Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 381171 alkalommal)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #825 Dátum: 2013. Február 25. - 14:17:09 »
Tudna nekem valaki elfogadható minőségű és árú bőr fenőszíjat ajánlani...onlány? Láttam sokat, ócsón, és bár itt nincs minek sokba kerülni rajta, mégis az egyik $10 a másik $50...
Láttam vászon szíjat is... az jó? Jobb? Rosszabb? Más?

Istenlátjalelkemet, elkezdtem én olvasni ezt a topikot, de majd' 60 oldal nem embernek való, úgyhogy előre is köszönöm a válaszokat  ::)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #826 Dátum: 2013. Február 25. - 14:46:55 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #827 Dátum: 2013. Február 25. - 16:17:15 »
Ezt használom.
Ez komolyan majd' 10 centi széles? Nem hajlik (oldaliránt)?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #828 Dátum: 2013. Február 25. - 17:52:37 »
Nem hajlik semerre.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #829 Dátum: 2013. Február 26. - 06:55:09 »
tritek:
alapjában véve Petivel értek egyet, hogy nem feltétlenül kell egy drága bőr. Amit viszont ajánlani tudok, az a feszitős megoldásos fenő. Régebben Longball hirdetett néhányat nagyon baráti áron.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #830 Dátum: 2013. Február 26. - 07:44:53 »
Én meg pont azon a véleményen vagyok, hogy a bőrön nem érdemes spórolni. Egy normálisabb borotva árából lehet kapni már szép és minőségi bőrt, ha vigyázol rá akkor örök darab. Aki nagyon vagdosni akarja, az elsőnek vegyen whippeddogtól pici bőrt 12$-ért, és utána majd vesz jó bőrt ha már nem fél attól hogy felszabdalja.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #831 Dátum: 2013. Február 26. - 08:21:16 »
Sanyi, mi az a kategória, amit már jónak tartasz? Csajból tudom csak, milyen a jó bőr.  :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #832 Dátum: 2013. Február 26. - 09:15:07 »


Én ezt használom tizenvalahány éve és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Párszáz forintért vettem, Kelemen tett rá másik bőrt, bekente valami trutyival, azóta tökéletesen működik.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #833 Dátum: 2013. Február 26. - 09:27:30 »
Nem próbáltam még ilyet. Nem kényelmetlen fix bőrön fenni a kést, felemeled a végét, mikor fened a kést, vagy elfér a kezed simán az asztal lapja felett?
Sheffield-England

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #834 Dátum: 2013. Február 26. - 09:52:59 »
Most jártam utána a Kanayamáknak: egy aprócska gond van velük, hogy már nem gyártódnak és soha nem is lesznek már  :nemtom:Állítólag a bácsi nagyon öreg és nincs kinek továbbadni a mesterséget. Több importőrtől is olvastam, hogy nem hoznak be többet, mert a bácsinak exponeniciálisan nő a hibaszázaléka, és nem akarják lejáratni sem őt, sem magukat.
No.
Tehát oda jutottunk, hogy jó lenne egy 100€ körüli, de megfelel a $12 is :D

Szóval keresek egy elfogadható minőségű egyszerűt  :sör:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!  :borotva:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #835 Dátum: 2013. Február 26. - 10:54:02 »
Nem próbáltam még ilyet. Nem kényelmetlen fix bőrön fenni a kést, felemeled a végét, mikor fened a kést, vagy elfér a kezed simán az asztal lapja felett?

hát...van rajta egy olyan nyél szerű rész. Tippeld meg, hogy az mire jó  ;)

Rendben van, de valami beszámoló-félét várok a Zozotól. Láttam a nyelét és még akkor is kétségeim, kérédseim vannak. Az mondja, aki használja! ;)
Sheffield-England

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #836 Dátum: 2013. Február 26. - 11:09:46 »
Most jártam utána a Kanayamáknak: egy aprócska gond van velük, hogy már nem gyártódnak és soha nem is lesznek már  :nemtom:Állítólag a bácsi nagyon öreg és nincs kinek továbbadni a mesterséget. Több importőrtől is olvastam, hogy nem hoznak be többet, mert a bácsinak exponeniciálisan nő a hibaszázaléka, és nem akarják lejáratni sem őt, sem magukat.

Akkor nem néztél utána rendesen:
http://www.japanesenaturalstones.com/Straight-Razors-and-Accessories-s/1819.htm

http://www.japanesenaturalstones.com/Kanayama-Replacement-Canvas-Strop-p/719.htm

De van valami yahoo-s japán webshop, mintha ott is lenne még.

Egyébként igaz amit írtál, voltak minőségbeli problémák, így páran feladtak a forgalmazásával, de ez nem jelenti azt, hogy egy csapásra megszűnt volna. Továbbá az a gyanúm, hogy a lenhevedert nem a kisöregek szövik, hanem az valami gyári cucc.

De, ezt megtaláltam de nem akarok 286 eurós fenőbőrt venni, ezenkívül meg már csak replacementek vannak :( Van egy lenheveder replacement minden nélkül +-30 euróért... Ehhez még kellene majd bőr is, nem? Ha tudtok valami elfekvő, ingyen elvihető 100 eurós lelőhelyről, akkor szóljatok, viszek egy maroknyit belőle oszt visszamegyek erre az oldalra  :crazy: :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #837 Dátum: 2013. Február 26. - 13:16:00 »
Nem próbáltam még ilyet. Nem kényelmetlen fix bőrön fenni a kést, felemeled a végét, mikor fened a kést, vagy elfér a kezed simán az asztal lapja felett?

hát...van rajta egy olyan nyél szerű rész. Tippeld meg, hogy az mire jó  ;)

Rendben van, de valami beszámoló-félét várok a Zozotól. Láttam a nyelét és még akkor is kétségeim, kérédseim vannak. Az mondja, aki használja! ;)

Akkor mondom én is:
Én a levegőben tartom, nagyjából hasonlóan mint ahogy a kést fened, de termésetesen a gerincel előre. Kelemen mutatta meg, hogy kell kasználni, meg természetesen belém nevelte a mozdulatot ahogy a gerincen forditod a kést. Lazán csuklóból csinálod, nem kell hozzányomni a bőrhöz. Nekem sokkal kényelmesebbnek tűnik mint lengőbőrön, valószínűleg mert ilyenen tanultam meg. Amellet nem kell keresgéljem, hova akasztom fel, bárhol lehet használni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #838 Dátum: 2013. Február 26. - 13:22:51 »
Kanayama, SRD, Tony Miller, Scruple works, ezekről mind tudom hogy nagyon jók. Olcsók közül dicsérik az Illinois bőröket, meg a whippeddog féléket.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #839 Dátum: 2013. Február 26. - 14:54:04 »
Köszi, Sanyi!

Egy fixet használok, nincs vele gondom, de szeretnék egy lengőt is. Fentem már derékszíjon, bőrfotelen, kipróbálnám azt is. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici