Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 453280 alkalommal)

Nem elérhető Canibel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1155 Dátum: 2015. Október 28. - 11:50:34 »
Sziasztok!
El szeretnék kezdeni késsel borotválkozni. Nézegettem a késeket, amik itt vannak a fórumon, de nem tudom, hogy kezdőként melyikkel lenne érdemes próbálkoznom? Ebay-en találtam Gold Dollar nevezetű kést, és találtam csomagban bőrrel, tállal együtt 4500-ért. Ez jó vétel lehet? Vagy ne ilyennel próbálkozzak elsőnek, mert csak a kedvem veszi el az egésztől? Szappant (meg szakállolajat) Benke Erikától szeretnék rendelni, mert ahogy olvastam, mindenki nagyon meg van vele elégedve.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1156 Dátum: 2015. Október 28. - 12:37:42 »
Kezdésnek jó lehet, ha leszámolsz azzal az illúzióval, hogy ahogy megjön, tudod majd használni, mert nem. Elküldöd Jenes Sanyinak, gregg Gergőnek vagy Salmo Tibinek, aki éppen vállalja, és akkor lesz egy használható késed.

Így összességében nem lesz sokkal drágább, mint amik az elad topicban szoktak menni kések ;D, pl: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=3921.msg146612#msg146612 vagy http://borotvaforum.hu/index.php?topic=3972.0 és van ott még egy pár.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Canibel

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1157 Dátum: 2015. Október 28. - 22:32:45 »
Igen, gondoltam, hogy valami szakit még meg kell keresnem az élezéssel. :crazy: Meg, azért is gondoltam, hogy ez jó lenne, mert van hozzá bőr meg keverőtál is, szóval, ha kicsit többet tudok majd egyetem mellett félrerakni, akkor beruházok egy komolyabb késbe is.

Nem elérhető Noamicska

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1158 Dátum: 2015. Október 30. - 09:26:03 »
Sziasztok!  :)

Szóval, most így az ünnepek és a szülinapja közeledtével megbeszéltük a Párommal, hogy borotvakést és mindenféle a borotválkozás szertartásához való hozzávalót fog tőlem kapni, ezekkel kapcsolatban gyűjtöm az infókat. :)

Alapból szakállas, a szakáll széleinek az igazgatásához szeretne borotvakést, mivel a mezei borotvákkal nem túl kényelmes a formázgatást. Ehhez érdemes lenne egy kisebb pengéjű , vagy az 5/8, 6/8-as kezdőknek való méretű borotva is jó, ki lehet ezekkel is alakítani szépen az íveket?

Itt a fórumon nézegettem az eladó borotvakéseket, érdemesebb egy ilyennel kezdeni, mint újat venni? Ha az ember megvesz egy ilyen használt kést, akkor mire lehet számítani, meddig tudja használni? Fél, 2-5 év?

Ha nem napi, és nem az egész arc felületére használja a borotvakést (hetente, kéthetente borotválkozik, de több a szőrös rész mint a csupasz), akkor mennyire szükséges itthonra fenőkő, vagy elég a bőr? Olvastam, hogy vannak a fórumon tagok, akik foglalkoznak az élezéssel, elég ha mondjuk félévente felkeresünk valakit ezzel kapcsolatban, és helyrepofozza? Vagy lehet otthon is próbálkozni?

Persze igyekszek minden korábbi hozzászólást is elolvasni :)


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1159 Dátum: 2015. Október 30. - 10:15:12 »
Szia, Noamicska!

A fórumtársak késeivel jártok a legjobban.
Elég a bőr, és évente valakit felkeresni élfrissítésre. Lehet kövezni is: nagyobb elszántság és beruházás.
Élete végéig tudja használni karbantartás mellett, meg még az unokátok is. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Shave Joe

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1160 Dátum: 2015. November 05. - 00:05:42 »
Sziasztok!

Kinéztem egy Dovo Special borotvakést, amihez szeretnék egy fenőkő készletet beszerezni, ami itthon is elérhető (tartok a külfőldi megrendeléstől).

boker.hu/wasserkraft-c-261/

Itt nézelődtem, és kinéztem a 2000/6000-es kombi követ, és a mono 10.000-est, de nem vagyok teljesen biztos abban, hogy jókat választok, ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Ti mit javasoltok mit vegyek és hol ?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1161 Dátum: 2015. November 05. - 08:27:36 »
Sziasztok!

Kinéztem egy Dovo Special borotvakést, amihez szeretnék egy fenőkő készletet beszerezni, ami itthon is elérhető (tartok a külfőldi megrendeléstől).

boker.hu/wasserkraft-c-261/

Itt nézelődtem, és kinéztem a 2000/6000-es kombi követ, és a mono 10.000-est, de nem vagyok teljesen biztos abban, hogy jókat választok, ezért szeretném kérni a segítségeteket.
Ti mit javasoltok mit vegyek és hol ?

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=621.0
(szerintem)

Nem elérhető Shave Joe

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1162 Dátum: 2015. November 05. - 10:50:44 »
Köszi a linket.  :)
Ez most újabb két kérdést vet fel

1.: Amiket kinéztem azok nem jók ?

2.: Nincs más opció csak a külföldről beszerezhető Norton ?

Nem elérhető Galambos Tarzan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1163 Dátum: 2015. November 05. - 11:43:01 »
Amit oda leírt Sanyi annál relevánsabb infót nem fogsz kapni Magyarországon ezzel a témával kapcsolatban. Nem véletlenül ajánlja, hogy mit honnan. Persze lehet kíserletezni, csak nem olcsó :)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1164 Dátum: 2015. November 16. - 13:56:29 »
Sziasztok Mondanátok pár kezdő DE Borotvát mert a lord meg a wilkinson mellett kiszeretnék próbálni mást is. A Feather popular jó kezdő borotva?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1165 Dátum: 2015. November 16. - 14:06:47 »
 :fejtor:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1166 Dátum: 2015. November 16. - 14:11:57 »
Milyen Lord-od van?
Félig off topik lesz, amit most írok, de nem értem sose ezt a "kezdő" előtagot. Olyan, mintha a kezdő mindig csak az "olcsót" jelölné, a minőség már tökmindegy.
Hangszereknél pl a "kezdő hangszer" általában egy kalap ****.

Szerintem borotváról lévén szó, érdemes lenne az elvárást először agresszivitás szerint definiálni, aztán megjelölni az esetleges árkategóriát.
A Lord L111 pl olcsó, agresszív. ~400
A Lord L5, L6 olcsó, jámbor. ~2e
A Merkur 41C nem olcsó, jámbor. ~10e
A Mühle/EJ R89 nem olcsó, majdnem jámbor. ~10e-től felfelé

És aztán lehet árban felfelé menni, a csillagos égig is, ATT, Ikon, Feather AS-D2 meg hasonlók terén.

Nem tudom hogy segítettem-e, hátha valamit mégs.  :futyul:

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1167 Dátum: 2015. November 16. - 14:25:04 »
Milyen Lord-od van?
Félig off topik lesz, amit most írok, de nem értem sose ezt a "kezdő" előtagot. Olyan, mintha a kezdő mindig csak az "olcsót" jelölné, a minőség már tökmindegy.
Hangszereknél pl a "kezdő hangszer" általában egy kalap ****.

Kezdő cucc, szerintem: használható de olcsó, megveszem - kipróbálom. Nem jön be: eladom, nem buktam; bejön: eladom, tudom kb milyet szeretnék következőnek venni, milyen irány tetszik, nem buktam.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1168 Dátum: 2015. November 16. - 14:31:25 »
Lord L6 om van meg müanyag wilkinson. Nem agresszív borotvát keresek. olvastam hogy a feather popular kezdő borotva és nem agresszív borotva olyan érdekelne ami nem agresszív. edrose írta a bevezetőbe hogy kezdő borotva lehet merkur meg antik gillette de nem tudom milyen fajta a jó ami nem agresszív borotva.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1169 Dátum: 2015. November 16. - 14:39:20 »
Jó lehet a popular, ebayrol 3500 ért itt is van.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici