Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 182717 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #120 Dátum: 2010. Március 04. - 12:58:23 »
morphin, akár pre-, akár „éles” sévről beszélünk, azt fölkened és ott van, tehát tökmindegy... Onnan jött a dolog, hogy az elején még mozsarat említettél, de mondjuk a konyhán tényleg biztos lovaglócsizmát is tudsz szószosítani, ha kell... ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #121 Dátum: 2010. Március 04. - 13:35:58 »
morphinnak igaza van, pre-shave-ről értekezünk, tehát a cuccot a borotválkozás elött teljesen lemossa és ebből a szempontból mindegy milyen szilárd növényi rostok vagy más egyéb darabok lesznek a trutyiban. A mozsárban összetört fodormenta is tökéletes ha így nézzük, ráadásul biztosan természetes. A gond csak annyi, hogy minden egyes borotválkozás elötti pre-hez elő kell venni a friss mentaleveleket, meg a mozsarat... mivel csak frissen lesz használható.

Igen, a menta, teában, báránysülthöz és máshol is kiválló, de a kozmetika ipar is nagyban használja, mert jótékony, nem allergizálló (mármint az illóolaja),  morphin a pépet nyugodtan próbáld ki, csak hígitsd fel rendesen, nehogy aztán úgy járj, mint a Macauley első borotválkozásánál a Reszkessetek Betörőkben!  ;D



Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #122 Dátum: 2010. Március 04. - 14:30:44 »
Áhh Srácok (ha mondhatom így) ha tudnátok még miket használnak kozmetikumok gyártásához...mint azt olvashattátok étteremben dolgozom (szakács tanonc vagyok) és csak egy példa: ami a fritu-ban van olaj (hetente 40-50liter simán fogy) azt hordókban tároljuk,és jön havonta egy "felvásárló" aki kemény pénzeket fizet az "elhasznált" olajakért...tehát amiben sül a bécsi,a fasírt meg a rántott máj,azt valaki kicsit később szépen az arcára keni  ;D ;D ;D ha nem is abban a formájában,de ez tény  8) A mentás dolgot pedig kifogom próbálni,de ez még odébb van.Most is elvagyok havazva,nem hogy még eszembe jussanak ilyenek  :-\

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #123 Dátum: 2010. Március 04. - 14:49:23 »
Na most itt akkor egy érdekes módszertani kérdéshez érkeztünk: miért is egyértelmű az, hogy a presévet le kell mosni?
Én két márkát használok, a Prorasót és a Floid Sandolort. Egyiket sem mosom le.
A Proraso mondjuk „rendszerkrém”, ugyanaz az illat, mint a krém meg a szappan, ráadásul aftersévként is működik, tehát minek is mosnám le – nem is nagyon lenne mit egyébként.
A Floid Sandolor meg egy olajosabb, gélszerű valami, azt meg azért nem mosom le, mert akkor sikálhatnám a képem egy darabig.

Ki, mivel, hogy csinálja?

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Egyéni receptek
« Válasz #124 Dátum: 2010. Március 04. - 14:56:29 »
Szerintem a pre-t nem szabad lemosni, mivel egy vékony filmréteget képez ami védi a bőrt borotválkozás alatt!

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #125 Dátum: 2010. Március 04. - 14:57:59 »
Én, mint zöldfülű nem éltem még preshave-el egyáltalán...Penge vetette fel, hogy lemossuk.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #126 Dátum: 2010. Március 04. - 15:55:10 »
morphin felkensz egy kis mennyiséget, bedörzsölöd a bôrbe egy kissé és vársz, hogy hasson. Kb. addig mig a késen mintegy huszat húzol elôtte a bôrön. ...azt jöhet a pamacs a habbal rá.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #127 Dátum: 2010. Március 04. - 17:48:47 »
Én részemről a saját olívaolaj alapú cuccomat nem mosom le, bemasszírozom a bőrbe, és kész.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #128 Dátum: 2010. Március 04. - 21:54:51 »
Ezt a mentolos Longball-féle kenőcsöt nem kell lemosni - legalábbis szerintem-, hanem egy kis "hatásszünet" után egyből mehetsz rá a habbal. Így egyben védi is a bőröd a késezés alatt + tovább élvezheted a frissítő hatást.
Az olivaolajos preshave-vel nincs tapasztalatom, de valaki mintha említette volna (bár lehet, hogy nem itt hanem a straightrazorplace-n), hogy szeret inkább megszabadulni tőle a borotválkozás előtt, mert elég nagy trutymót hagy a késen vagy a DE-ben.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #129 Dátum: 2010. Március 04. - 22:21:45 »
Bennem fel se merült, hogy a Longball-féle kenőcsöt (ezt lassan le kéne védetni  ;D) lemossam. Mivel zsíros hatású, valószínűleg szappan nélkül nem is lenne egyszerű.
Így hogy fenthagytam, a felesleg lejött a habbal: a második kör végére el is fogyott ami addig fel nem szívódott.
Szerintem ez így pont jó.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #130 Dátum: 2010. Március 05. - 18:29:00 »

A Pre shave-t eredetileg ugyebár a villany géphez találták ki szőrpuhításra... arcvíz formájában, és nem mostuk le...

Utána következett a "wet-shave"-es preshave ami -borotválkozás könnyítő- a szőrt hivatott megpuhítani. Pár perces hatóidő után a szőr felpuhul, a bőr nedvességtartalma megnő. Szerintetek rajta kell hagyni?  ;D NEM! (pontosabban NEM muszáj!, mert innentől nincs jelentősége!) szerepét innentől átveszi a borotvahab.

Ettől függetlenül a mosdókenőcs egy olyan emulzió ami nem oszt nem szoroz nagyjából bármilyen összetételű borotvahabbal történő együttes alkalmazás során sem... ( ő a világ leggyengédebb hatóanyagú szappanja...) a borotvahab is szappanok vegyülete.
 
Egyébként a mosdókenőcs lemosása után is marad egy kis parraffin réteg a bőrön, ami tovább segít a pengék megvezetésében, de ezt az olajat akár lehet a habba is keverni, de ezt sem muszáj... izlések és pofonok...

Summa summárum, mivel nem sósavat keverünk nátronlúghoz, valószínüleg mindegy és funkcióját tekintve, borotválkozás elött puhítson a szőrön, a borotválkozás végére meg így is úgyis lekerül a bőrről... úgyhogy izlés kérdése.   

 


 

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #131 Dátum: 2010. Március 05. - 19:35:13 »
Épp ma vitte el apu a receptet gyógyszertárba,és kész is lett még délután...a címkét elkavarta az ember,mert valami 300g-volt rajta...pedig én pontosan azokat írtam le amik itt voltak. Mentás,kámforos szval ez lesz az.Amúgy engem az izomlazító illatára emlékeztet. Meg vettem ma pamacsot is,jó volt vele borotválkozni,tetszik.Viszont ti hogy szoktátok "szárítani"...csak simán így lecsöpögtetve rakjam el aztán majd kiszárad? Ilyen tartóm az még nincsen...majd szétnézek hátha van vmi egyszerű darab.

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #132 Dátum: 2010. Március 06. - 17:33:48 »
A pamacsot én a művelet végeztével ki szoktam nyomkodni egy kicsit a víztől, hogy ne csöpögtessen össze mindent, aztán egyszerüen egy madzaggal körbecsavarom a nyelét és felkötöm a fürdőszobaszekrény kilincsére. Tudom nem valami elegenáns megoldás  :D A lényeg az, hogy fejjel (sörtével) lefelé kell felakasztani száradni, mert ha talpra állítod akkor összegyúlik a benne maradt víz a nyélben.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #133 Dátum: 2010. Március 06. - 18:01:36 »
Én évekig lógattam zsinóron az egyetlen, öreg Omegámat... Sőt, a legnagyobat egészen tegnapelőttig szintén lógattam, mert a nagyobb átmérője miatt nem fért bele a normál, műanyag Mülleres tartóba. Szóval nincs abban semmi szégyen – vagy ha igen, veled szégyenkezem én is!... ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #134 Dátum: 2010. Március 06. - 18:14:35 »
Ez a lógatós dolog eszembe jutott közvetlenül miután leírtam a dolgot...kerestem spárgát,és felakasztottam én is.Szépen ki is száradt.Valami kis egyszerű tartó létezik? Ami nem több ezer forint...egyszerű,praktikus legyen.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici