Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330336 alkalommal)

Nem elérhető betyarr

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1875 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 12:11:52 »
köszi szépen a válaszokat!

ebben a videóban https://youtu.be/yXyPLp9x1tI?t=145 a srác "kapirgálja" a borotvával az arcát,de én úgy hallottam (és így is csinálom a jelenlegi sokpengéssel),hogy jobb,ha egy húzással,minél nagyobb területet (szőrt) rántunk le.pl.: ha megkezdem a fülnél,akkor teljesen lehúzom egy mozdulattal az állcsontig,vagy akár a nyakig.vagy ez hogy megy?csak gyakorlat kérdése,vagy csak óvatosan szabad duhajkodni ezzel a borotvával?
illetve,azt mondja a videóban,hogy csak nagyon óvatosan és enyhén kell a borotvát a bőrhöz nyomni,rányomni egyáltalán nem szabad.vagy ezt borotvája válogatja?ugye én a sokpengést nyomhatom a bőrömre,mint bolond az ajtót,akkor sem fogom megvágni magam.

a videó végén a srác nem használ aftershavet csak azt a kocka timsót.ez mennyire ajánlott?ekkor nem is kell aftershave?nem teszi tönkre a bőrt?

köszi szépen előre is a válaszokat!
üdv,
betyár

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1876 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 12:54:57 »
A technika mindenkinek más, majd kitapasztalod. Általában ahogy kézre esik, úgy érdemes egy területet borotválni, vagyis ahol lehet ott haladj, ahol meg nem ott óvatosabban. Az R41 tipikusan "harapós" borotva, főleg a 2011-es fejjel, egy közepes vagy enyhén aggresszív borotvával bátrabban fogsz tudni haladni. De nyomni azt se érdemes, a fej szögével tudsz játszani. Mindenesetre ne az R41-el tanulj borotválkozni.

Timsó/aftershave szintén izlés dolga, kicsit szárít a timsó, de az alkoholos arcszesz is. Van aki a timsó után használ még valami az illat miatt. Timsó kicsit összehúzza az ereket, ezért használták régen borotválkozás után. Mai pengékkel és borotvákkal szerintem sok értelme nincs, de van aki direkt szereti.

A videók hasznosak valamennyire, de a végén úgyis egy gyakorlati készségről van szó amit ismétléssel fogsz megtanulni és kitapasztalni személyesen; szerintem kezdésnek nem érdemes túlgondolni sem a technikát, sem az eszközöket, kezdj egy barátságos és olcsó borotvával (ismét javasolnám a Lord L6-ot), szokjátok egymást pár hónapig, és aztán majd meglátod.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1877 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 14:14:51 »
Nagyjából egyetértek a tanácsokkal. A 7 dolláros akciós Yaqi szinti pamacsoknál most nincs jobb vétel az alsóbb kategóriában, csak ki kell várni amíg megjön. Ha a pamacs onnan lesz, akkor célszerű a borotvát is hozzácsapni a rendeléshez, sztem inkább 89-es fejjel, de a DOC se rossz azért kezdésnek... Ha nem akarod kivárni, akkor DM/Lord... Egy dolgot tennék csak hozzá. Ez nem egy gyors művelet, ha rendesen akarod csinálni, akkor meg kell adni a módját, legalábbis amíg rutint nem szerzel. Szóval a "nem szeretek különösebben sok időt a borotválkozásra szánni" nem ez a sport 🙂

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1878 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 16:51:59 »
A Barbon és Figaró krémek mellett megnézném a Palmolive rúdszappant is (ha még kapható) valamelyik Müllerben.

A biztonsági borotvát nem ajánlott bolondul nyomni. Inkább a cirógatásnál valamivel határozottabb simogatást vedd alapul.

Nem elérhető betyarr

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1879 Dátum: 2020. Szeptember 04. - 21:12:11 »
köszi a válaszokat!

kintről rendelném meg a yaqi cuccokat.a fentebb említett két yaqi borotva közül melyik a jobb?vagy inkább úgy fogalmazok,hogy melyik jobb egy kezdőnek?vagy ebben az ársávban van jobb yaqi is?

ki hol szerzi be a zöld astra pengét?nyíregyházi vagyok,tehát nagyon speckó üzletek nem játszanak,de müller pl. van.

ahogy olvastam,a pamacsot érdemes fejjel lefelé szárítani/tárolni.van valami ajánlott állvány,amin a pamacsot és a borotvát is tarthatom?a yaqi állványokat néztem,de elég drágák...

"sztem inkább 89-es fejjel, de a DOC se rossz azért kezdésnek..." <-- ennyire nem vagyok pro.pontosan milyen borotvák ezek?

köszi a válaszokat előre is!
üdv,
betyár

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1881 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 08:08:46 »
Drogériákban és kínai boltokban szokott lenni mindenféle penge. Érdemes körbejárni. Aztán online tudod rendelni 100assával ami bevált.

Szintipamacsot nem kell lefordítva tárolni, nagyon hamar megszárad magától.

Nem elérhető betyarr

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1882 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 10:02:11 »
Ez a 89-es: https://www.aliexpress.com/item/32849405370.html

Ez a DOC: https://www.aliexpress.com/item/32849971116.html

egy kezdőnek melyik a jobban ajánlott a kettő közül?vagy hóttmindegy?

Drogériákban és kínai boltokban szokott lenni mindenféle penge. Érdemes körbejárni. Aztán online tudod rendelni 100assával ami bevált.

Szintipamacsot nem kell lefordítva tárolni, nagyon hamar megszárad magától.

akkor megspóroltál most nekem egy pár ezrest az állványon  ;D

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1883 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 10:55:00 »
Kezdonek a DOC szerintem jobb. Amit ajanlottak krom Yaqi 89-es fejjel sokkal agresszivebb. En el is adtam az enyem, mert sok volt az en boromhoz.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1884 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 13:44:13 »
Ezt javasolnám: https://www.lord.shop.hu/LORD-Borotvakeszulek-L6-L7-1db-Platinum-penge-LP1822L-d1864.htm

2500 forintból szállítással is megvan pár nap alatt. Kellemes és barátságos borotva, tökéletes kezdeni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1885 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 14:41:28 »
Viszont igénytelen a kidolgozása. Kétezerért a kínaiak ennél sokkal különb cuccot adnak...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1886 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 18:21:23 »
Kezdonek a DOC szerintem jobb. Amit ajanlottak krom Yaqi 89-es fejjel sokkal agresszivebb. En el is adtam az enyem, mert sok volt az en boromhoz.
Szerintem nem... A túl könnyű fejeket hajlamos az ember jobban nyomni, ha nincs velük tapasztalata és ez több hibához vezethet. A nehezebb fejek, amiknél a súlypont közelebb van az archoz könnyebben manőverezhetőek, jobban érzi az ember a pengét, jobb vele tanulni...szerintem...

Amúgy külön DOC fejet lehet kapni szállítással együtt 3-4-5 dollárért is, olcsóbban mint a Yaqinál, esetleg mindkettőt ki lehet próbálni, ha belefér a keretbe...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1887 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 18:26:56 »
Ja amúgy az alin vannak török eladók, akik pengéket árulnak. Zöld Astra is van náluk 100-as pakkban, szállítással 10 dolcsi körüli áron, ennyiért itthon nem nagyon kapod meg. Én vettem tőlük pengét, igaz hogy Derbyt, de gyorsan küldték és nem volt vele semmi gond.

Nem elérhető betyarr

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1888 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 18:33:48 »
köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget!
a yaqi pamacsot és DOC borotvát rendelem meg,aztán majd kiderül mire megyek velük  :whoops:

üdv,
betyár

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1889 Dátum: 2020. Szeptember 05. - 20:09:49 »
Olyan nagyon sokféle pengét Magyarországon polcról nem fogsz kapni. Tipikusan a kék és zöld Astra, Wilkinson, igencsak elszórtan Gillette Nacet és Gillette Platinum Stainless fordul elő. Rossmannokban sajátmárkás Isana, müllerekben sajátmárkás Mann (?) penge van. A kínai borotvához is csomagolnak valami kínai pengéből párat.

Ha nagyon úgy érzed, hogy egyik penge sem az igazi - és nem benned van a hiba... -, akkor ebayről és razorbladesclub.com-ról vehetsz sokféle pengét kísérletezés céljából, kis tételben.

Jut eszembe, a müllerben láttam Wilkinson timsóstiftet, azt viszont érdemes lehet venned.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici