Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 602984 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2086 Dátum: 2013. Június 23. - 20:34:10 »
Huhh, 1 unciás kalapáccsal azért türelmesnek kell lenni mire abból szegecs lesz. Én 10 dekásat használok, az úgy kb jó ha valami jó nehéz van alatta a kellő húzás érdekében, már 5 dekással se nagyon tudom elképzelni milyen lenne, nem hogy 3 dekással.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2087 Dátum: 2013. Június 23. - 20:44:08 »
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintaj-Special-Edition-4-oz-Ball-Pein-Hammer-For-Metal-Smithing-2-5-Inch-Head-/290926958875?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bc99191b

Én valami ilyesmit vennék, postával együtt van vagy 2000Ft összesen, meg kell alá valami elfekvő nehéz fémtárgy :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2088 Dátum: 2013. Június 23. - 21:17:52 »
Igazából egy 500 forintos darab sínvas is megteszi a helyi ócskapiacon, vagy méhtelepen :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2089 Dátum: 2013. Június 23. - 21:40:20 »
Kösz a tippeket! Ha a közeljövőben hallotok vonatszerencsétlenségről, akkor tudjátok, hogy lett vasam :-D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2090 Dátum: 2013. Június 23. - 22:14:49 »
Nekem ilyen van, és így néz ki. Ennél könnyebb szerintem sem lenne jó, gyakorlottabb kézben néhány dekával több előnyös lehet.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2091 Dátum: 2013. Június 24. - 09:34:15 »
 :+1:
Itthon vettem ilyet én is, nem is volt drága.
Valami ékszerkészítő webshopnál rendeltem meg.
Ja, s nekem tökéletesen működik. Alpakka szegecseket igen gyorsan el lehet vele dolgozni, a rézhez azért türelem is kell!  ;D
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintaj-Special-Edition-4-oz-Ball-Pein-Hammer-For-Metal-Smithing-2-5-Inch-Head-/290926958875?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bc99191b

Én valami ilyesmit vennék, postával együtt van vagy 2000Ft összesen, meg kell alá valami elfekvő nehéz fémtárgy :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2092 Dátum: 2013. Június 24. - 09:50:12 »
A rezet érdemes gázláng fölött lágyítani ha nagyon kemény. Felmelegíted, majd hidegvízbe belenyomod, szépen ki tud lágyulni. Néha olyan jól sikerül hogy vigyázni kell vele, annyira könnyen lehet szegecselni utána :)

Én a rezet már csak ritkán használom, egyrészt mert gyorsan patinásodik, másrészt valahogy szinte minden nyélhez jobban tetszik az ezüst szín.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2093 Dátum: 2013. Június 24. - 11:27:33 »
Úgy tudom, azt kivágni szokták...  ;)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2094 Dátum: 2013. Június 24. - 16:17:10 »
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintaj-Special-Edition-4-oz-Ball-Pein-Hammer-For-Metal-Smithing-2-5-Inch-Head-/290926958875?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bc99191b

Én valami ilyesmit vennék, postával együtt van vagy 2000Ft összesen, meg kell alá valami elfekvő nehéz fémtárgy :)

Van ilyenem...nem nagyon használom...kétharmadért kellene? :) ( a pontos súlyát azért még lemérem...)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2095 Dátum: 2013. Június 24. - 20:56:10 »

Az stimm...de úgy semmi értelme nem lett volna  :wiggle: :fetreng:
 :sör:

Ezt meg a HippodrombanHypolit-ban mondják  :bocs:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2096 Dátum: 2013. Június 24. - 20:57:12 »

Én a rezet már csak ritkán használom, egyrészt mert gyorsan patinásodik, másrészt valahogy szinte minden nyélhez jobban tetszik az ezüst szín.

 :+1:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2097 Dátum: 2013. Június 24. - 23:45:02 »
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintaj-Special-Edition-4-oz-Ball-Pein-Hammer-For-Metal-Smithing-2-5-Inch-Head-/290926958875?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bc99191b

Én valami ilyesmit vennék, postával együtt van vagy 2000Ft összesen, meg kell alá valami elfekvő nehéz fémtárgy :)

Van ilyenem...nem nagyon használom...kétharmadért kellene? :) ( a pontos súlyát azért még lemérem...)

Mérd le, ha megvan a feje kb 10 deka akkor elbótoljuk :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2098 Dátum: 2013. Június 26. - 22:45:19 »
Igyekeztem egy kicsit más tervvel előállni, mint megszokott a hagyományos borotvakéseknél. Így készült el ő.
Lehet használni is, kipróbáltam.  ;) A fenés után megint elégedetlenkedtem az élszalag magasságával és egyenletességével, de kb. harmadikra már átment a MEO-n; egyszer abba kell hagyni a csiszatolást.

penge anyaga: Arne (O1) acél
keménysége: 60 HRC
nyél és ék anyaga: G10
élhossza: 70mm
penge szélessége: 7/8
penge vastagsága: 5.5 mm
fenése: szigetelőszalaggal

A forgáspontnál torx 6-os csavarok rögzítik a pengét a nyélpanelhez, így könnyű állítani és szétszedni tisztításhoz. Az ék szegecselve van (nincs ragasztva).











Aki szeretné a sajátjának, ide kattintson!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2099 Dátum: 2013. Június 27. - 07:00:47 »
Amikor először láttam a pengét nem igazán tetszett. Ezzel a nyéllel viszont nagyon öszhangban van.
Gratulálok   :thumbup:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici