Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 182498 alkalommal)

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Egyéni receptek
« Válasz #90 Dátum: 2010. Február 07. - 02:03:13 »
Tulajdonképpen borotválkozási szempontból megvan a legjobb és legolcsóbb megoldás: az Arko szappan. Ma is azt használtam, ráadásul egy nagyon kicsi Figaro borotvakrémmel megbolonditva -igen jó eredménnyel. Egyedül csak a szagával van egy kis probléma. Arra nincs vakami ötleted?

A Badger and Blade-en forralást javasolnak:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=1654

Quick reply to this message
  #13   Report Post 
By the-polecat on 04-11-2007, 05:40 PM
Default TheSmell
A lot of people seem to be bothered by the smell, myself included - I have a simple solution to this. Bring about 1/3 pint of water to the boil in a small saucepan and gradually add 2 grated sticks of arko, stirring all the time. Keep boiling until the scent has been driven off, if it gets too stiff, add a bit more water. What you´re left with is the soap without the scent (I suppose you could scent it with something else, but I don´t bother). Boiling soap does it no harm, and depending how much water you drive off at the end, you can choose between a bar of soap or a creamier consistency, which I prefer in a shaving mug.

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Új téma
« Válasz #91 Dátum: 2010. Február 28. - 20:53:21 »
A hét elején leadtam a gyógyszertárban Longball preshave receptjét, hogy készítsék el nekem. Ma délután mentem érte. Nem tudtam megállni, szóval az esti zuhanyzás után kipróbáltam. Egy kis adagot bemasszíroztam borotválkozás előtt - nagyon jó mentolos. Féltem, hogy a kenőcs meg fogja gyilkolni a habomat, de meglepően jól összebarátkoztak a figaroval. Határozottan javított a végkifejleten, a nyakam jobb oldalán az a folt, ami 5 alkalomból 4-szer tuti begyullad kicsit most teljesen nyugton maradt. Így a Speick-nek már alig volt dolga a végén.
Szóval igaz a mondás: egyszerű, de nagyszerű.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Új téma
« Válasz #92 Dátum: 2010. Február 28. - 21:36:28 »
Csatlakozván az előttem szólóhoz én is kipróbáltam a Longball féle receptúrát (még csütörtök este) egy Edrose által frissen megélezett borotvakéssel megspékelve és hát... nagyon hálás vagyok nekik. Mind a kence mind a korrektül megélezett borotva abszolúte bejött (mondjuk ezen nem is lepődtem meg) ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Új téma
« Válasz #93 Dátum: 2010. Március 01. - 16:21:42 »
Egy kérdés: mennyire érezni a mentolt? Azt hiszem 1g van megadva a receptben...mi lenne ha én 2g-ot kérnék...mert tervezem,hogy csináltatok én is.Ja és mennyibe került? Üdv

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Új téma
« Válasz #94 Dátum: 2010. Március 01. - 16:53:47 »
szerintem több mentol semmiképpen sem kell bele, eleinte kicsit csípte is a szemem :)
sajnos a pontos összegre nem emlékszem, de 1000 és 1300 között rémlik (Déli pu, kerengő gyógyszertár).
Szerintem nyugodtan próbáld ki elsőre az originál receptúrát, utána dönts... esetleg ha össze tudsz futni tulajdonossal (például velem), szerintem bárki szívesen visz neked egy kis adagot mutatóba.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Új téma
« Válasz #95 Dátum: 2010. Március 01. - 17:00:06 »
a hetem nagyon zavaros...vennem kell még pamacsot is...elvagyok havazva kicsit.de megcsináltatom én is magamnak,rossz nem lehet.(csak mikor) akkor marad az eredeti receptúra!  ;D

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Új téma
« Válasz #96 Dátum: 2010. Március 01. - 17:16:27 »
Egy kérdés: mennyire érezni a mentolt? Azt hiszem 1g van megadva a receptben...mi lenne ha én 2g-ot kérnék...mert tervezem,hogy csináltatok én is.Ja és mennyibe került? Üdv

én is terveztem, h felturbózom, de nem tettem, nem kellett.
annyira jó, h a asszony ezzel keni a pulya száraz arcbőrét és kb 3 nap alatt rendbe hozta (a gyerekorvos meg nem hit neki, mikor megmondta a receptúrát...)  ;D
ja és kb 1.200.-
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Új téma
« Válasz #97 Dátum: 2010. Március 01. - 17:23:39 »
Ez az ár mekkora mennyiségre vonatkozik?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Új téma
« Válasz #98 Dátum: 2010. Március 01. - 17:29:32 »
Egy kérdés: mennyire érezni a mentolt? Azt hiszem 1g van megadva a receptben...mi lenne ha én 2g-ot kérnék...mert tervezem,hogy csináltatok én is.

Én pont így tettem, vagyis dupla mentollal kértem, de érdemesebb longballra hallgatni mégiscsak!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 03. - 11:07:53 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Új téma
« Válasz #99 Dátum: 2010. Március 01. - 17:30:17 »
ed: az ár a receptben foglalt mennyiségre (202g) vonatkozik
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Új téma
« Válasz #100 Dátum: 2010. Március 03. - 09:50:57 »
Nekem 1120 ft-ért csinálták itt Debrecenben.
Először én is azt hittem, hogy kevés lesz az az 1 g mentol. A krémnek úgy tégelyben nincs túl erős mentol illata, de miután felkened az arcodra és kicsit bemasszírozod akkor már lehet érezni, hogy pont a kellő mennyiség van benne. Több szerintem már erősen megkönnyeztetne. Amúgy, amikor rányomulsz a habbal és a pamaccsal kicsit feldörzsölöd akkor még intenzívebbé válik a hűsítő érzés.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Új téma
« Válasz #101 Dátum: 2010. Március 03. - 10:20:16 »
Érdekes, én azt hittem, sokkal olcsóbb... Már ahhoz képest, hogy akkor egy tubus vagy tégely (100-150 g) „márkás” (azaz egy csomó reklámköltséget meg egyebet is magába foglaló árú) krém nem annyival drágább, mint egy gyógyszertári mix – persze valszeg csak én vagyok naiv, és a gyógyszertárak igencsak jó, a márkás termékekre bőven ráverő árréssel „kevernek”...   8)

PaT

  • Vendég
Új téma
« Válasz #102 Dátum: 2010. Március 03. - 10:25:19 »
Én ezt megkérdeztem a gyógyszertárban. Az alkotórészek kb. 500 ft-ba vannak, a többi az un. magisztrális díj, kérdeztem mi az, a keverés és a labordíj, több, mint 600 ft. Nem lehet ezt házilag összekeverni?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Új téma
« Válasz #103 Dátum: 2010. Március 03. - 10:26:49 »
Ed, van vmi alternatívája ennek a "mix"-nek? Vagy mire fel drágállod? Amúgy hogy állnak a kések,mikor várható,hogy megjönnek?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Új téma
« Válasz #104 Dátum: 2010. Március 03. - 10:40:02 »
Bizonyos tekintetben nincs alternatívája (amennyiben nekem nincsenek saját alapanyagaim, hogy magam turmixoljak), illetve annyiban drágállom, hogy azt gondolnám, hogy egy sima gyógyszertári keverés olcsóbban jön ki. De ez lehet, hogy valami régi reflex, rossz beidegződés, tehát ebből ne vonj le semmilyen következtetést. Talán nem gondoltam volna, hogy ilyen arányt képez a „magisztrális díj”.
A kérdésed második felét illetően: magánban megkezdett magánügyeket továbbra is magánban, köszi. ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici