Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 361081 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1050 Dátum: 2015. Október 22. - 21:19:16 »
Én pont a gyengéd készülékekkel értem el rendszerint irritált végeredményt. Feather All-Stainless, Merkur bakelit, sőt általában a Tech fej is hántja a hámom.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1051 Dátum: 2015. Október 22. - 21:23:45 »
Én pont a gyengéd készülékekkel értem el rendszerint irritált végeredményt. Feather All-Stainless, Merkur bakelit, sőt általában a Tech fej is hántja a hámom.

Z.!

Mint nekem. 

Hozzá vagyunk szokva, hogy semmi nyomás eszközlése nélkül tökéletes az eredmény. Ekkor egy kevésbé harapósat, zsigerből nyomjuk, mert nincs sercegés,  marad borosta, s nyomjuk, hogy a megszokott etalon készülék vagy kés eredményét érjük el vele.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1052 Dátum: 2015. Október 22. - 21:27:37 »
Á, én csak simán nem tudok borotválkozni. Ne keress tudás vagy rutinbéli okot a bénázásom mögött!  :tasli:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1053 Dátum: 2015. Október 22. - 21:31:26 »
Á, én csak simán nem tudok borotválkozni. Ne keress tudás vagy rutinbéli okot a bénázásom mögött!  :tasli:

Bocs, azt hittem, választókorú vagy, s egyedül öltözködsz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1054 Dátum: 2015. Október 22. - 22:28:12 »
Okosság következik: Gyakorolni kell, anélkül a lexikonban leírt technikák sem érnek fabatkát se
Azt akarod mondani, hogy addig kuzdjek az xtg vel a nyakamon, amig irritaciomentes nem lesz a technika? Akkor minek akarnek jhookot ha siman is megy? A jhook kulonben technikailag nehezebbnek mondott. Mondjuk en nem erzek nehezsegbeli kulonbseget, ha az ember tudja nyomas nelkul tartani a borotvat, akkor mindegy hogy csak egy iranyba huz vagy forgatja is. A szornek viszont nem mindegy.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1055 Dátum: 2015. Október 23. - 10:10:37 »
Biztos kéz. Ezt kell elérni. Addig nem kell feltétlenül babapopsira törekedni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1056 Dátum: 2015. Október 23. - 10:39:51 »
A biztos kéz előfeltétele mindennek. Sőt, szerintem még inkább előfeltétele a slide/jhook technikáknak, mivel ha egy picit is nyomod, akkor a bőrödet szeled meg. És pont vérzés helyett hosszú vágás lesz a végeredmény.
Szóval nem értem hogy mire írtad   :fejtor:

Persze ez egy olyan okosság mint a kínai közmondások, mindig helytálló  :crazy:  :bocs: :peace:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1057 Dátum: 2015. Október 23. - 10:58:47 »
Á, én csak simán nem tudok borotválkozni. Ne keress tudás vagy rutinbéli okot a bénázásom mögött!  :tasli:
Ez mondjuk tutti így van. Sima pofával még sosem láttalak. :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1058 Dátum: 2015. Október 23. - 10:59:03 »
Arra, hogy a mindenféle technikák helyett - amikről itt filozófáltál - gyakorolni kell.
Vagy lehet, hogy nem erről akartál írni, de akkor félreérthetően írtad.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1059 Dátum: 2015. Október 23. - 13:04:36 »
Én pont a gyengéd készülékekkel értem el rendszerint irritált végeredményt. Feather All-Stainless, Merkur bakelit, sőt általában a Tech fej is hántja a hámom.
Pont ezt tapasztalom mostanság Lord L5+zöld astra kombóval. Nem kellemes sajnos... :fejtor:
Érdekes módon eredeti Tech-nél nem jön elő ennyire a dolog, pedig elvileg ugyanaz a fej...
(szerintem)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1060 Dátum: 2015. Október 23. - 13:17:32 »
Az az érdekes amúgy, hogy a techben ha elkezd kopni a penge, akkor előbb érzem meg a bőrömön az egészet, mint az L111-ben.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1061 Dátum: 2015. Október 23. - 14:09:17 »
Az az érdekes amúgy, hogy a techben ha elkezd kopni a penge, akkor előbb érzem meg a bőrömön az egészet, mint az L111-ben.
Az agresszívebb borotvák jobban kényesek a penge élére, cserében az éleket is jobban igénybe veszik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1062 Dátum: 2015. Október 23. - 15:55:12 »
Én pont a gyengéd készülékekkel értem el rendszerint irritált végeredményt. Feather All-Stainless, Merkur bakelit, sőt általában a Tech fej is hántja a hámom.
Pont ezt tapasztalom mostanság Lord L5+zöld astra kombóval. Nem kellemes sajnos... :fejtor:
Érdekes módon eredeti Tech-nél nem jön elő ennyire a dolog, pedig elvileg ugyanaz a fej...

Dehogy ugyan az!

A Lord borotvák legfeljebb ránézésre hasonlítanak ez eredetire. De egyébként...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1063 Dátum: 2015. Október 23. - 17:02:45 »
Arra, hogy a mindenféle technikák helyett - amikről itt filozófáltál - gyakorolni kell.
Vagy lehet, hogy nem erről akartál írni, de akkor félreérthetően írtad.

Úgy csinálsz mintha ezek a technikák valami félelmetes nagy trükkök lennének. Csontos beesett pofám van toka nélkül. Sima felületet bizonyos helyeken képtelen vagyok csinálni. Ezeken a helyeken ráadásul össze-vissza irányba nő a szőr. Általában azért szoktam borotválkozni, hogy a szőrt visszábbvágjam, nem pedig azért, hogy a habot simogassam a borotvával. Próbáltam sokféle készüléket, de a leggyengédebbel (L6, Tech, 41C) se bírja a pofám az ATG-t bizonyos helyeken. Pl bajusz rész. Akármilyen szögben húztam, azt éreztem, hogy beleakad a penge (zöld Astra is) a szőrbe, szinte egyesével, a végeredmény irritáció. Arra jöttem rá, hogy az agresszívebb készülékekkel jobban boldogulok. Véletlenül lett egy NewImpoved-om és innen indult az agresszívek iránti rajongásom. Szerintem felgyorsította a tanulási folyamatot is, mert ha nem figyelsz, azonnal büntet, rosszul húzod, véged.
NewImproveddal olyan helyen is irritáció mentes BBS-t tudtam varázsolni ahol a Tech meg se közelítette vagy csak megnyúzás árán. A nyakamon, vagy toka-helyen viszont nem tudtam kellő simaságot előállítani semmilyen grimasszal, húzással, feszítéssel (tudom, az is lexikonból vett hülyeség, hogy ez a borotválás előfeltétele, inkább gyakoroljak  :crazy:), mindig maradt gödröcske, a gödröcskében meg a végén szőr. Arra jöttem rá, hogy jhook-kal, azaz körkörös mozdulatokkal jobban tudom követni az arcom vonalat. És kevésbé kell figyelni, hogy épp merre nő a szőr. Persze ha nem kellő könnyű kézzel csinálja az ember, azonnal bünti van.

A WTG, XTG, ATG is mind csak egy-egy technika. Az hogy neked ezek működnek, örülj neki. Van, akinek nem.
Nem filozofálgattam, hanem tapasztalatot akartam megosztani. Ahogy nézem orultspanyol értette.
Mivel a j-hookról nem sok találatot találtam itt a fórumon, gondoltam érdemes az én tapasztalatomat "papírra vetni".
Más is írt már róla: (gondolom ő is menjen gyakorúni  :crazy: )
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=41.msg135787;topicseen#msg135787
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=41.msg135740;topicseen#msg135740

Nyilván aki ezt fel meri hozni, az béna, mert a szőre mindenkinek ugyanúgy nő.
Ha így sem érted mit akartam írni, akkor lehet hogy nem neked szól.
Ha valaki ez a pár hozzászólás miatt próbálja ki a jhook-ot, mert problémásabb részek vannak az arcán, akkor már megérte a hozzászólásaidra reagálnom.

:hat:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1064 Dátum: 2015. Október 23. - 17:08:14 »
Oké

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici