Kösz mindenkinek, darabig elleszek ezekkel.  :thumbup:
Bár időm kevés olvasni, de éjjel azért sikerûl ha felkelt a félhármas expressz sírás épp. ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #125 Dátum: 2015. Május 07. - 22:11:47 »
Szerintem illik ide és tényleg szép és jó a könyv (nem mellesleg az asszonyom kezdeményezése a cégnél):



https://www.facebook.com/122743074422356/photos/a.129095817120415.17747.122743074422356/1034085536621434/?type=1
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #126 Dátum: 2017. Április 19. - 22:40:37 »
Ma ez volt az esti mese az MR1-en fél nyolckor. Rég hallgattam ilyen figyelmesen :-)

"A szomorúság felhője

Ott hagytuk abba, hogy az én Ambrus barátom négylábra ereszkedett zavarában. Annyira röstelkedett, hogy megsajnáltam s együttérzésem jeléül majdnem hogy én is négykézlábra álltam. De aztán meggondoltam, mert már szappanos volt az állam s féltem, a szappan reámszárad. Le kellett húznom a borostámat..."

http://dia.pool.pim.hu/xhtml/kanyadi_sandor/Kanyadi_Sandor-Talpas_tortenetek.xhtml
http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2017-04-19

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #127 Dátum: 2018. Január 12. - 23:42:51 »
Timor Vermes

Nézd, ki van itt

/ részlet /


Történet szerint, Adolf Hitler 2011-ben, Berlinben tér magához, s itt indul egy Hitler szemszögéből mutatott, groteszk görbetükör a jelenünkről.

Bebizonyítva, hogy a néven kívül más nem változott.

De egy kis kiragadott szöveg, a könyvet bátran merem ajánlani.


"XXXII.
Bámulatos, milyen utakat választ a gondviselés, hogy célba juttasson bennünket. Gondoskodik róla, hogy az egyik elessék a lövészárokban, a másik viszont túlélje. Egy kis szakadár pártocska gyűlése felé vezeti lépteit az egyszerű őrvezetőnek, aki később millió párttagot üdvözöl Nürnbergben. Gondoskodik róla, hogy kiválasztottjának pályáját egy év börtön szakítsa meg, csak azért, hogy végre legyen ideje megírni egy nagy könyvet. Gondoskodik arról
is, hogy a nép nélkülözhetetlen vezére egy török bohóc műsorában találja magát, akit aztán oly mértékig felülmúl népszerűségben, hogy valósággal rátukmálnak egy saját műsort. Mindezek után biztos vagyok benne: a gondviselés rendezte úgy, hogy Krömeier kisasszony ne értsen a borotvapengékhez. Mert eljött az ideje, hogy szünetet tartsak, és magamba szálljak. Nem mintha egy pillanatig is kételkedtem volna visszatérésem értelmében, ám az aktuális események sodrában átmenetileg a háttérbe szorult annak kiderítése, hogy pontosan mi is a célja velem a gondviselésnek. Nem is tűnt olyan sürgősnek, mivel a legdurvább megaláztatások és nélkülözések ideje elmúlt. A sors pedig, akárcsak annak idején Bécsben, úgy döntött, másodszor is felnyitja a szemem. Addig csak elvétve kerültem érintkezésbe a mindennapi élettel, az apró-cseprő ügyek intézését Krömeier kisasszony vállalta helyettem. Csak akkor derült ki sorra, mennyire megváltoztak bizonyos dolgok, amikor egyszer-egyszer magam intéztem a beszerzéseimet. Rendkívül hiányzott például a régi jó borotvám. Új életemben hosszú ideig kénytelen voltam azokkal a műanyag eszközökkel beérni, amelyeknek annyi volt az előnyük, hogy több – kivétel nélkül alkalmatlan – pengét variálva lehetett kellemetlen nyúzatásnak kitenni az arcbőrt. A csomagolás feliratából arról értesültem, hogy ezt a gyártó hatalmas előrelépésnek gondolja, főleg az előző verzióhoz képest, amely eggyel kevesebb pengét tartalmazott. Én viszont továbbra sem tudtam semmiféle értéktöbbletet fölfedezni benne a régi, jól bevált, egypengéjű borotvához képest. Krömeier kisasszonynak hosszan magyaráztam, hogy néz ki és hogyan működik egy ilyen, de hiába. Ezért kénytelen voltam magam útnak indulni, hogy beszerezzem. Utoljára 1924-ben vagy 1925-ben voltam rendes bevásárlókörúton. Akkoriban az ember rövidáruüzletbe vagy szappanboltba ment. Manapság a borotvát drogériában kell beszerezni. Krömeier kisasszony elmagyarázta, hogyan jutok oda. Amikor
megérkeztem, meg kellett állapítanom, hogy a drogéria fogalma egészen más üzletet takar, mint az én időmben. Régen a bolt mélyén volt egy pult, és mögötte az áru. Manapság a pult a kijárat közelében van elhelyezve, és mögötte nincs semmi, csupán a kirakat belső oldala. Az áru bárki emberfia által hozzáférhetően, végtelen polcrendszereken sorakozott. Ebből először arra következtettem, hogy több tucat eladót foglalkoztatnak a boltban, csak nincs egyenruhájuk. Aztán kiderült, hogy azok a vevők. A vevő maga szedte össze, amire szüksége volt, aztán szaladt vele a pulthoz. Rendkívül rossz benyomást tett rám ez a módszer. Úgy éreztem, olyan udvariatlanul viselkednek velem, mint azelőtt szinte soha. Mintha mindjárt az üzletbe lépve világosan értésemre adnák, hogy azt a pár vacak borotvapengét szedjem össze magam, a drogista uraságoknak jobb dolguk is van."

szerk: SicTransit, illegális tevékenységre utaló részt kivettem.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 13. - 11:01:20 írta SicTransit »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #128 Dátum: 2018. Január 13. - 07:47:23 »
Nem biztos hogy egy könyvolvasásnyi időt szánnék erre az életemből, de a filmet megnézem. Megtaláltam online a neten és belenéztem. Pont e-mail címet akartak csinálni Hitlernek, de az adolf.hitler már foglalt volt  :D aztán mondták neki hogy keressen a neten bármire, természetesen a "világuralom" szót gépelte be a googlebe  ;D

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #129 Dátum: 2018. Január 13. - 08:05:14 »
Régebben Moldova György is feldolgozta ezt a helyzetet, "Hitler Magyarországon" címmel. Szokásosan maró kritikával.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #130 Dátum: 2018. Január 13. - 11:02:58 »
Én is kifejezetten ajánlom, online is beszerezhető, de a könyvesboltban is odaadják pár reggeli áráért.

Nem biztos hogy egy könyvolvasásnyi időt szánnék erre az életemből, de a filmet megnézem. Megtaláltam online a neten és belenéztem. Pont e-mail címet akartak csinálni Hitlernek, de az adolf.hitler már foglalt volt  :D aztán mondták neki hogy keressen a neten bármire, természetesen a "világuralom" szót gépelte be a googlebe  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #131 Dátum: 2018. Január 13. - 11:39:28 »


szerk: SicTransit, illegális tevékenységre utaló részt kivettem.


Ok, bocsánat!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #132 Dátum: 2018. Január 13. - 21:25:33 »
Nem biztos hogy egy könyvolvasásnyi időt szánnék erre az életemből, de a filmet megnézem. Megtaláltam online a neten és belenéztem. Pont e-mail címet akartak csinálni Hitlernek, de az adolf.hitler már foglalt volt  :D aztán mondták neki hogy keressen a neten bármire, természetesen a "világuralom" szót gépelte be a googlebe  ;D

Megnéztem on-line módon ma a filmet, abban közös a történet sarkosítva, hogy a filmben is szerepel Hitler ...

Könyvnek még árnyékaként se tekinthetek rá.

Inkább szánd rá a könyvre azt az uckve 4 órát, és olvasd el, megéri.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #133 Dátum: 2018. Január 14. - 07:39:57 »
Megnéztem én is, nem volt rossz, de szerintem németnek kellene lenni, hogy értsük a mélységét. Ahogyan a Tanút vagy a Hét tonna dollárt is csak a magyarok értik igazán. Voltak benne jó részek, pl. amikor a Bukást legendás epizódját parodizálják és valóban elgondolkodtató kicsit, de mégegyszer nem nézném meg :) A könyvön gondolkodom, a film után pár reggeli árát is sajnálnám rá, az ettől klasszikusabb könyveket szeretem. Fent van a neten az is, online olvasható :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #134 Dátum: 2018. Január 14. - 09:02:54 »
A film ki van élezve a fajgyűlöletre, ellenben a könyv egy frappáns társadalomkritika.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici