Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 452844 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1020 Dátum: 2015. Május 28. - 19:18:54 »
Egy kollega szokott priviben vadászni a kezdőkre őt ne válaszd.:))
Who and why not?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1021 Dátum: 2015. Május 28. - 19:23:09 »
Ennél többet nem szeretnék, csak figyelmeztettem. De azt hittem mindnkinek lejön.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1022 Dátum: 2015. Május 28. - 19:51:35 »
No meglestem, értelmezni viszont nem tudtam :D
Akkor most shave ready vagy sem? Oké, látom, hogy polírt kapott, de van még vele bármi teendőm (a bőr beszerzése és folyamatos fenésén kívül), vagy nincs?
Plusz mit kell róla tudni? Fogalmam sincs továbbra sem a késekről (sem), annyit tudok megállapítani egyik-másik késről, hogy tetszik vagy sem.
Egy frissités ráférne finiskövön kb ennyit. 6/8 magas, half hollow, jó régi vas. Jó Sheffieldi acélból. Némi patinával. Asszem olyan kétezer körül van az élezés. Én nem vãllalok ilyet, de salmo és jenessanyi a két javasolt és jelenleg aktiv tag. egy kollega szokott priviben vadászni a kezdőkre őt ne válaszd.:))
Persze nézz szét esetleg a fonti kések között is sztem.

Fonti kések? Őket merre találom? :D
Eladóban kb csak a tiéd találtam meg (azt is miután szóltál).
Amúgy jó lenne, de még pluszban rohangálni élezéssel, miegymás, és akkor még bőröm sincs ugye. Szeretném a kés részét legalább egy lépésben letudni. Nem lustaságból (kicsit de), de időm sem feltétlenül engedi.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1023 Dátum: 2015. Május 28. - 19:56:17 »
Ööööö....levették őket akkor. De kb az összes használt kés élezésre szorul, általában. Kintről is vehetsz, de jóval drágábbak, plusz azt is élezni kell. Ezt nem lehet kikerülni sajnos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1024 Dátum: 2015. Május 28. - 20:16:11 »
Sejj. Akkor már csak alkudnom kéne egy ezrest és kijönnék élezéssel egy 10-esből  ::)

Amúgy ez a problémám, hogy ránézek, oké, kés, de fogalmam sincs róla, ezért akár lehetne több tízezres is, nem látnám a különbséget, hogy jó, mire jó, mi a nyűge, stb. Ebből kifolyólag meg húzom a seggem mindenféle vásárlás előtt. Pár hete pl amikor itt szó volt a késre váltásomról akkor volt egy topic tele jó késekkel 10K környékén és alatt, de ott sem tudtam, hogy mi jó mi sem, aztán mire észbe kaptam el is tűnt az összes természetesen.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1025 Dátum: 2015. Május 28. - 20:18:09 »
Ha Jenessanyihoz küldöd, olyan élt tesz neked rá, hogy bEsz@rsZ.  :)
(szerintem)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1026 Dátum: 2015. Május 28. - 20:19:40 »
Sejj. Akkor már csak alkudnom kéne egy ezrest és kijönnék élezéssel egy 10-esből  ::)

Amúgy ez a problémám, hogy ránézek, oké, kés, de fogalmam sincs róla, ezért akár lehetne több tízezres is, nem látnám a különbséget, hogy jó, mire jó, mi a nyűge, stb. Ebből kifolyólag meg húzom a seggem mindenféle vásárlás előtt. Pár hete pl amikor itt szó volt a késre váltásomról akkor volt egy topic tele jó késekkel 10K környékén és alatt, de ott sem tudtam, hogy mi jó mi sem, aztán mire észbe kaptam el is tűnt az összes természetesen.
Gyorsnak kell lenni  :fetreng: Egyébként ha késsel akarsz beretválkozni akkor jobb ha felkészülsz minimálisan az élezésére is. De majd rájössz  :sör:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1027 Dátum: 2015. Május 28. - 20:35:41 »
Oké, az eddig is tiszta volt, hogy fenés az mindig kell késeknél. De élezés is gyakori program? Jobban utána kéne olvasnom a dolgoknak azt hiszem...
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1028 Dátum: 2015. Május 28. - 20:42:00 »
Ha rendesen használod a bőrt akkor nem kell túl gyakran. Nekem erre a célra van egy Spyderco UF kövem, egy krómoxid-os szíjam és egy bőr. Az utóbbi kettőt használom rendszeresebben, a követ csak ritkán.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1029 Dátum: 2015. Május 28. - 20:47:27 »
Hát az élezése nem egy nagy truváj, ha van eszközöd, mert nem örök életű az él. Több mester is kitanított már innen lelkes éltársakat élezés-fenés módjára.
Ha jól figyeled a posztokat, hamar kidomborodik kiktől érdemes vásárolnod.

De szerencsére, itt eme szűk közösség nem az egymáson nyerészkedést tűzte ki célul, annál inkább a segítsek a másikon, sok esetben, a minimális haszon-nullszaldó-s a még eltűrhető deficit vékony határmezsgyéjén lavírozva.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1030 Dátum: 2015. Május 28. - 20:57:02 »
Sejj. Akkor már csak alkudnom kéne egy ezrest és kijönnék élezéssel egy 10-esből  ::)

Amúgy ez a problémám, hogy ránézek, oké, kés, de fogalmam sincs róla, ezért akár lehetne több tízezres is, nem látnám a különbséget, hogy jó, mire jó, mi a nyűge, stb. Ebből kifolyólag meg húzom a seggem mindenféle vásárlás előtt. Pár hete pl amikor itt szó volt a késre váltásomról akkor volt egy topic tele jó késekkel 10K környékén és alatt, de ott sem tudtam, hogy mi jó mi sem, aztán mire észbe kaptam el is tűnt az összes természetesen.
Hát alkudj.:)
Amúg van nekem is kövem, csak még nem vagyok annyira biztos magamban, bár az eddigi élezéseim jók, de messze van jobb.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1031 Dátum: 2015. Május 28. - 21:46:41 »
No, akkor teszem szépen a dolgom, este borotválkozok egyet (az legalább kitisztítja a mostanság amúgy is zavaros fejem), alszom egyet és holnap napközben zargatlak akkor a kés ügyében privátban, aztán valamikor ha úgy van megejtjük a tapizást / esetleges vásárlást.
Köszönöm a segítséget Urak!
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1032 Dátum: 2015. Május 28. - 23:09:26 »
Ó bizony, jót tett a borotválkozás. Már előre örülök, amikor meglesz a késem, élezve, bőrrel, tokkal, vonóval, aztán nekiállhatok szétkaszabolhatni magam.
Sőt, mivel jövő héttől ha Isten is úgy akarja időm is több időm lesz, ezért átbogarászom a fórumot okosságok után és fejlesztem kicsit magam. A DE-s technikám úgy érzem már jó, nem bántom magam vele rendes pre-törölközőzés után, de utána akarok nézni a dolgoknak, hogy profin menjen minden. Esetleg megpróbálni egy szappant a barbon hab helyett / mellett, keverni valami pre-t a törölközőzés helyett, miegymás.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1033 Dátum: 2015. Június 01. - 12:57:27 »
Van valakinek elfekvőben egy használt de még jó bőre?
Egyik opció, hogy csináltatok, azt egyikőtök írta, hogy 4500ért zsír újan csinál egy bőrös, de ha 1-2000 környékén valakinél van elfekvőben egy még bőven használható darab ami csak helyet foglal és jól jönne az az 1-2000ft, akkor költséghatékonykodnék első körben, aztán később ha megtetszik a késes borotválkozás és nem adok túl rajta két hét után, akkor úgyis veszek komolyabb bőrt, stb.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1034 Dátum: 2015. Június 01. - 13:37:10 »
Ezek általában elég tartós darabok. Ha valaki nem kaszabolja szét akkor nem tudom miért válna meg tőle. De próba szerencse!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici