Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595804 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20190 Dátum: 2021. Február 22. - 12:39:43 »
Az olyan krémekből, mint a Barbon vagy a Palmolive, pamacs nélkül sztem leginkább csak egy tapadós, sűrű cucc lesz, amivel lehet borotválkozni, de folyton eltömíti a készüléket. Van tapasztalatom, mert amikor elkezdtem borotválkozni több mint két évtizede akkor először én is pamacs nélkül szerencsétlenkedtem, leginkább a Derby krémekkel. Szóval mihamarabb szerezz be egy pamacsot! 😉

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20191 Dátum: 2021. Február 22. - 13:11:34 »
Így lesz, köszönöm a tanácsot.  :thanks:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20192 Dátum: 2021. Február 22. - 13:29:31 »
Ollli, a DM-ben kapható sajátmárkás (Balea) szintetikus pamacs kezdésnek szerintem tökéletes.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20193 Dátum: 2021. Február 22. - 13:40:05 »
Egyetértek! Az nem drága, sok helyen elérhető és az állványt később más pamacsokhoz is használhatod.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20194 Dátum: 2021. Február 22. - 14:20:05 »
Captain Morgan - Black Spiced rum
Balatoni Borotvaszappan - Caribbean Dream
Bowapex Custom Razor - Tengerszem
Yaqi Giotto - Snow Leopard köteg
Suavecito - Bay Rum Aftershave
Loccitane - Bavx eau de toilette

A rum csak szemfényvesztés, páromtól kaptam 19. évfordulónkra még Szilveszterkor, de azóta sem mertem megbontani. Majd ha visszajön az ízlelésem. No, akkor majd preshave-nek jó lesz. Nagyon finom kellemesen édes-fűszeres vanília, fahéj és szegfűbors ízű, mely hozza a karibi ízvilágot. Csak tisztán fogyasztandó, esetleg jéggel! A fekete rumok között egész jó az ár-érték aránya.

Előző posztomra Giricz Zsuzsanna is reagált, ráadásul privátban is megkeresett. Bizony, a "SZAPPANKÉSZÍTŐ"! Nagyon megtisztelő volt számomra. Ezért ezzel a borotválkozással szeretném viszonozni tiszteletemet felé. A megmaradt 1,85 grammnyi Caribbean Dream szappan minden eddigi grammja élmény volt. Emlékszem első "IGAZI" szappanom, Horváth Attilától kaptam (az Élesztőház nevű kézműves sörözőben,) mely egy Ichtiolos Balatoni szappan volt, benne a logo pecsétjének lenyomata. A 2019-es borotvatalálkozón megszagoltam a Balatoni szappanokat, de emlékeim szerint Zsuzsannáék késtek kicsit és addigra már nagyon elfáradt az orrom. Talán az Indian Summer vagy a Dragon's Blood volt a legjobb illat a Caribbean Dream után. Van itthon még Bounty Beach, melyet nem próbáltam, mert közben más kókuszos krémet is kaptam, mely kiszorította. A Fresh Fruit-ot viszont a tavalyi tavasz-nyári szezonban rendszeresen használtam. Az illata sem rossz, de az enyhe mentol ami benne van, hát az teszi fel az I-re a pontot. 5 éves wetshaving múlttal már sok (de nem elég) szappan próbáltam, és aki még csak most kóstolgatja ezt a hobbit, annak erősen ajánlom, hogy első körben próbáljon ki egy Balatoni szappant, nem bánja meg.   

A pamacs, fél centivel nagyobb a híres Sagrada Familia pamacsánál és ez éppen elég ahhoz, hogy kényelmesebb is legyen használni. Tömör és nehéz nyele van, minőségi benyomást kelt. Sajnos a nyél kialakítása miatt a víz és a hab a kezünkre folyik, mivel nincs perem ahol le tudna csöpögni. Ezt a köteget a Yaqi nem igazán használja más termékében, egyedül az Evil Zebra-ban van ilyen, de az 26mm és a loft is hosszabb, így másképp viselkedik. Nekem úgy tűnik, hogy a szálak icipicikét vékonyabbak a sima tuxedo kötegekben használt szálaktól. Lehet vele arcon habosítani, de nekem ez sem terült olyan jól, mint egy természetes szőrből készült pamacs. Ecsetelő mozgással tudjuk a habot felvinni, mely hab egyébként kiváló tejszínhab szerű krémes, nem az a felfújt nagybubis verzió. Kevés anyagból is nagyon szép és elég habot lehet készíteni 3 körre. Igazi kis utazópamacs, mert gyorsan szárad és nem kell előtte áztatni sem. Örülök neki, ez a 24mm-es köteg bőven elég.

A kést Bowapex Custon Razors készítette még 2018 januárjában. Szerelem volt első látásra. A sors fintora, hogy a 2019-es borotvatalálkozón megnyerhettem. A nyél kompozit és csomorós nyár keveréke, a penge pedig egy 6/8-os szénacél Gold Dollar W59 Spanish Point. Ha már legalább 3 napos borostám van, akkor szoktam elővenni, és akkor egy körben használom csak. Jó volt ismét használni.

Az after shave-ből Székely Andrástól kaptam. A szappanhoz kiválóan passzoló (ha jól emlékszem), párom szerint fűszer illatú. Valószínűleg a szegfűszeg és a fahéj lehet benne domináns. Van benne bőven alkohol, mely szépen fertőtlenít. Ezt megfejeltem az ÁLOM téli parfümömmel, mely szintén nagyon fűszeres. Az egyetlen aminek kicsit legalább érzem az illatát. Ebben is a szegfűszeg dominál, megfejelve tömjénnel és vaníliával. Erős, tartós parfüm, melyet szigorúan csak hideg időben szabad használni. Évek óta mindig van belőle a fiókban.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20195 Dátum: 2021. Február 22. - 14:45:28 »
Nem látszik nálam a kép :(

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20196 Dátum: 2021. Február 22. - 14:55:34 »
Majd most  :bor:
Nem szeretem ezt a beepitett kepfeltoltot, kicsi a kep  :-\
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20197 Dátum: 2021. Február 22. - 15:07:26 »
Jaja, most látszik, csak nagyító kell hozzá! :D

Én is szeretem a Fresh Fruit-ot, szuper szappan, hétvégén azt használtam pont! Sajna a többi Balatoni szappanom mind rövid időn belül tönkrement. Aszem nem voltak kompatibilisek a kínai fémdobozzal :(

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20198 Dátum: 2021. Február 22. - 22:45:22 »
megigazítottam a képfeltöltést hogy nagyobb legyen by default...  :)

sajnos csak a mostantól feltöltöttekre hat a mágia...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20199 Dátum: 2021. Február 23. - 06:34:05 »
Utolso posztomra feltoltottem ismet a kepet. Jobb lett, koszonjuk  :hurra: :bor:

Szerk.: A korábbi jó néhány posztomra is feltöltöttem ismét, így már látszanak a képek ott is. Lehet gyönyörködni  :sziv:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20200 Dátum: 2021. Február 23. - 08:25:39 »
Nagyon hangulatos lett a kép!  :2thumbup:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20201 Dátum: 2021. Február 26. - 19:15:09 »

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20202 Dátum: 2021. Február 27. - 06:07:45 »
Jó kis szett! Hogy szerepelt a pamacs?  :)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20203 Dátum: 2021. Február 27. - 08:20:26 »
Tudod, hogy még nincs összehasonlítási alapom, mert ez az első pamacsom, de brutál jó. Olyan finom puha, de ugyanakkor van gerince.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20204 Dátum: 2021. Február 28. - 13:57:06 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici