Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603149 alkalommal)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2145 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 16:40:28 »
Én az utolsó kép láttán tuti a hulladékgyűjtő keresésével kezdeném a felújitási munkálatokat. Azt hiszem az a legegyszerübb és a leggyorsabb megoldás. :)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2146 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 16:51:58 »
Én azért tennék egy próbát. Ha másra nem, a munkamenet begyakorlására biztos jó. Jobb, mint egy Filarmonicát el**szni elsőre  :sör:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2147 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:03:20 »
smekon,

a nyél nem törött, érdemes megmenteni, miből lehet?
Ha van is bármilyen köszörűd, csiszológéped, sikítód, Dremel-klónod, én mégis a kézi felújítást javasolnám. Nem lesz gyors, de ha van türelmed hozzá, akkor szép lesz, és nehezebb elszúrni a pengét.

Ha a nyelet érdemes megmenteni, akkor óvatosan meg kell fúrni a szegecseket, vagy annyira megreszelni/megvágni, hogy a fej leessen az egyik oldalán. Mindenképpen szétszedném, ez nem az az állapot, amit nyéllel együtt újítanék fel.

Aztán jöhetnek a kézi csiszolóvásznak(vászon, nem papír), 80-2000-ig, ha van türelmed. Nem fontos 80-assal kezdeni, és megállhatsz 1200-nál is ez rajtad áll. 400 felett érdemes vizezni, vagy olajozni, így nem tömődnek el a szemcsék. Segítségül használhatsz parafadugót az íveknél, vagy ami eszedbe jut. Csiszolni elvileg úgy praktikus, hogy az előző csiszoláshoz képest mindig merőlegesen folytatod. Így biztosan látod, hogy minden durvább karcot eltüntettél-e már az előző szinten. A holkernél ez nem igazán könnyű, meg nekem az a tapasztalatom, hogy baromi nehéz kivenni az éllel párhuzamos karcokat.

A nyelet szintén csiszolóvászonnal érdemes simává tenni. A két nyélpanelt érdemes kétoldalú ragasztóval egymáshoz ragasztani, ha nem egyformák korrigálni.

Ha eljutottál a kétezres papírig (vagy ameddig gondolod), tegyél be képet. Utána jön a polírozás, nyelezés, élezés de egyelőre elég ennyi szerintem...:)

A késben van kihívás, de ha sikerül nagyobb lesz a kontraszt. Ezt pl. a polírozás kivételével én is kézzel újítottam fel.

Ha van kérdésed, csak nyugodtan.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2148 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:09:15 »
Gregg amit beraktál link a Te felújitottadról, az is elötte így nézett ki?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2149 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:11:49 »
Látod a teljes albumot? Négy kép szerepel benne, az első az ebay-es eladó képe. Így nézett ki eredetileg. Ez másképp ronda, mint az övé, de kb. egy kategória. Ha nincs igazam, akkor sincs mit vesztenie. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2150 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:19:21 »
Akkor elnézést, hogy beleugattam, én biztos kihajotottam volna, bútort is restauráltam nem keveset, de ebben nem láttam fantáziát.  :peace:
Látod a teljes albumot? Négy kép szerepel benne, az első az ebay-es eladó képe. Így nézett ki eredetileg. Ez másképp ronda, mint az övé, de kb. egy kategória. Ha nincs igazam, akkor sincs mit vesztenie. ;)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2151 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:26:00 »
Az más kérdés – és abban lehet, hogy neked van igazad –, hogy vajon érdemes-e ennyi munkát belefektetni egy ilyen állapotú késbe? Valószínűleg nem, de nagyon jó érzés tud lenni annak, akinek van kitartása hozzá, és szeretne valami szépet alkotni maga, és esetleg mások örömére. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2152 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:27:08 »
Ezt pl. a polírozás kivételével én is kézzel újítottam fel.
Ennél a résznél picit megdobbant a szívem.
 :hat:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2153 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:32:20 »
 ;D

Egyébként néhány órája borotválkoztam vele. A legjobb késem. :thumbup: Akkor milyen lehet a többi... :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2154 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:33:15 »
Sziasztok! Valamelyik nap voltam egy régiség vásáron és sikerült szereznem egy borotvakést nem volt drága de mondjuk van mit rendbe hozni rajta! Ez életem első borotvakése mondjuk még nem vagyok rászorulva nagyon mert nincs erős arcszőrzetem( sőt még csak arcszőrzetnek se nevezhető) de nagyon tetszenek ezek a kések és a borotválkozás stílusa ezért ruháztam be egyre! A segítségeteket kérném hogy hogyis kezdjek neki a rendbetételnek? A késnek nincs valami jó éle vagyis hát nem éles meg egy kis rozsda is van rajta és polír is ráférne :) Ha lehet eléggé szájbarágósan kellen mert ez az első borotvakésem amit rendbe fogok tenni :D (Képet is szerettem volna feltölteni de túl nagy a kép esetleg ebben is tudtok segíteni vagy emailbe el tudom küldeni)
Merre jártál régiségvásáron?
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2155 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 17:38:19 »
Egerbe voltam többet is megnéztem de ez tetszett a legjobban :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2156 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 18:30:44 »
...folytatnám a furat-naplómat:
ma az történt, hogy újabb, és egyben hosszabb lágyításba fogtam; meggypiros szín 4-5 percig, majd lassú kihűlés levegőn. A kissé megkopott kobalt száramat újra köszörültem. Már az nem tetszett, hogy ez ilyen könnyem megy. Jó, hogy 15m/s és 60-as papír, de ez bakfity. Közben édesapámnál gyorstalpalót vettem fúrószár-köszörülésből, elég gyorsan beletanultam. Ugyanezt az anyagot, hőkezelés előtti állapotában úgy viszi, mint a huzat, csak úgy lapátolja ki a forgácsokat.
Sajnos a történet nem happy and-el záródik, a késen szinte alig okoz sérülést. Valami minimálisat vitte, de forrósodott, visított, és megint deformálódott/kopott a szár. Nyugodtan mondhatom, hogy ez a szár a maga 400 forintjával pont annyit ér, mint a 200 forintos társa a barkácsáruházban. Csak ennek más a színe.
Nemsokára megnézem, mit tud a vídia-betétes több, mint tízszer ennyiért... ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2157 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 19:05:15 »
Szerszámokban általában a 200 és 400 forintos cuccok közt a különbség annyi, hogy az egyik szar, a másik fos... csak szebb kabátban. Hiába mondja az ember, hogy igen, de az egy 4000 forintos árán veszek 10 olcsót... de a drágább nem tízszer, de százszor többet ér, és akkor még nem beszélünk a munkaminőségről, meg persze a mester idegzetéről, meg az időről.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2158 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 19:13:24 »
Tökéletesen egyetértek veled a minőségi szerszámmal kapcsolatban. Csak egy furatot szerettem volna kibővíteni hármasról négyesre. Nem sorozatgyártásról van szó. Gondoltam, erre ez a szar/fos kategória is elég. De nem. :fejfal:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2159 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 19:41:20 »
én multkor szereztem neked egy profi 4 es maró fúrót, de nem kellett ha jól emlékszem. Hogy miért ma sem értem. még el is postáztam volna szívesen.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici