Szerző Téma: vidak  (Megtekintve 15134 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #15 Dátum: 2010. Május 17. - 22:52:18 »
És hogy legyen egy kis teszt is az új jövevényről: a Progress után elég könnyű fogása van, mellérakva játékjószágnak tűnik.  A pillangózár piszok praktikus, jóval könnyebb a csere mint a Merkur-fejnél (nyilván, nem kell szétszedni :D ). Élesben egy új zöld Lord pengével próbáltam, eddig két alkalommal. Nagyon simára sikerült a borotválkozás, ellenben mindkét alkalommal maradt utána egy kellemetlen irritáció, amit a Proraso after-krém egy időre szüneteltetett, de sajnos csak egy időre :( Vagy az van, hogy rosszul fogom a borotvát, vagy nagyon elkényelmesedtem a Progress mellett (ezt nem lehet ATG-körben egyesre állítani, ugye). Esetleg ezzel nem kell erőltetni a harmadik kört?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 24. - 11:28:33 »
A hosszú hétvégén sikerült hozzájutni az ed-féle Parkerhez, vmint a Sample pack #2-höz. Gondoltam a változatosság kedvéért megszegünk minden tesztelésre ajánlott szabályt (más lehetőség nem is igen volt), így ismeretlen borotvát ismeretlen pengével, és keveset használt krémmel próbáltam ki. A krém a Lush Shave the planet c. alkotása, sheavaj alapú, nem habzó jószág. Nagyon puhává teszi a bőrt, ellenben halál leszedni bármiről utána a lenyesett szőröket :(
A pengék közül a Feathert használtam. Fura hangok jöttek a borotvából, viszont szépen vágott, és csak egy-két kisebb sebet sikerült ejteni magamon. Eddig kellemes tapasztalat mindhárom részről, kíváncsi vagyok a Feather meddig lesz használható, és mit alkot a Progressben, habbal :)  :borz1:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 25. - 10:13:05 »
Eddig kellemes tapasztalat mindhárom részről, kíváncsi vagyok a Feather meddig lesz használható, és mit alkot a Progressben, habbal :)  :borz1:

Nos, jóval simábban megy, mint a Parkerrel, bár lehet hogy ez inkább a habnak köszönhető. Egy apró vágást ismét nem tudtam megúszni, viszont irritáció: 0.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #18 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 23:07:02 »
No, hosszabb szünet után elővettem a fiókból az SFK-t. Leszedtem róla a védőzsírt némi alkohollal. Sajnos a zsírzás ellenére lettek rajta rozsdafoltok így kénytelen leszek nekiesni smirglivel :( Amiatt aggódom leginkább hogy csiszolás közben elbarmolom a gyári élet, ami így tacskó fejjel elég jónak tűnik (vaterás fordulattal élve: borotvaéles)
Szétszedni nem fogom azért, elég lesz a sheffieldit összerakni rendesen (majd egyszer, ha szerzek egy újat a megrepesztett nyél helyett  :'( )

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #19 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 00:23:11 »
A gyári él szinte 100% hogy nem alkalmas borotválkozásra. Legalábbis nekem 2-ből 2 nem volt az.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #20 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 07:34:06 »
Szerintem azok a "rozsdafoltok", csak felületiek, lehet elég neki a polírpaszta.
Ha félsz, hogy "elbarmolod" a gyári élet, akkor inkább hagyd így, használd, aztán amikor élezni kell, akkor fel lehet csiszolni.
Egyébként mint ahogy Sanyi is írta, egyáltalán nem biztos, hogy a gyári él borotválkozásra alkalmas!

(És itt jön az, hogy ha ez lesz az első késes élményed, akkor inkább kérj meg egy tapasztalt felhasználót, hogy vessen rá egy pillantást-mondjuk egy borotválkozás erejéig!) ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #21 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 08:53:20 »
Sajnos nem ilyen egyszerű az élet :( A rozsda ugyan kicsi, de ott úgy látom elég mélyre ette magát

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #22 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:04:47 »
Esetleg tudnál róla képet dobni?

Egyébként ettől függetlenül, amit írtam így is igaz. Max. ha nagyon rossz a helyzet, akkor először megcsiszolni, aztán megélez(tet)ni .
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #23 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:22:29 »
Esetleg tudnál róla képet dobni?

Egyébként ettől függetlenül, amit írtam így is igaz. Max. ha nagyon rossz a helyzet, akkor először megcsiszolni, aztán megélez(tet)ni .

Igaz, a beépített képfeltöltés néha nem az igazi... akkor mégegyszer:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #24 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:26:04 »
Hmmm.... Ez tényleg nem néz túl jól ki!

Akkor szerintem neki is állhatsz csiszolni... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:vidak
« Válasz #25 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 09:40:47 »
Mondjuk ez szerintem annyira a gerinc közelében van, hogy le lehet csiszolni anélkül, hogy az élben kárt tennél.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #26 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:52:05 »
Az élhez nem kell nyúlni ahogy nézem, elég ha 1000-es papírral meg 2000-el lecsiszolod. Annyi hogy én még mindig kétlem hogy a gyári éllel meg lehet borotválkozni, de ne legyen igazam :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #27 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 11:31:24 »
Az él hál'istennek rozsdamentes. A Pearson's alapján az 1000es papír szerintem kevés lesz oda (ha csak le nem töltöm a Buddenbrook-házat hangoskönyvben mellé  :crazy:), elég vastag mindkét folt

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #28 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 12:09:32 »
Majd meglátod, de nekem csak felületi rozsdának tűnik, ami eléggé vastag. Hátha nem lenne olyan szörnyű.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:vidak
« Válasz #29 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 16:33:23 »
Triviálisnak tűnhet a kérdés, de azért feldobom. Rozsdamaró? Tönkreb@$$za a szénacél pengéket? Oxálsav?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici