Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603138 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2130 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:21:02 »
Tűreszelő és türelem... 8)
Nem sitteltek le 30 évre, ahonnan szabadulnom kéne. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2131 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:27:01 »
Köszi, Sanyi, jó ötletek! :sör:

Az átélezést nem vállalom, akkor már veszek egy keményfém fúrószárat. A kilágyítás tetszik; van gáztűzhelyem, meg édesapámnak ilyen kis palackos gázhegesztője/forrasztója.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2132 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:35:45 »
Köszi, Sanyi, jó ötletek! :sör:

Az átélezést nem vállalom, akkor már veszek egy keményfém fúrószárat. A kilágyítás tetszik; van gáztűzhelyem, meg édesapámnak ilyen kis palackos gázhegesztője/forrasztója.

Akkor szerintem a palackos módszerrel jársz a legjobban. Pengetőig belelógatod egy drótta a borotvát vízbe, és a lyuknál elkezded melegíteni gázlánggal amennyire csak tudod. Ha pirosig fel tudod hevíteni, az nagyon jó lenne, de ha már kékes lilás lesz az kecsegtető.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2133 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:38:54 »
Oksa, holnap nekiszaladok. Köszi! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2134 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:53:27 »
Szerintem a fordulatot is kéne emelni és egy jobb fúró is kéne. [itt nézegess]
Üdv:
Apa8

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2135 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 23:12:14 »
A fúrón, amit vettem az áll, hogy max. 1000, nekem a következő áttételnél már 1130-as fordulat lenne, ezért maradtam a 750-nél inkább. Ez nem jó irány, azt látom, hogy ez a fúró edzett acélban nem fog semmire sem menni, fordulatszámi ide vagy oda.
Én is az általad ajánlott linken nézelődtem. Az lesz a vége, ha nem válik be Sanyi ötlete. ;)

Köszi! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2136 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 18:02:03 »
Sanyi,

a lágyítás részben sikerült. Ahogy mondtad, egy fém vödörben, dróttal vízbe lógatva melegítettem gázlámpával a furat körül. Először nem akarta az igazságot, de végül elértem a meggypiros állapotot. Azt viszont nem tudom, hogy ezen a hőmérsékleten meddig tartsam? 1 perccel kezdtem, így már valamennyire belekapott az anyagba a fúró, de még mindig inkább a fúró sérült. Lehet, hogy jóval több idő kell? Utána levegőn hagytam kihűlni.

Ha ez sem jön össze, akkor ez már elegendő lehet számomra erre a célra? Láttam 2x ennyiért is itt, ami biztosan hatékonyabb, de még 4-5 ezer forintot is sajnálok kiadni egyetlen furatért (ami ráadásul még nem is biztos, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeimet :-\). :fejfal:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2137 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 18:07:32 »
Meggypirosig felment, és utána visszaedződött még annyira hogy nem vitte a fúró? Miből van ez, Arne? Elméletben ki kellett volna lágyulnia a meggypiros színtől, nem is kicsit...

Nem igazán kell hőntartani, már annak az 1 percnek is elégnek kellett volna lennie.

Miért kell amúgy az a furatbővítés, hátha megoldom másképp  ;D

Az a vídialapkás amúgy vinni fogja a cuccost, azt nyugodtan megveheted ha nem marad más megoldás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2138 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 18:42:51 »
Na, akkor kiteregetem a szennyest:

A néhány hozzászólással alább található, általam készített késről van szó. "Eladtam", aztán mégsem adtam oda a kedves vevőnek, mert addig nyitogattam-csukogattam, amíg rájöttem, hogy nem tökéletes...

Kezdem az elején: amikor még a hőkezelés előtt kifúrtam, még nem rendelkeztem állványos fúróval. Nagy körültekintéssel végeztem a műveletet, többször ellenőriztem, de még így sem lett tökéletesen merőleges a kés tengelyére a furat. Még akkor a fúrószárral bővítettem a furatot a kívánt irányba, így be lehetett a kést állítani tökéletes záródásra. Megtörtént a hőkezelés. Tudom, hogy a pengető nem egyenletes szűkítése, esetleges csavarodása is okozhat gondot, de itt már mindent kijavítottam. Remélem. Azért gondolom, hogy így van, mivel a csavarral be tudom tökéletesen állítani a kést, hogy pont középre záródjon, de x (ez változó, 5-50) mozgatás után el tud annyira fordulni – gondolom, a bővebb furat miatt –, hogy rázár az egyik panelra, és mindig ugyanarra az oldalra. Nálam, itthon ez nem lenne akkora gond, de így nem adok el kést.

Gondoltam arra, hogy veszek menetrögzítőt (ezt lehet, hogy amúgy is), amivel elméletem szerint be tudom úgy szorítani, hogy nem mozdul ki a beállított helyes pozícióból. Viszont ez ellentmond azzal, hogy azért készítettem csavarral a forgáspontot, hogy a használó is szét tudja szedni tisztításhoz, továbbá tudja feszességet a saját ízlésének megfelelően beállítani. Így ezt elvetettem.

Meggyőződésem, hogy a furat a ludas. Régi, nagyobb furatos kések felújításánál már alkalmaztam azt, hogy vörösrezet zömítettem a furatba, majd újra fúrtam. Ezt itt is megtettem, de mivel alig nagyobb a kitágított furatom az elérni kívánt 3mm-es furatnál, hogy kipörgettem a rezet fúrás közben.

Aztán vettem egy ilyen gyurmát, és azzal is megpróbáltam. Ugyanaz történt.

Most tartok ott, hogy nincs más, mint kitágítani a furatot, újra rezet zömíteni, megint kifúrni, bízni benne, hogy átmérőben a plusz egy milliméter elég lesz, és abban, hogy ez tényleg megnyugtató megoldás lesz. Ha egyáltalán ez a gond.

Már többször majdnem feladtam, rég nem ér ennyit az egész, de túl maximalista vagyok ahhoz, hogy így hagyjam. ;)

Ezt most jól kiírtam magamból. :bocs: a terjedelemért.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2139 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 20:45:27 »
Csak egy gondolat: ha van olyan reszelő, ami belefér a lyukba, érdemes lenne megreszelni a felületet az epoxygyurma előtt, mert szegénynek nincs mibe megkapaszkodni, aztán persze, hogy kipörög. D ez csak egy ötlet.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2140 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 20:49:19 »
Pont ezt tettem én is, de egy ilyen edzett acélnál lehet, hogy nem sokat tudtam érdesíteni a felületen. Meg azért is szeretném bővebbre fúrni a furatot, hogy maradjon némi anyag fúrás után is.
Köszi szépen! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2141 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 13:51:02 »
Sziasztok! Valamelyik nap voltam egy régiség vásáron és sikerült szereznem egy borotvakést nem volt drága de mondjuk van mit rendbe hozni rajta! Ez életem első borotvakése mondjuk még nem vagyok rászorulva nagyon mert nincs erős arcszőrzetem( sőt még csak arcszőrzetnek se nevezhető) de nagyon tetszenek ezek a kések és a borotválkozás stílusa ezért ruháztam be egyre! A segítségeteket kérném hogy hogyis kezdjek neki a rendbetételnek? A késnek nincs valami jó éle vagyis hát nem éles meg egy kis rozsda is van rajta és polír is ráférne :) Ha lehet eléggé szájbarágósan kellen mert ez az első borotvakésem amit rendbe fogok tenni :D (Képet is szerettem volna feltölteni de túl nagy a kép esetleg ebben is tudtok segíteni vagy emailbe el tudom küldeni)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2142 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 15:20:35 »
van mit rendbe hozni rajta
...biztos? Nem is olyan biztos  :fejtor:
Próbáld feltölteni ide, ez kicsinyít: http://tinypic.com/

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2143 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 16:18:43 »
Na azt hiszem sikerült :D itt van egy kép :

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2144 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 16:32:13 »
Itt egy másik ezen talán jobban látszik meg az éles is! :

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici