Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 109113 alkalommal)

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Flaschner
« Válasz #330 Dátum: 2013. Július 31. - 15:56:14 »
Én is elkezdtem nézni, de az én meglátásom szerint sem elismerően szól a fórumról...  :( Nem is nézem tovább, mert nem illik egy közösséget lehülyézni, azért mert nem egy személy és nincs több évtizedes KÉSZÍTŐI múltja.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Flaschner
« Válasz #331 Dátum: 2013. Július 31. - 16:50:53 »
Szerintem is sértő ez a nyilatkozat, semmi másról nem szól mint az öntömjénezésről. A wikipédián a szerénység szót biztos nem róla mintázták...mondjuk ezzel nem is lenne gond, ha másokat nem állít be "hülye" kontárnak.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Flaschner
« Válasz #332 Dátum: 2013. Július 31. - 17:39:52 »
Köszi Fonti a megosztást!
 :2thumbup:
...értem amit mondani akart a mester úr, a fórummal kapcsolatban, de azért finomabban is fogalmazhatott volna.
Mégiscsak arról a közösségről nyilatkozott akitől a kenyere van/lehet.

Szívesebben olvasnék itt a fórumon hozászolásokat tőle,
szívesen látnék képeket a munkafolyamatokról érdekességeket, új/régi borotva késekről mintsem ilyen nyilatkozatot.
Flaschner úr ,tisztelettel kérem, ha úgy érzi rossz úton jár a fórum tessék segíteni a helyes mederbe terelni,ötleteket adni.
...és híres borotvákról :kepet: mellékelni  ;)
 
:hat:



Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Flaschner
« Válasz #333 Dátum: 2013. Július 31. - 17:52:24 »
 :-\
Hát én nem is tudom...

Ahogy végighallgattam a beszélgetést az jött le nekem, hogy a mester mintha nem is igazán gondolta volna át a dolgokat.
Csak én vettem észre, hogy az elkezdett gondolatmenetet nem fejezte be, hanem elkalandozott és más témába kezdett, majd fejezett be? Nem lettek kifejtve az elkezdett gondolatok, csapongott a mondanivalójában. A kérdésekre gyakorlatilag nem is válaszolt, csak beszélt.
Én ennek tudom be ezt az elszólt hüjézést. Valahogy nem volt fejben összefogva az egész.

Legalábbis nekem így tűnt.
Mindjárt végighallgatom újra...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #334 Dátum: 2013. Július 31. - 17:54:08 »
Mondjuk azért hozzátenném, hogy van nagyon sok ügyes köszörűs itt a fórumon, pár ügyes készítő is! És szerintem sok ügyes átlagberetvás, aki ügyesen meg tudja fenni a borotvakését! Sajnos, én egyik csoportba sem tartozom, egyelőre, remélem, hamarosan meg tudom énis fenni a késeim!  :cimbi:

Viszont meg tudom érteni Flaschner úr üzleti oldalát is.. ha eleve lebeszéli az embereket a fenni tanulástól, akkor minimum a pestieknek megéri elvinni hozzá a késeket éleztetni. És azért az is egy aspektus, hogy ha valaki nem ezermester, csak borotválkozni akar, olcsóbb akár egy életen át hozzá hordani a késeket, évente párszor, mint venni drága köveket többtízezerért és aztán rájönni, hogy nem megy neki, jobb esetben még azelőtt, hogy sikerül elbaszarintani egy kését...

PS: de az a beszólás akkor is sértő volt, minimum a fent említett kvalitásokkal rendelkező fórumtársakra, akik előtt mégegyszer  :hat:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #335 Dátum: 2013. Július 31. - 18:08:53 »
Tény, hogy Flasi nem egy profi előadó, szerintem ezt ne is várja tőle senki. Sajnos a fórumot sem tudja profi módon kezelni, ezért aki esetleg tanulni szeretne tőle vagy vásárolni, jobb ha személyesen keresi meg a fehérvári üzletében. Ő mindenkit szívesen fogad a fórumunkról és örömmel ad tanácsokat is.
Én tavasszal jártam nála Salmó barátommal és kedvcsinálónak itt van két fotó az üzletecskéje leghátsó műhely zugából egy ősi köszörűről:



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Flaschner
« Válasz #336 Dátum: 2013. Július 31. - 18:30:29 »
...lehet, hogy a nagy meleg sem segített a gondolatait összefogni.
Gondolom kapott már itt kritikákat (tőlem biztosan), amit nem tudott feloldani magában...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Flaschner
« Válasz #337 Dátum: 2013. Július 31. - 18:35:13 »
Köszi a képeket Fonti
 :borz2:
(...és a topic elején/közepén találhatóakat is!)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #338 Dátum: 2013. Július 31. - 20:06:24 »
Ha jól látom az idei Tűzzel-vassal fesztiválon készült ez a felvétel, valszeg épp az árnyékban söröztem amikor volt ez az interjú :)

Az idei fesztiválon volt szerencsém személyesen is beszélgetni velük, tavaly nem jött össze.  Kb. 3x nekiálltam leírni az eddigi tapasztalataimat, és a véleményemet hosszan kifejtve, de az asszony lebeszélt róla  :crazy:

Röviden összefoglalva:
1. én éleztetni se hozzá, se a fiához nem vinnék borotvakést, ha ingyen csinálnák se.

2. Borotvát tőlük én nem vennék, de aki vesz, az is csak annak fényében tegye, hogy egy gyári Dovo-tól annyiban különbözik, hogy tudod ki csiszolta ki a kinagyolt és hőkezelt pengét, és bele van savazva az hogy Flaschner. Egyébként a nyél, a szegecs, a penge mind gyári rajta, akit ez nem zavar, az vegye nyugodtan, mert legalább a pénzük egy részével nem a német nagyvállalatot gazdagítják :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Flaschner
« Válasz #339 Dátum: 2013. Július 31. - 21:02:10 »
Úgy tudom, a kések egy része friodur alapanyag...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Flaschner
« Válasz #340 Dátum: 2013. Július 31. - 21:06:12 »
Jogos. Akkor annyit változtatnék, hogy nem csak Dovo márkájú készpengét használnak  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Flaschner
« Válasz #341 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 00:19:44 »
Flaschner úr olyan amilyen.(a kérdező nő egy skizo-általános suliban tanárom volt)

Fonti: mi a helyzet az interjúban is említett Stelho bácsival?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #342 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 00:38:38 »
Nem tudok újabb hírt róla.  :borosta:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Flaschner
« Válasz #343 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 09:37:54 »
Remek. A munkájának a minősége fordított arányban áll az áraival. Sajnos az utóbbi lényegesen magasabb.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Flaschner
« Válasz #344 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 09:49:32 »
Nah itt duzzogok magamban, még egy gondolat: miben verhetetlen Flaschi? A kétkorongos köszörűben. Ha valaki ezt a lépést kihagyja, és hőkezelt, kiholkerezett (hogy is hívják ezt borotvásoknál?) pengéket (+nyél + szegecs) vesz Solingenből 1-2 év alatt igényességben lényegesen magasabb szintre tud eljutni.
Az meg konkrétan engem nem érdekel, hogy van-e valakinek bejárása a Dovo-hoz, attól láthatóan nem fog jobb késeket csinálni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici