Szerző Téma: vidak  (Megtekintve 16085 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #30 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 17:12:20 »
Megmattul az a rész is ahol sértetlen a tükörpolír. A rozsdamarók foszforsav tartalmúak általában, és nem csak rozsdátalanítanak, hanem passziválnak is egyben, ezzel növelve a korróziótűrést. Ezért nem lenne buli, mert miután lerozsdamaróztad, utána úgyanúgy fel kellene csiszolni az egészet, mert a rozsdamarótól mattos szürkés lett.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #31 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 18:18:41 »
nem, ez fel se merült. smirgli, mechanikai úton lejön az (idővel :) )

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #32 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 11:38:24 »
Néhány órai csiszolással ilyen lett:



némi patina azért maradt rajta a miheztartás végütt :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #33 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 12:49:23 »
No, jól néz ki!

Élét próbáltad már? A kép csal, vagy van egy kis szomorúság(negatív mosoly ;)) a pengében?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #34 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 14:16:58 »
Hát remélem nem :) Az élét próbáltam, nincs neki. Türelmetlen voltam, gondoltam megnézem még mielőtt egy fórumtárs élet varázsolna rá :)

Ellenben voltam ifj. Flasinál nyélért, végül otthagytam nyeleztetni és élezésre is a sheffieldi kést, legyen összehasonlítási alap (remélem a pengén a minta megmarad  ??? ). Dagadt a májam, amikor csodálkozva kérdezte, hogy hát miért kell ezt éleztetni, jó állapotban van, mi a baj az élével? (az hogy nincs neki :D )

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #35 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 14:58:49 »
... Dagadt a májam, amikor csodálkozva kérdezte, hogy hát miért kell ezt éleztetni, jó állapotban van, mi a baj az élével? (az hogy nincs neki :D )...

Hmm.... erre inkább nem írok semmit (rosszat nem akarok... :()

Ami a maratást illeti, ha csiszolja/köszörüli is a pengét, akkor nem biztos, hogy megmarad. Ha csak élezi, akkor valószínűleg igen.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #36 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 15:03:05 »
... Dagadt a májam, amikor csodálkozva kérdezte, hogy hát miért kell ezt éleztetni, jó állapotban van, mi a baj az élével? (az hogy nincs neki :D )...

Hmm.... erre inkább nem írok semmit (rosszat nem akarok... :()

Ami a maratást illeti, ha csiszolja/köszörüli is a pengét, akkor nem biztos, hogy megmarad. Ha csak élezi, akkor valószínűleg igen.

hát csak élezést kértem - a csiszolást/polírt megcsináltam kézzel

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:vidak
« Válasz #37 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 17:15:05 »
Hát remélem nem :) Az élét próbáltam, nincs neki. Türelmetlen voltam, gondoltam megnézem még mielőtt egy fórumtárs élet varázsolna rá :)

Ellenben voltam ifj. Flasinál nyélért, végül otthagytam nyeleztetni és élezésre is a sheffieldi kést, legyen összehasonlítási alap (remélem a pengén a minta megmarad  ??? ). Dagadt a májam, amikor csodálkozva kérdezte, hogy hát miért kell ezt éleztetni, jó állapotban van, mi a baj az élével? (az hogy nincs neki :D )

Szerintem shave ready-re nem fogják megcsinálni.Valszeg azért, mert ők maguk ilyet nem használnak és nem tudják mikor érte el a borotválkozásra alkalmas élességet.Nekem is volt ott egy SFK meg egy Wester Bros. (amiket megvett a Penge) és egyiket sem sikerült shave ready-vé tenniük...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:vidak
« Válasz #38 Dátum: 2010. Augusztus 04. - 21:49:48 »
[ (az hogy nincs neki :D )

Szerintem shave ready-re nem fogják megcsinálni.Valszeg azért, mert ők maguk ilyet nem használnak és nem tudják mikor érte el a borotválkozásra alkalmas élességet.Nekem is volt ott egy SFK meg egy Wester Bros. (amiket megvett a Penge) és egyiket sem sikerült shave ready-vé tenniük...
[/quote]

Alá tudom támasztani, amikor átvettem morphtól a két kést, a 12K-s kövön volt még rajta egy jó 10-10 perces munkám (mind a kettő egy az egyben ugyanolyan állapotban volt) míg izlésem szerint megakadtak a körmömön. Én is csodálkoztam, mert morph azt mondta most járt vele köszörűsnél, de akárhogy kezdésnek a bőr kevésnek bizonyult, annak ellenére, hogy az élszalag tutin nézett ki nagyító alatt.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #39 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 09:34:41 »
Nos, tegnap elhoztam ifj. Flasitól a kést, újranyelezve, élezve. Íme az eredmény:





Sajnos a felirat kissé megkopott a köszörülés folyamán, de gondolom sokmindent nem lehetett tenni...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #40 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 10:27:19 »
Ezen mit kellett köszörülni?

Ki lett amúgy már próbálva, milyen lett?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #41 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 11:28:57 »
Ezen mit kellett köszörülni?

Ki lett amúgy már próbálva, milyen lett?

Azt, hogy nem volt éle :D Még nem, de mivel első késes élmény lenne, lehet hogy megkérek egy olvtársat hogy mondja már meg mi a véleményem :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vidak
« Válasz #42 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 13:57:52 »
Nem rossz ötlet, akik majd a jövőben akarnak kést éleztetni mindenképp jó infóval szolgálna.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:vidak
« Válasz #43 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 15:05:01 »
Ezen mit kellett köszörülni?

Ki lett amúgy már próbálva, milyen lett?

Azt, hogy nem volt éle :D Még nem, de mivel első késes élmény lenne, lehet hogy megkérek egy olvtársat hogy mondja már meg mi a véleményem :)
Pü ment!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #44 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 09:24:20 »
Hát, csak nem bírtam ki, kipróbáltam tegnap a jószágot, s jelentem, vér nélkül elintéztem a dolgot! Az eredmény is egészen vállalható :)
Aztán igaz, hogy nem tudom milyen egy jó él egy borotván, de valószínűleg tényleg nem ilyen, néhány helyen nehezen vitte a szőrt, úgyhogy ezen az élen kell még javítani. :(

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici