Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603178 alkalommal)

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2175 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 18:13:14 »
Na elkezdtem a késem csiszolgatását már eltüntettem a rozsdát és sokkal szebben néz ki de vannak ilyen nagyon apró kis gödröcskék amit szabadkézzel nem is érezni de látom mert ott fekete pontok vannak, szóval akkor 80-as csiszoló vászonnal addig csiszoljam még azok el nem tünnek??

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2176 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 18:41:23 »

Van amit kézzel sajnos nem fogsz tudni eltüntetni, ezen túl kell emelkedni a tökéletességre való törekvés közben.
Vannak emberek akiknek ez nem sikerült, Ők azóta géppel csinálják, és rájöttek, hogy létezik az a
mélységű rozsda, amit géppel sem lehet eltüntetni a borotvakés alapvető funkcióinak megváltoztatása nélkül....  :hat:

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2177 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 18:52:14 »
Azokat úgy kell viseltetni a borotvával, mint harci sérüléseket, nem kell szégyenleni, elvégre az a kés nem mai gyerek  ;)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2178 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 22:02:25 »
smekon, ha megnézed a kést, amit példaként belinkeltem, ott is maradtak a pengén hibák. Ha tovább csiszolom, átlyukasztom a pengét. Nem volt könnyű elviselnem... ;D
Aztán van olyan eset, ahol az anyagból kikerülne, de egy felirat, vagy egy beütő megmentése többet ér, mint egy tökéletesen sima felület. Erre nekem is Tibi világított rá. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2179 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 22:15:21 »
Néha a kevesebb több. Sajna ezekben a full hollow késekben nincs sok anyag a felújító számára amiből le lehet még venni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2180 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 22:18:22 »
Már csak annyi a baj hogy nem tudom eldönteni hogy akkor most pl: most járok a 120-as vászonnál hogy akkor kész van vagy nincs mégis meddig kell csiszolni? Csak addig amíg az előző papírnak a nyoma el nem tűnik?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2181 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 22:39:22 »


Igen! Éppen csak addig, de az az addig lesz egy pár óra........  :thumbup:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2182 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 17:12:23 »
Na hát srácok nem tudom hogy jó lett-e a kés mert nem csiszoltam csak 240-es papírig mert jött a szomszéd azt mondta hogy majd megpolírozza meg megélezi mondtam neki hogy nem kell de erősködött aztán nem akartam megbántani itt van pár kép :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2183 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 17:44:59 »
smekon,

a kép elég kisméretű, így nem sokat látni belőle, de az biztos, hogy a 240-es vászon még kevés. Felpolírozni mindent lehet, de azzal a karcok nem fognak eltűnni. A helyedben 1200-1500-ig mindenképpen elmennék, és csak után törném a fejem a polírozáson.
Nekem jelenleg az a bajom, hogy a gépi (ami sokkal finomabb felületet ad, mint a kézi) 1200-nak megfelelő finomcsiszolás kevés még számomra a polírozáshoz. ;) Egyébként, ha már kellően finom egy csiszolás, akkor már nem is feltétlenül hiányzik a polír. Sok pengének, főleg a régi, patinás állapotúaknak, nem is feltétlenül áll jól.

A szomszéd meg segíthet, jó ha van hozzá eszköze, de szerintem még nem tart ott ez a penge. És mivel élezte, vagy az még nem történt meg?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2184 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 18:03:32 »
Épp erre gondoltam, hogy fémmegmunkálásban a 240 még rohadtul durva

Nem elérhető smekon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2185 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 21:26:29 »
smekon,

a kép elég kisméretű, így nem sokat látni belőle, de az biztos, hogy a 240-es vászon még kevés. Felpolírozni mindent lehet, de azzal a karcok nem fognak eltűnni. A helyedben 1200-1500-ig mindenképpen elmennék, és csak után törném a fejem a polírozáson.
Nekem jelenleg az a bajom, hogy a gépi (ami sokkal finomabb felületet ad, mint a kézi) 1200-nak megfelelő finomcsiszolás kevés még számomra a polírozáshoz. ;) Egyébként, ha már kellően finom egy csiszolás, akkor már nem is feltétlenül hiányzik a polír. Sok pengének, főleg a régi, patinás állapotúaknak, nem is feltétlenül áll jól.

A szomszéd meg segíthet, jó ha van hozzá eszköze, de szerintem még nem tart ott ez a penge. És mivel élezte, vagy az még nem történt meg?
De megélezte szeritem fogalmam sincs de sztem nem elég éles vagy nem tudom húztam kettőt az arcomom eléggé húzta a szőrt :/

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2186 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 21:48:55 »
Először mindig a kezeden próbáld  :borotva:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2187 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 21:50:46 »
Értem. Szerintem még csiszold át türelmesen a finom vásznakkal is, ahogy már írtam, utána készítsd el a nyelet, azon tudod majd gyakorolni a szegecselést, majd itt a fórumon találsz néhány hozzáértőt, aki szakszerűen megélezi neked, úgyis az a legvégső lépés. Szerintem első körben még nincs értelme kövekre beruháznod. Fenőszíj fog majd kelleni, egy régi katonai derékszíj is megfelel, lehetőleg ne legyen varrás rajta. Később, ha megtetszik, költhetsz még rá jó sokat. ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2188 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 22:10:29 »
Na hát srácok nem tudom hogy jó lett-e a kés mert nem csiszoltam csak 240-es papírig mert jött a szomszéd azt mondta hogy majd megpolírozza meg megélezi mondtam neki hogy nem kell de erősködött aztán nem akartam megbántani itt van pár kép :D

Ha a szomszédodat nem Sanyinak hívják akkor valószínűleg ezzel az élezéssel/polírozással rábasztál
mint kovács az ujjára......
Mert ugye Gergő, a fenti kontextus alapján biztosan nem szomszédod, magamról meg tudom, hogy nem
mentem ma át a szomszédomhoz abból a célból, hogy úgy megpolíroznám a borotvakését.  :cimbi:
A felsorolt három emberen kívül meg nem nagyon ismerek olyat, aki polírozást és ( profi) fenést tudna végezni.


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2189 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 22:12:00 »
 ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici