Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 109112 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #315 Dátum: 2011. December 15. - 21:39:00 »
Most még lehet nyerni egy jó Flaschner borotvát az SRP fórumon, ha elég gyorsak vagytok:   :boldog:

http://straightrazorplace.com/contests-giveaways/76519-straight-razor-place-december-2011-four-prize-christmas-giveaway-now-open.html#post874150
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Flaschner
« Válasz #316 Dátum: 2011. December 15. - 22:27:43 »
Köszi Fonti!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Flaschner
« Válasz #317 Dátum: 2011. December 15. - 23:20:06 »
Kösz!  ;)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Flaschner
« Válasz #318 Dátum: 2011. December 24. - 23:16:30 »
Már nekem is van !
 ;D





(eléggé sötétek a képeim, a bordó színt nem adják vissza semennyire, a jövőben majd erre jobban odafigyelek, meg siettem is, nem voltak optimális körülmények )

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Flaschner
« Válasz #319 Dátum: 2011. December 25. - 00:11:21 »


Mindegy milyen a kép Moe !  Ez a kés bármilyen nyéllel jól mutat!  :sör:

Használd egészséggel sokáig  :borotva:


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Flaschner
« Válasz #320 Dátum: 2011. December 26. - 12:48:26 »
Kösz! Még nem mertem az arcomhoz nyúlni vele, de már készülök rá lelkileg  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Flaschner
« Válasz #321 Dátum: 2011. December 28. - 15:42:12 »
OFF-ok átköltöztek a kávézóba.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #322 Dátum: 2012. Június 17. - 16:54:17 »
Gratulálunk fórumtársunknak Flasinak azaz Flaschner Kálmán Mesternek abból az alkalomból, hogy munkáival a Zsűri Különdíját kapta a székesfehérvári IX. Tűzzel-Vassal Fesztiválon.


Flasi Mester és unokája a Flaschner standon
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Flaschner
« Válasz #323 Dátum: 2013. Május 13. - 08:11:41 »
Ez de szép kép. Tudom, már mondtam, de nem bírok betelni vele!

Egy 7/8-os Flaschner Norvégiában:


God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Flaschner
« Válasz #324 Dátum: 2013. Május 13. - 08:19:55 »
Ez tényleg szép kép! :bor:
Sheffield-England

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #325 Dátum: 2013. Július 31. - 11:11:14 »
Flasi előadása a borotvás mesterségről Székesfehérváron:

http://videoemail.iwowwe.com/VMail.aspx?T=E&L=29625119&D=B6DADCA8-A80A-4E22-8BC4-5FAB3DC73524
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #326 Dátum: 2013. Július 31. - 13:30:31 »
Jó, ő még a régi iskola, aki amit egyszer megtanult és 40 évig beigazolódott az igaza, akkor csak az az igaz, minden más hülyeség. Szerintem ő így értette. Végülis bizonyos szinten igaza van, mert ha van valami, ami működik, azon nem kell változtatni. Viszont nem mindenki szereti a monotóniát, mint példul mi, fórumosok, mi szeretünk néha hibázni, elcsúszni, kipróbálni új dolgokat... az ő generációja szemében bolondosok vagyunk, mert minek bohóckodunk itt különböző cuccokkal, ha elég egy solingeni borotva meg egy katonaöv. Neki is igaza van, meg nekünk is  :sör:

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #327 Dátum: 2013. Július 31. - 13:54:25 »
Neki is igaza van, meg nekünk is  :sör:

Én azt tudom, hogy van neki igazsága, csak ő nem tudja azt, hogy ezen kívül van más igazság is.
Így van... de mondom, én ezt nem az ő bunkoságának írom fel, hanem a generáció gondolatmenetének

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Flaschner
« Válasz #328 Dátum: 2013. Július 31. - 14:14:08 »
Én belenéztem, mert nem akarom Fonti bácsit megsérteni, de erre most nincs sokkal több időm mint 5 perc. Egy olyan pontot hallottam, ahol éppen marketingeli a borotvafórumot!!! ( "tudni kell hol kell megvenni...borotvafórumra ha felmész....:-) ) Ezt is meg kell említeni, ne mindig csak negatívat lássátok meg... Sőt azt is mondta, hogy a szakma nagyon eccerű, játszva... Azért én mit össze görcsöltem, mire megéleztem az első késemet, játéknak nem nevezném... Ahhoz egy pár ilyen előadás is kevés, a fórum is kevés... úgyhogy igaza van! 

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Flaschner
« Válasz #329 Dátum: 2013. Július 31. - 14:25:41 »
Én belenéztem, mert nem akarom Fonti bácsit megsérteni, de erre most nincs sokkal több időm mint 5 perc. Egy olyan pontot hallottam, ahol éppen marketingeli a borotvafórumot!!! ( "tudni kell hol kell megvenni...borotvafórumra ha felmész....:-) ) Ezt is meg kell említeni, ne mindig csak negatívat lássátok meg... Sőt azt is mondta, hogy a szakma nagyon eccerű, játszva... Azért én mit össze görcsöltem, mire megéleztem az első késemet, játéknak nem nevezném... Ahhoz egy pár ilyen előadás is kevés, a fórum is kevés... úgyhogy igaza van!
Így van. Ahogy ő mondta: 3 év inas aztán 4 év szakmunkás (vagy mi) csak aztán jött a mestervizsga... mi meg 1 óra fenéstől reszketünk  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici