Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 602964 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2070 Dátum: 2013. Június 11. - 22:28:02 »
Mit szeretnél megtudni? Az offtopik filter plugin jó ötlet.  :thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2071 Dátum: 2013. Június 12. - 07:17:14 »
Hát... érdekelne, van e valami tűzpróbán átment megbízható de olcsó forrás alátét/pin lelőhelyre? Találtam párat a neten, de amit láttam tutorialt, az mind ilyen méretre vágható réz/acél rudacskát használt, a neten meg főleg ilyen szögszerű csapokat árulnak... Azzal hasonló a munka, csak nem kell lekalapálni az egyik felét?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2072 Dátum: 2013. Június 12. - 07:27:49 »
Állítólag obiban lehet kapni szegecsnek való réz és alpakka szegeket, alátétnek ott van a microfasteners. Nekem az alátétjeim microfastenerstől jönnek már rég óta, rudat most texasknifemakertől vettem utánpótlást. 1,5mm-es réz rudat lehet itthon is kapni, meg 1,7mm-es rozsdamentes alátétet hozzá modellező boltokban.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2073 Dátum: 2013. Június 12. - 07:32:13 »
Hát... érdekelne, van e valami tűzpróbán átment megbízható de olcsó forrás alátét/pin lelőhelyre? Találtam párat a neten, de amit láttam tutorialt, az mind ilyen méretre vágható réz/acél rudacskát használt, a neten meg főleg ilyen szögszerű csapokat árulnak... Azzal hasonló a munka, csak nem kell lekalapálni az egyik felét?

Revisor tipusu szegecsek:
http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=437.0
http://www.revisor-solingen.de/html/ersatzteile.html

Ezenkívűl JenesSanyi tud valami beszerzést sima alátétekre, szegecseket pedig találsz az Obiban, szinte fillérekért. Munka van velük, de a revisorival is, ha azt akarod, hogy nézzen ki valahogy.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2074 Dátum: 2013. Június 12. - 08:50:59 »
Állítólag obiban lehet kapni szegecsnek való réz és alpakka szegeket, alátétnek ott van a microfasteners. ...

Ez nálam pont így működik, annyi különbséggel, hogy a szegecsnek való szeget nem Obiban, hanem Baumaxban vettem. Itt találtam 1.6-os méretben is.
"Azzal hasonló a munka, csak nem kell lekalapálni az egyik felét?" - Elég rövid a szeg hosszban, a fejét le kell csípni, de egy szegecs szépen kijön belőle. Nem érdemes meghagyni, mert bumszli lesz, a rúdból pedig saját ízlésednek megfelelő méretű/alakú fejet tudsz kialakítani.

Ezekre a mini alátétekre nem tudok én sem jobb beszerzési forrást, mint a Microfasteners. Hány borotvára valóra lenne szükséged?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2075 Dátum: 2013. Június 12. - 09:03:40 »
Állítólag obiban lehet kapni szegecsnek való réz és alpakka szegeket, alátétnek ott van a microfasteners. ...

Ez nálam pont így működik, annyi különbséggel, hogy a szegecsnek való szeget nem Obiban, hanem Baumaxban vettem. Itt találtam 1.6-os méretben is.
"Azzal hasonló a munka, csak nem kell lekalapálni az egyik felét?" - Elég rövid a szeg hosszban, a fejét le kell csípni, de egy szegecs szépen kijön belőle. Nem érdemes meghagyni, mert bumszli lesz, a rúdból pedig saját ízlésednek megfelelő méretű/alakú fejet tudsz kialakítani.

Ezekre a mini alátétekre nem tudok én sem jobb beszerzési forrást, mint a Microfasteners. Hány borotvára valóra lenne szükséged?

Az OBI-ban is szokott lenni 1,6-os is, bár nem mindig. Az 1,5-ös elég rövid, az 1,6-os viszont már a borotvák nagyrészéhez elég hosszú. A fejük elég nagy, ezért én szoktam belőlle lereszelni.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2076 Dátum: 2013. Június 12. - 11:09:11 »
Az van, hogy van 6-7 borotvám, amit projektként fel szeretnék újítani, meg van egy fos, amin gyakorolnék, pl. szegecselni, csiszolni, miegymás...

Erről a microfastenersről olvastam több helyen is, valami csavaros izé... gondolom árulnak csak alátétet is...  :fejtor:

EDIT: aztakú mennyi csavarjuk van ezeknek  :bocs: most nézem... tud valaki javasolni bevált termékeket?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2077 Dátum: 2013. Június 12. - 16:54:01 »
Ezt a kettőt használom 1.6mm-es rúdhoz:

  • FWSS0 Flat Washers - Stainless - szegecsfej alá
  • FWS00 Flat Washers - Stainless - alátétnek, a farok és a nyélpanel közé


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2078 Dátum: 2013. Június 12. - 18:13:02 »
@Gregg
Köszi!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2079 Dátum: 2013. Június 12. - 18:18:44 »
 :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2080 Dátum: 2013. Június 22. - 13:40:47 »
Jó, továbbá a szegecsnek való rudat elkalapálni mindenhol ball-peen hammert ajánlanak, ami ilyen félgömbszerű fejjel rendelkezik... Mi ennek a magyar neve? Ill. Ti mit használtok? Annyira fontos az a golyófejű kalapács, nem jó sima kisfejű kalapács?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2081 Dátum: 2013. Június 22. - 14:20:45 »
Itthon ékszerészkalapács a becsületes neve. Nekem ilyen van, ebay-ről, mert onnan olcsóbb volt (kb. 3500 Ft volt annno). Van, aki sima kalapácsot használ, van aki a gömb fejet is polírozza szegecselés előtt. A sima kalapácsot még nem próbáltam, de szerintem odafigyelve azzal is lehet szépen dolgozni. Fordítva is igaz, a legszuperebb ékszerészkalapáccsal is lehet gányolni.  ;D

A szegecselésről, ha nem ismernéd.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2082 Dátum: 2013. Június 22. - 19:34:21 »
Jó, továbbá a szegecsnek való rudat elkalapálni mindenhol ball-peen hammert ajánlanak, ami ilyen félgömbszerű fejjel rendelkezik... Mi ennek a magyar neve? Ill. Ti mit használtok? Annyira fontos az a golyófejű kalapács, nem jó sima kisfejű kalapács?

Én a középen látható zöld nyelű kalapácsot használom:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2083 Dátum: 2013. Június 23. - 15:50:28 »
Én is egy totál natúr 200g-os kalapács fejét políroztam fel, és azzal szegecselek. Nem tudom mennyivel lehet szebben gömbfejessel, de én annyi pénzt nem adok ki rá hogy kitaláljam :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2084 Dátum: 2013. Június 23. - 18:08:27 »
Itthon ékszerészkalapács a becsületes neve. Nekem ilyen van, ebay-ről, mert onnan olcsóbb volt (kb. 3500 Ft volt annno). Van, aki sima kalapácsot használ, van aki a gömb fejet is polírozza szegecselés előtt. A sima kalapácsot még nem próbáltam, de szerintem odafigyelve azzal is lehet szépen dolgozni. Fordítva is igaz, a legszuperebb ékszerészkalapáccsal is lehet gányolni.  ;D

A szegecselésről, ha nem ismernéd.
Köszönöm , néztem nálunk ékszerészkalapácsokat, 75€-300€ :O De ezek mind high-endek, keresek vmi hobby grade-et...
megnézném az ebayen én is

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici