Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 330194 alkalommal)

Nem elérhető GTAnna

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1320 Dátum: 2013. December 11. - 15:49:03 »
Köszönöm a gyors válaszokat, Salmonak irtam privátba, remélem sikerül megbeszélni. Kicsit nézegettem nőis borotválkozós youtubokat, nagyon érdekesek ha kipróbálom akkor beirok a hölgyes topikba hogy feléledjen kissé. :) Bár szerintem félő hogy a nők kissé tényleg szégyenlősek egy ennyira férfiak által dominált fórumon, ilyen témában. Még 1x köszönet, szép napot mindenkinek!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1321 Dátum: 2013. December 11. - 19:32:51 »
Bár szerintem félő hogy a nők kissé tényleg szégyenlősek egy ennyira férfiak által dominált fórumon, ilyen témában.
Ahogy érzed... itt semmi sem kötelező. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1322 Dátum: 2014. Január 06. - 17:32:11 »
Sziasztok,
Uj vagyok a forumon es a temaban is:) Valahogy eddig eszembe nem jutott ez a tipusu borotvalkozas (valoszinuleg hiba volt), pedig a 3. X-ben nem ma kezdtem a szenvedest a sajtreszelokkel. A bolti dobozos hab es barmilyen bolti borotvatol az eredmeny nalam az extra erzekeny-kiszaradt bor, jo kis szortuszo gyulladasokkal. Ami eddig ugyahogy bevallt az a Cliniq-nek egy aloe veras borotvagelje amit kezzel sok vizzel jol felhabositva kentem a kepemre. Ez ugy ahogy. A multkor ez elfogyott es valahogy belefutottam egy klasszikus borotvalkozasrol szolo videoba es ezen felbuzdulva megvettem a DM-ben a legolcsobb pamacsot es aloes sensitive kremet. Nagy elvarasom nem volt, csak annyi, hogy ne bukjak sok penzt A pamacs az szur es kellemetlen, de ezzel a gellel is, vizzel jol felhabositva a kepemen egy sima Wilkinson sajtreszelovel is lenyegesen kellemesebb a helyzet mint barmi azelott. Na ezen felbuzdulva turtam a netet, blogokat es most itt vagyok. Kisse elveszve a valasztekban, de eros elhatarozassal, hogy kell egy jo keszlet:)

-Mivel eleg sokat is utazok, kezdesnek neztem egy utazos Muhle silvertip fibre pamacsot. Nem vagyok meregzold, de ha lehet ne allatbol legyen amit meg lehet oldani anelkul:) Ez mennyire szur/irritalhatja a bort?
-Tudnatok ajanlani vmi aloes borotvalkozo gelt ami erzekeny borre jo?
-Borotvabol, hozzavalo pengebol mit erdemes kezdesnek venni? Tudom ezt sokan kerdezik, en viszont Nemetorszagban elek es vmi olyan kellene ami itt elerheto konnyen (borotvalkozo gel szinten). Solingen kozel van, ha van vmi ottani gyarto az jo, mert altalaban a helyi cegeknek van gyari boltjuk eleg jo kis kedvezmenyekkel
-Erzekeny borre mit erdemes hasznalni after-shave-kent? A bolti dolgok ugy altalaban eselytelenek nalam. Alkoholos verziok kivetel nelkul minde felejtosek voltak, a sensitiv feher alkoholmentesek se sokat ernek. Ennek eredmenyekepp evek ota inkabb semmit nem hasznalok, mert csak rosszabb. Neha egy kis arckremet, de ezt is min. feloraval a borotvalkozas utan.
(Lehet a krem es after shave az offtopic itt akkor sorry)

Koszonom!

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1323 Dátum: 2014. Január 06. - 18:55:25 »
1. Silvertip Fibre nagyon kellemes, nem szúrós. Nagyon jó kis pamacs.
2. Nem gél kell neked, hanem egy jó borotvakrém. Pl Caola termékekkel simán tudsz kezdeni.
3. Lord L6 vagy Edwin Jagger DE89, és hozzá sokféle pengét kell kipróbálni (Astra, Wilkinson, Gillette, amit be tudsz szerezni).
4. Nivea Sensitive ASB.

Fentieknél persze mindig találsz drágábbat/jobbat, de kiindulásnak OK. Azért írtam ezeket mert Magyarországon (a pamacs kivételével) könnyen beszerezhetőek, és sokan szeretik őket.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1324 Dátum: 2014. Január 06. - 19:07:27 »
+1 kezdőmókusnak.

Annyit tennék hozzá, hogy kb ugyanezekkel a problémákkal küzdök (küzdöttem). Amióta igyekszek rendesen megborotválkozni, el eltűnőben vannak a szőrbenövések, szőrtüsző gyulladások. Ennek hozadéka, hogy már simán el tudom viselni az AS-t. Fel is halmoztam kb 20 félét. "Megtérésem" előtt csakis ASB-t tudtam használni, abból a Soliteint Platinum vált be a legjobban (na, ilyet nem fogsz találni fricceknél).
Ja, még egy: az Aloés Edwin Jagger/Mühle borotvaszappannal is fuss egy kört, hátha beválik.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1325 Dátum: 2014. Január 06. - 19:21:08 »
Szerintem Németországban is van Müller, ott nézd meg, van nekik saját márkás borotvaszappanjuk. Az kezdésnek simán jó.
A pamacsot szerintem tesztelgesd még (ne a géllel) aztán majd eldöntöd
A borotva ügyben olvass és próbálkozz, mindenkinek más. Vagy vegyél egy kést :)
A végére valami kellemes balzsam, mindenki másra esküszik, én a fehér Proraso-ra :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1326 Dátum: 2014. Január 06. - 19:39:34 »
ASB illetve AS fronton Németországban gondolom nem nehéz beszerezni a Weledát...  :borz2:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1327 Dátum: 2014. Január 06. - 19:43:25 »
Szerintem Németországban is van Müller [...]
Akad :D http://www.mueller.de/filialwelt/filialfinder.html
[...] van nekik saját márkás borotvaszappanjuk [...]
M-Man a Müller termékvonala férfiaknak

Viszont egy-két HJM pamacs is akad ott szerintem, abból is lehet szemezgetni. Bár egy HJM Black Fibre (online, ha nincs más lehetőség) jó választás lehet. Az biztos nem szúr. ;)

Sőt, szerintem aloés HJM esetleg Mühle szappan is akad ott...

Ha lenne M-Man penge - az is nagyon jó!

Borotva ügyben pedig olvasgasd a fórumot. Majd jól összezavar ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1328 Dátum: 2014. Január 06. - 19:50:42 »
Észak Németországban nyitni kellene még kétszáz Müllert, és akkor egész jó lenne a helyzet.  :fetreng:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1329 Dátum: 2014. Január 06. - 20:45:11 »
Valóban vannak lefedetlen részek.   ;D

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1330 Dátum: 2014. Január 06. - 22:33:02 »
Sziasztok,
Nagyon koszonom a gyors valaszokat!! :2thumbup: Az a helyzet, hogy Muller nincs a kozelemben kb. 15km a legkozelebbi:) Pont errefele van egy lyuk az ellatasban. Viszont van Amazon. Ez mint borotva akkor jo lenne kezdesnek?
http://www.amazon.de/Edwin-Jagger-De89bl-Chrome-Plated/dp/B003LW4L2W/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389042412&sr=8-1&keywords=edwin+jagger+de89

Edwin Jagger DE89. Muhleket nezegettem meg, azok egy kicsit talan dragabbak. De lehet meg elobb olvasgatok, bar minel tobbet olvasok annal tanacstalanabb leszek.

Meg egy ilyen szappan?
http://www.amazon.de/M%C3%9CHLE-Rasierseife-Serie-sensible-Hauttypen/dp/B001AARZWU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389042631&sr=8-1&keywords=m%C3%BChle+rasierseife

Az ASB az after shave balzsam? Egyelore ezen meg gondolkozom, hogy mi legyen. Tul sok vackot kiprobaltam mar.

Felesegem mondta, hogy van a kozelunkben egy borotvalkozos bolt, nekem eddig meg nem tunt fel:) Ha lesz idom benezek es kiprobalok esetleg termekmintakat.

Remelem tenyleg segit majd ez a modszer.:)

A DM-es pamacsot egyelore akkor meghagynam, hatha csokken a "szurossaga":)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1331 Dátum: 2014. Január 07. - 08:06:10 »
Ugyan nincs róla kép, de asszem az általad kinézett borotva a sima nyelű változat. De cáfoljon meg aki jobban tudja. :) 
Nemtom, én nem venném meg a sima nyél miatt, másnak meg pont bejön. Jobban bízom abban, hogy ha van mintázata a nyélnek, és így kevésbé csúszik.
Szóval ha EJ akkor szerintem DE89L vagy DE89 Barley.

A kinézett szappan szerintem jófajta, sokan használják....én is.:)

Annyi tanácsot adnék még, hogy nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot. Mindenki mást fog mondani, és ha mindent figyelembe akarsz venni, akkor belezavarodsz a végén. :) A végső döntést úgyis te hozod meg, és idővel meg majd rájössz mi válik be az arcodnak.
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1332 Dátum: 2014. Január 07. - 08:12:25 »
 Edwin Jagger DE89 vagy Mühle R89 általában jó választás szokott lenni. Szépek is, jók is, a minőségük is megfelelő.
 Viszont penge ügyben ne ess neki egyből a (túl) sokat emlegetett és magasztalt Feather-nek. De próbálj ki többet is. Annyira nem drágák, és idővel megtalálod a neked megfelelőt. Nem biztos, hogy elsőre - ne keseredj el!
 Igen, az ASB az After Shave Balsam betűiből áll össze. Hidegebb időkben inkább ajánlott (persze máskor is jó), mert kicsit "zsírosabb", jobban védi a bőrt a hidegtől, széltől. Egy Nivea elég alap és korrekt, nálam még bevált a De Vergulde Hand és a Speick is; a többiről már le is mondtam. De idővel majd szépen rákapsz az AS-ekre is... :D
 A pamacs: ahogy érzed, de nem kell erőltetni. Nem lesz kevésbé szúrós, csak kevésbé gerinces. Nekem is van egy olyanom, van benne pár év és 50-60 használat (anyóséknál van tartalékban...). Annyira nem rossz, de...van jobb is.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1333 Dátum: 2014. Január 07. - 22:35:42 »
NAgyon koszonom ismet a tippeket!
Vegul megrendeltem az Edwin Jagger DE89bl-t, igen ez a sima nyelu. De ez az akcios darab 21EUR-ert 5 pengevel, az osszes tobbi amit neztem 32-40EUR. Mondjunk 10EUr mindegy ha minosegi es hosszutavu darab, de nekem tetszik ez a sima nyelu EJ:) Neztem videokat, van fogasa a fejhez kozel, 2 perem kialakitva ill az aljan is. Majd meglatom, mennyire valik be.
Jon meg egy Muhle aloes szappan es egy Speick sensitive balsam. A Nivea sensitivjet mar regen probaltam, vegul is az egyetlen volt amit anno hosszabb tavon hasznaltam. De ez mar jopar eve. Most kiprobalom a Speicket.
Ja es a DMes pamacs marad egyelore.
Ha kiprobaltam majd beszamolok  :borotva2:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1334 Dátum: 2014. Január 08. - 07:58:24 »
NAgyon koszonom ismet a tippeket!
Vegul megrendeltem az Edwin Jagger DE89bl-t, igen ez a sima nyelu. [...] Majd meglatom, mennyire valik be.
Szerintem semmi gond nincs vele, jól tapad.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici