Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 452826 alkalommal)

Nem elérhető Cathfaern

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #990 Dátum: 2015. Május 08. - 14:11:39 »
Eddig sokpengés borotvákkal borotválkoztam, de most szeretnék belevágni a hagyományosabb borotvák világába.
Sokáig gondolkoztam, hogy késes vagy DE borotva legyen, de végül is a DE mellett döntöttem. Egyrészt jóval olcsóbb a késesnél, másrészt ahogy kivettem a beszámolókból amellett hogy jóval könnyebb megtanulni, nem nyújt sokkal rosszabb eredményt, mint a késes borotva. De ha ebben tévedek, cáfoljatok :)

DE borotvák közül a Lord L6-ot néztem ki. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
1. Igazából én olyan 4-5ezer Ft körül szánnák borotvára, viszont ebben az árkategóriában nem nagyon találtam ajánlást. Ennyire jó a Lord, vagy egyszerűen ez az árkategória nem létezik?
2. Lehet kapni valami elterjedtebb üzletben (egész pontosan Győrben kellene), vagy csak netről lehet rendelni?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #991 Dátum: 2015. Május 08. - 14:39:13 »
Szia!

Gyorsan a kérdésekre:

1. Nincs/nem nagyon van alternatíva, 2k körü van a Lord, ugyanott körül az olcsó pillangósok kínából (Ming Shi, Mei Shi, stb...), utána 7-10 körül pedig már a Mühle-Merkur-Edwin Jagger.

2. P.ü. megy.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1493
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #992 Dátum: 2015. Május 08. - 16:56:37 »
Eddig sokpengés borotvákkal borotválkoztam, de most szeretnék belevágni a hagyományosabb borotvák világába.
Sokáig gondolkoztam, hogy késes vagy DE borotva legyen, de végül is a DE mellett döntöttem. Egyrészt jóval olcsóbb a késesnél, másrészt ahogy kivettem a beszámolókból amellett hogy jóval könnyebb megtanulni, nem nyújt sokkal rosszabb eredményt, mint a késes borotva. De ha ebben tévedek, cáfoljatok :)

DE borotvák közül a Lord L6-ot néztem ki. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
1. Igazából én olyan 4-5ezer Ft körül szánnák borotvára, viszont ebben az árkategóriában nem nagyon találtam ajánlást. Ennyire jó a Lord, vagy egyszerűen ez az árkategória nem létezik?
2. Lehet kapni valami elterjedtebb üzletben (egész pontosan Győrben kellene), vagy csak netről lehet rendelni?
Illetve körül lehet nézni használt vonalon, vintage Gillette már előfordul ebben az árban... és azok kidolgozottságban nem a 2e Ft -os kategória.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #993 Dátum: 2015. Május 10. - 19:55:50 »
Üdv Urak újra, lassan egy éve nem jártam erre, ha jól emlékszem.
DE használatát megszoktam, beleszerelmesedtem, ráuntam, hanyagoltam, abbahagytam, majd újra előszedtem és azóta újra használom.
Viszont fontolom, hogy áttérek késesre, csak azt nem tudom, hogy egy kezdő kés, hozzá bőrrel mennyire terhelné a pénztárcám.
Természetesen egy egyszerű darabra gondoltam, amit a DE által elsajátított technikával és annak továbbfejlesztésével tudnék használni, de mégsem igényel 20 éves szakértelmet és nyúz meg, ha nem használom 120%os szakszerűséggel.
Bőröknél nem tudom milyen különbségek vannak, de ott is a pénztárcabarát megoldás ami a szimpatikus lenne.
Köszi a segítséget előre is!
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu


Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #995 Dátum: 2015. Május 10. - 20:40:06 »
Ez nem néz ki rossznak, csak nagyon budgetnek. A pamacsom majd' ennyibe került, itt meg ennyiért kapnék mindent (főleg, hogy se csészére, se pamacsra, se pamacstartóra nincs már szükségem).
Akkor már ennyiből csak a kés és a bőr jöjjön ki de legyen jobb (feltéve ha ennyiből van jobb megoldás :) )
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #996 Dátum: 2015. Május 10. - 21:07:42 »
Nem hinném hogy ez a megfelelő kés neked. Az eladban van elég kés.
Lehet hitvitát nyitni de a goldollar az ....khm...naszóval....áhhh hagyjuk.:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #997 Dátum: 2015. Május 10. - 22:12:56 »
Tehát akkor azt mondod, hogy újonnan ilyen 10K környékén nem hozok ki értelmes kés+bőr párost, max használtból? Inkább rakok félre még 5-10 rongyot és veszek minőségibbet, mint nagyon olcsót.
Plusz használtat nem szívesen vennék.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #998 Dátum: 2015. Május 10. - 22:24:47 »
20k-ból sem lesz rendes kés+bőr párosod. Ha egyikre, másikra szánsz ennyit, akkor alulról közelíted a jót. Ha új szettről van szó. Flacra még ne számits.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #999 Dátum: 2015. Május 10. - 23:19:41 »
Használtból hogy néz ki a helyzet? Ha ráfanyalodok akkor abból mennyi az alja (kb), amiből már kihozhatok esetleg egy értelmes párost?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1000 Dátum: 2015. Május 11. - 06:07:53 »
A kés sztem 10 től fogható kb. Persze ha tetszik is. A bőr megvan házilag is. Valahol van egy játszós bőröm én is úgy kaptam anno, és megfelelelt. Illetve a zöldboltban van nyeles 3500 ért az is jó.
Ne félj a használttól a régi pengék sokszor jobbak mint a mostaniak.
Nem mellesleg újból a 20 k a kezdő Dovo itthon, elég változó véleménnyel róla.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1001 Dátum: 2015. Május 11. - 12:09:24 »
Értem, köszi az infot. Megmondom őszintén ódzkodok kicsit a használttól, mert míg fényképezőben és technikai cuccokban nem zavar, addig egy eszköznél, amivel a szőröm távolítom el és fontos a higiénia számomra ott nem mindegy. Tudom, simán le lehet pucolni annyira, hogy ha előtte hepa c-s ebolások véreztek rá sem lesz semmi bajom, de erre kicsit allergiás vagyok.
Viszont lehet bevállalom akkor, mert ha 10+5Kból lehet találni jókat, akkor megéri nekem, aztán ha beleszerelmesedek akkor úgyis veszek újat és komolyabbat esetleg.
Egy gyors listát tudnál/tudnátok mondani esetleg azokból a márkákból vagy esetleges bőrfajtákból, amik felejtősek?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1002 Dátum: 2015. Május 11. - 12:20:31 »
Nagyon jól lehet ezeket fertőtleníteni.

Vagy ugye nem véled, hogy a kórház sebészeti műtőjében, egyszer használatos eszközökkel nyúlnak a testedbe?

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1003 Dátum: 2015. Május 11. - 12:26:56 »
Mondom, tisztában vagyok vele, hogy rendesen le lehet ezeket fertőtleníteni, csak ez ilyen hülye beivódott dolog belém, de mint írtam be tudom nyelni ha jó kést kapok cserébe.

Amúgy az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy melyik milyen minőségű vagy mit kell nézni (ezért vissza is olvasok majd ha tudok, gondolom nem én vagyok az első kezdő akinek fogalma sincs, hogy mit kéne venni vagy mit kéne nézni és megkérdezte ezt az évek során a fórumon).
De most pl benéztem az eladós topicba és az első postból már meg is venném ránézésre akár az  A. J. Jordan Celebrated-et, vagy a Félix Solingen-t, mert arról még én is tudom, hogy jó késeket gyárt (csak én nem a borotváiról ismerem ugye).
Mondjuk (és javítsatok ki ha tévedek) van egy olyan érzésem, hogy erre is igaz az, ami a DE-kre: ki kell próbálni, és az ember kitapasztalja, hogy melyik hogy tetszik. DE-ből megszoktam már a sajátom, pengék terén kísérletezek már csak, de azt pl kitapasztaltam, hogy a wilkinson leginkább KÍN volt számomra. Késekből meg a nagyon legalja kínai piacon lőtteket leszámítva 6-8K környékétől bármi jó lehet elkezdeni a késes borotválkozást, csak rendesen meg kell élezni esetleg, de mindegyik levágja a szőröm.
Aztán amikor már technikás vagyok és érzem, hogy esetleg kényelmetlenebb a fogása, vagy valami, akkor még mindig lehet feljebb lépni.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1004 Dátum: 2015. Május 11. - 12:31:59 »
Háát, az új késeket mindenki köpködi (Tipikus: Régen minden jobb volna...)

Kivéve a kézműves készítőket, mert ott meg a dizájn mindent (IS) visz.

Ha meg megnézed a fórumot, láthatod, hogy sokan, sokféle régi kést használunk nagy megelégedettséggel. Nincs kikövezett út, nézd meg, neked mi tetszik, merre akarsz elindulni, és onnan válasz valamit.

Értem, köszi az infot. Megmondom őszintén ódzkodok kicsit a használttól, mert míg fényképezőben és technikai cuccokban nem zavar, addig egy eszköznél, amivel a szőröm távolítom el és fontos a higiénia számomra ott nem mindegy. Tudom, simán le lehet pucolni annyira, hogy ha előtte hepa c-s ebolások véreztek rá sem lesz semmi bajom, de erre kicsit allergiás vagyok.
Viszont lehet bevállalom akkor, mert ha 10+5Kból lehet találni jókat, akkor megéri nekem, aztán ha beleszerelmesedek akkor úgyis veszek újat és komolyabbat esetleg.
Egy gyors listát tudnál/tudnátok mondani esetleg azokból a márkákból vagy esetleges bőrfajtákból, amik felejtősek?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici