Szerző Téma: Kent/Mitchell's Wool Fat  (Megtekintve 70668 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #165 Dátum: 2017. Január 20. - 10:09:37 »
Van egy Soapy Bathman szappanom, az olyan kemény, hogy folyamatosan vízen tartom. Mindig hagyok egy kis vizet a tégelyben. 3 hét áztatás után tudtam csak elkezdeni jól használni és még 2 hét volt mire elégedett lettem vele. Addig vízben állt. Ma pont azt használtam. Nagyon príma cucc ezt leszámítva.

Az MWF detto bazi kemény. Hozzáteszem, hogy elég tömött kötegekkel mentem rá, amikben egyébként is több szappan tűnik el. Ráadásul ez még túl jól habzik is. Mire felszedné az ember a megfelelő mennyiséget, addigra könyékig ér a hab még száraz pamaccsal is.  Ennek a szélsőséges keményítésnek egyébként mi az értelme?

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #166 Dátum: 2017. Január 20. - 10:24:24 »
De a Floris van akinek működik, van akinek nem.

Akinek működik, az milyen gyakran használja?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #167 Dátum: 2017. Január 20. - 10:36:39 »
Ritkan.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #168 Dátum: 2017. Január 20. - 10:37:36 »
De a Floris van akinek működik, van akinek nem.

Akinek működik, az milyen gyakran használja?

Én évente 2x, de ez talán minden szappanomra igaz.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #169 Dátum: 2017. Január 20. - 10:44:19 »
Ritkan hasznalom, hogy tovabb tartson

Amugy szerintem a viz osszetetele biztosan befolyasolja a mukodest.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #170 Dátum: 2017. Január 20. - 11:54:53 »
Az biztos, hogy 2008-2009 körül változtattak az összetételen és azóta sokan panaszkodtak, de főleg a No.89-re és JF-re. Nekem Elite szappanom van és semmi gondom vele. A kedvenc angol szappanom. JF-et is használtam már, emlékeim szerint azzal sem volt gondom.

Még egy dolog eszembe jutott. De már nagyon offolok, ha hagyjam abba, szóljatok, vagy tegyük át máshova.

Szóval és sokféle cuccot használok és váltogatom. őket. Így több hét is eltelhet, mire ugyanazt a szappant újra próbálom. Ennyi idő alatt ismét csontszáraz lesz. Lehet, hogy nem szabadna hagyni ennyire kiszáradni? Amit bbuffy is mondott, hogy "megmakacsolják magukat", annak, lehet hogy ez a fizikai oka? A triple milled szappanokban nagyon kevés a víz és ha használat után teljesen kiszáradnak, akkor mindig újra kellene kezdeni a vízzel telítést? Ha pedig valaki állandóan ezt használja, akkor elkezd működni és úgy is marad???

(Bocsi, hogy ennyit rugózok ezen, de egyrészt szoktam szappant csinálni, így érdekelnek a szappanos kérdések, másrészt rohadt drága volt az a Floris, hogy ne működjön, harmadrészt nagyon tetszik az illata.)

T&H szappant makacsságom miatt hónapokig használtam, végig vacak volt - ezek alapján kétlem hogy a túlzott kiszáradás a gond. Lehet ha áztatnám és ipari mennyiséget dörzsölnék fel pamaccsal, vagy nagyobb kötegem lenne jobb lenne, ezt nem fogom megtudni. Sarokban pihen jó ideje. A GFT eucris ritkán kerül elő, borostán dörzsölgetve már egész használható volt. Illata legjobb az eddig próbáltak közül.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #171 Dátum: 2017. Január 20. - 15:29:16 »

Amelyik domborű aljú az mind préselt triple miled

Hát, az MWF nem domború, a Maison az meg átmenet.
De honnan veszed ezt az infót, hogy az alaknak köze van a préselések számához?

Nem mondtam, hogy az MWF tripla.

De nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=MzbbNA93sTQ

Így készülnek a háromszor hengerelt szappanok.

Ami pedig főzőtt az mind a formában szárad ki utána vágják és pihentetikkb 2 hetet.pl a cinke vagy a balatoni szappanok.
Nincs is ilyen precíz préselés egyik hagyományosan készültön se.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #172 Dátum: 2017. Január 20. - 16:26:51 »
Szerintem vissza a kályhához.

Aki még nem ismeri a MWF-et szánja rá az időt és tapasztalja ki hogy nála működik.Ha mégsem jönne be,átveszem. :naughty:
Szerintem megéri a befektetett idő és energia.
Azért vannak ettől olcsóbb és jól működő szappanok is,igaz nem igazán kifinomult illattal: Palmolive és Wilkinson stick.Azt hiszem utóbbi lanolinos és faggyús is.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #173 Dátum: 2018. Január 21. - 20:15:30 »
A héten beújítottam egy Kent szappant. Szerintem egyáltalán nem volt sok a 2400 forint a 120 grammos szappanért. Az illata nekem bejön. Kellemes, viaazafogott illat. Habot nagyon könnyen, és nagyon jó minőségűt lehet belőle csinálni. Használat után kellemes, ápolt bőrt hagy maga után. Állandó versenyző lesz nálam. Lereszeltem, és kőkeményre beletömörítettem egy hozzá való méretű, zárható fedelű műanyag tégelybe.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #174 Dátum: 2018. Január 22. - 09:57:31 »
Nem kellett volna lereszelni.Működik ez a szappan reszelgetés nélkül is.Már több mint 1 éve használom heti 2-3 alkalommal és még mindig meg van a 2/3 része.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #175 Dátum: 2018. Január 22. - 10:06:07 »
Ez egy népi játék.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #176 Dátum: 2018. Január 22. - 10:17:46 »
Nem kellett volna lereszelni.Működik ez a szappan reszelgetés nélkül is.Már több mint 1 éve használom heti 2-3 alkalommal és még mindig meg van a 2/3 része.
Nem a működés miatt reszelem le a szappanokat, hanem egy tökéletes tégelybe, ami zárható fedelű, abba tömörítem be őket ugyanolyan keményre. Így sokkal jobban tárolhatók.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #177 Dátum: 2018. Január 22. - 10:18:22 »

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #178 Dátum: 2018. Január 22. - 11:17:42 »
Értem én...

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=3COI5fuS_Ro" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=3COI5fuS_Ro</a>
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #179 Dátum: 2019. Január 15. - 13:32:29 »
Vasárnap fogyott el az első és egyetlen MWF szappanom. Visszanéztem az e-maileket mikor rendeltem: 7 évig tartott, úgy, hogy telente (kb okt eleje-február vége) minden nap borotválkoztam.

Ami nagyon jó volt eleinte: lanolin tényleg jót tett az arcbőrömnek, ezért volt ez a téli szappanom. Minden hétköznap bringázom kb 2x30 percet (közlekedés), nagyon éreztem a különbséget.

Ami a végén már rossz volt: az utolsó 5-10% maradék már alig habzott, és illata sem volt. Nem tudom mi történik ilyenkor a szappanokkal, kioldja a víz azt amitől habzik? Az illata meg amúgy se volt erős, de végül semmi nem maradt úgy sem, hogy az utolsó 5 évet egy jól záró edényben töltötte. Mindenesetre végigküzdöttem vele addig, amíg az utolsó darabkát kergettem a pamaccsal, egyrészt egyfajta nosztalgiából, másrészt mert a lanolinos-védő jellege még megvolt, és végül azért, mert addig nem veszek új szappant/krémet amíg mindent el nem használok ami van itthon ;)

Utódja egy Cella, aztán meglátjuk. Lehet, hogy fogok még venni egyszer, de most kicsit jólesik más.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici