Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 452935 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1065 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 09:33:03 »
Gillette Twist volt neki - én adtam neki -, magamból kiindulva, mi ez az r41 elleni kampány?

Egy alapos borotvát keres. Nekem például a 89 es fejek karakterisztikája sosem adtak a TWIST minimális alaposságát.
Ami tetszett még az a parker fejek.

A Tech szerelmet megértem.

De ha már OC, - s nem nő -, akkor r41.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1066 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 09:42:55 »
Szeintem senki sincs a 41 ellen, mert az tényleg jó.  :thumbup:

Viszont tto-k után óriási ugrás. Másik véglet.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1067 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 10:29:37 »
Szerintem aki Twistet használt annak nem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1068 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:21:06 »
Megpróbálok egyszerre minden hozzászólásra reagálni:

A Slim Twistet csak párszor próbáltam, még a pályafutásom elején. A Lord-okat egyértelműen verte nálam, de mivel még nagyon kezdő voltam, így nem vehetem alapul azt, amit akkor hoztam ki abból a készülékből.
L6 nekem fejnehéz volt, sosem tudtam megszokni.
Heti 1, legfeljebb 2 alkalommal szoktam borotválkozni, hogy mennyire erős a borostám, azt meg nem tudnám mondani (gyerekek már 1 nap után problémáznak, hogy "Apa szúrsz"  :fetreng:).

Mindenféleképpen új készüléket szeretnék vásárolni (első éjszaka joga  ;D), tehát a Gillette Tech kiesett (gondolom már nem lehet újat vásárolni belőle, vagy ha igen, akkor horror áron...).

Ha az EJ 89 van olyan alapos, mint a jelenlegi Timor TTO, akkor lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnom.

"De, ha már OC" - ez mit jelent? (elnézést nem vagyok még otthon a rövidítésekben. Nekem informatikai téren mond valamit (OverClock), de nem hiszem, hogy itt erre utaltál volna  :fetreng:

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy veszek egy EJ89-et, meg egy R41-t (asszony megöl  ;D).

Bár ma voltam Extrametál üzletben és egyikben sem volt Mühle R41 (csak Dovo). Illetve az egyikben volt, de kirakati (utolsó darabot elvből nem veszek...). Lehet, hogy ez egy égi jel volt?  :futyul:

Szerk.: előkerestem a Twist-et. Lehet, hogy én vagyok vak, de íg ykülsőre nem sok különbséget látok a Timor TTO és a Twist feje között...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1069 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:48:53 »
Oc- open comb.

Menj el a Neroliba ott vannak szép 89 ek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1070 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 11:58:12 »
Oc- open comb.

Menj el a Neroliba ott vannak szép 89 ek.
Köszi a felvilágosítást  :bow: A Neroliban a különböző EJ89-ek csak a nyél mintázatában különböznek? Tehát a súly, az elosztás, a hossz mindegyiknél ugyanaz?

Mi a gyakorlati különbség a CC és az OC között?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1071 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:12:35 »
A cc az olyan mint a 89
Az oc az meg fésű.

Én oc hívő vagyok.

Valahogy szebb a látványa is.

Még a párom is OC Merkur 15c-t használ hónaljára s egyéb helyekre.

Sokkal alkalmasabb a hosszabb szálak eltüntetésére.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1072 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:20:30 »
Jim!

Azt fenntartom, ha az r41 2013 as fej nem tetszik, átveszem.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1073 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:23:13 »
Jim!

Azt fenntartom, ha az r41 2013 as fej nem tetszik, átveszem.
oksa,  köszi. Egyelőre nem találok hazai beszerzést, ellenben találtam egy ilyet:

www.ebay.com/itm/1-VINTAGE-SAFETY-RAZOR-GILLETTE-TECH-60s-70s-UNUSED-MINT-ON-CARD-/321832667227?hash=item4aeeb8c85b

Vélemény?

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1074 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:38:20 »
Tech-em van, eléggé kezesbárány, legalábbis én ezen tanultam és egyszer nem büntetett még meg nagyon. Persze sok összehasonlítási alapom nincs, tehát vagy én tanultam bele szerencsésen a DE világba vagy a tech a kezesbárány.
Az r41-hez viszont meghoztátok a kedvem, nehogy vegyek egyet mostanság :)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1075 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:42:41 »
Tech az nagy szerelem volt nekem is, de ritka abból a pengeszűz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1076 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 12:44:45 »
Jim!

Azt fenntartom, ha az r41 2013 as fej nem tetszik, átveszem.
Végre találtam egy nem kirakati darabot.  :hurra:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1077 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 13:01:52 »
A cc az olyan mint a 89
Az oc az meg fésű.

Én oc hívő vagyok.

Valahogy szebb a látványa is.

Még a párom is OC Merkur 15c-t használ hónaljára s egyéb helyekre.

Sokkal alkalmasabb a hosszabb szálak eltüntetésére.

Azt azért tegyük hozzá, hogy az R41 az nem open comb, hanem NO comb, vagyis szinte nincs ott fésű. Kicsit lefelé döntöd és ott már csak a penge van, semmi fésű, Vagyis van egy kis fésű, de inkább csak dekorációs ill, hab leszedő funkciója van, támpontot nem ad a borotválkozás során. Szóval jó borotva, alapos, de rutin kell hozzá.

Ellenben a valódi OC típusoknál, mint pl a Gillete Old Type, valóban van nyitott fésű, ami támpontot ad, ledöntheted addig a borotvát gond nélkül. Persze mindig a fedőlaphoz kell igazítani a dőlésszöget, de a fésű mégis barátibbá teszi utóbbi típust, ugyanakkor semmivel sem végez hanyagabb munkát mint a borotvák királyának kikiáltott "űberállesz rasierhóbel" R41.

Kieg: A 2010 előtti R41 feje nagyban hasonlít az Old Type-hoz.;)

Szóval nem R41 elleni hadjáratról van szó, csak attól, hogy neked kedvenced, még nem biztos h mindenkinek az lesz, mert nem biztos hogy az ő személyes igényeihez, borotválkozási szokásaihoz az passzol.  :cimbi:

Viszont ha mégis R41-et vesz Jim, akkor meg kell gondolni, hogy az alap változatot választja, vagy a Grandét. Előbbinek nekem túl könnyű és rövid a nyele, ezért ha vennék, akkor utóbbit preferálnám.
(szerintem)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1078 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 13:06:08 »
Oc- open comb.

Menj el a Neroliba ott vannak szép 89 ek.
Köszi a felvilágosítást  :bow: A Neroliban a különböző EJ89-ek csak a nyél mintázatában különböznek? Tehát a súly, az elosztás, a hossz mindegyiknél ugyanaz?

Mi a gyakorlati különbség a CC és az OC között?

Az EJ és Mühle 89-es fej nagyjából ugyanaz, viszont a nyelek között van különbség súlyban és hosszban is, érdemes vásárlás előtt utánanézni.
(szerintem)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1079 Dátum: 2015. Augusztus 22. - 14:33:22 »
A cc az olyan mint a 89
Az oc az meg fésű.

Én oc hívő vagyok.

Valahogy szebb a látványa is.

Még a párom is OC Merkur 15c-t használ hónaljára s egyéb helyekre.

Sokkal alkalmasabb a hosszabb szálak eltüntetésére.

Azt azért tegyük hozzá, hogy az R41 az nem open comb, hanem NO comb, vagyis szinte nincs ott fésű. Kicsit lefelé döntöd és ott már csak a penge van, semmi fésű, Vagyis van egy kis fésű, de inkább csak dekorációs ill, hab leszedő funkciója van, támpontot nem ad a borotválkozás során. Szóval jó borotva, alapos, de rutin kell hozzá.

Ellenben a valódi OC típusoknál, mint pl a Gillete Old Type, valóban van nyitott fésű, ami támpontot ad, ledöntheted addig a borotvát gond nélkül. Persze mindig a fedőlaphoz kell igazítani a dőlésszöget, de a fésű mégis barátibbá teszi utóbbi típust, ugyanakkor semmivel sem végez hanyagabb munkát mint a borotvák királyának kikiáltott "űberállesz rasierhóbel" R41.

Kieg: A 2010 előtti R41 feje nagyban hasonlít az Old Type-hoz.;)

Szóval nem R41 elleni hadjáratról van szó, csak attól, hogy neked kedvenced, még nem biztos h mindenkinek az lesz, mert nem biztos hogy az ő személyes igényeihez, borotválkozási szokásaihoz az passzol.  :cimbi:

Viszont ha mégis R41-et vesz Jim, akkor meg kell gondolni, hogy az alap változatot választja, vagy a Grandét. Előbbinek nekem túl könnyű és rövid a nyele, ezért ha vennék, akkor utóbbit preferálnám.
Köszi az infókat  :bow: A rövid és könnyű nyelet megszoktam már a Timornál.
Megvettem, hazahoztam, nézegetem, szépen beszélek hozzá, hátha akkor nem fog megharapni  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici