Szerző Téma: vidak  (Megtekintve 15127 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
vidak
« Dátum: 2010. Február 18. - 23:23:50 »
Sziasztok!

Egy ideje követem a fórumot, most jutottam el a bemutatkozásig: ma sikerült kézhez kapnom a pakkot, benne a várva várt csodával :)
Épp egy hónappal ezelőtt találtam rá egy fórum kommentjében az írásra a kispadon, ami elindított mindent... Először egy közepes árfekvésű (4400Ft) Gold-Dachs borzpamacsot sikerült beszerezni Pesten, a Kosztolányi melletti fodrászkelléküzletben.
Ami a borotvát illeti, egy Merkur Progresst néztem ki magamnak, a Futurban nem tetszett a lepattintós tető, meg a kritikák is nagyon jókat írtak a Progressről a Badger&Blade-en. Első körben az Extrametált kerestem meg, a boltban nem nagyon tudtak segíteni, az ügyfélszolgálaton pedig azt mondták, hogy 4000Ft(!) lesz a postaköltség, a borotvát pedig megkérdezik. Újabb levél azóta sem jött tőlük, így végül Paultól rendeltem meg a borotvát, és ha már ott jártam, egy szantálos Vulfix krémet is. A pakkban volt egy Astra és egy Trig pengecsomag, amiből az első kaszaboláshoz az Astrát próbáltam ki.
A tapasztalat:
megdöbbentően nehéz a borotva (olvastam, hogy ez lesz, de még azzal együtt is durva :) ), és iszonyat jól vág. A tíz napos borotvát úgy szedte le egy húzással, hogy el sem mertem hinni (ilyen műveletbe ugye az ember patronossal csak úgy vág neki, ha órabérben fizetnek ;) ).
Igyekeztem minden jó tanácsot gondosan betartani, így minimális vérveszteséggel (két apró vágás, ennyi patronossal is előfordul) megúsztam a programot, már alig várom a következő alkalmat... Az eddigi borotválkozós tapasztalatok alapján úgy gondoltam, hogy ez holnap lesz, de túl sima lett az eredmény, attól félek többet kell várnom :(

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:vidak
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 19. - 05:43:58 »
Szia vidak, hajrá, jó a kezdet! ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:vidak
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 19. - 07:28:04 »
Üdv köztünk!

Csak így tovább, előre a "lenini" úton...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 19. - 22:43:29 »
Egy kérdés: hogy szoktátok tisztítani a borotvát? Már az első használat után rárakódott a krém, és vízzel nem akar lejönni...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:vidak
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 20. - 06:11:28 »
Jó forró vízzel azért a nagyja leöblíthető, a többit letörlöd. Az sem mindegy, mennyire sűrűre kevered a krémet/habot. Én pl. azt szeretem, ha „tejszínhabos”, az meg nagyészt lejön vízzel. Értelemszerűen minél sűrűbb, annál leöblíthetetlenebb réteget hagy és annál jobban tömíti a borotvát is. Plusz én mindig szét is szedem, és a pengét is elrakom, mert gyakorlatilag sose borotválkozom többször egymás után ugyanazzal a készülékkel, illetve összevissza DE-vel és késsel. Ha huzamosabban ugyanazt a borotvát használnám, akkor is megtenném ezt, mert nem szép a mattfehér bevonat azon a szép készüléken... Persze macera, neked is meg kell találnod a saját kompromisszumodat.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:vidak
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 20. - 15:00:47 »
Egy kérdés: hogy szoktátok tisztítani a borotvát? Már az első használat után rárakódott a krém, és vízzel nem akar lejönni...

Rogton hasznalat utan folyo melegvizzel leoblitem, majd egy ronggyal elotorlgetem. Nem art ha ez az a modern fajta mikroszalas torlorongy, az jol belekapaszkodik minden piszokba. A pengevel azert vigyazz! 1-2 hetente egy elhasznalt elektromosfogkefe fejevel es nemi folyekonyszappannal alaposabban is megtisztitom.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:vidak
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 21. - 11:10:32 »
Egy kérdés: hogy szoktátok tisztítani a borotvát? Már az első használat után rárakódott a krém, és vízzel nem akar lejönni...

Erre a célra tartottam meg egy régi fogkefét :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:vidak
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 21. - 11:56:09 »
Bizony, alapelv: fogkefét ki nem dobunk – főleg, ha az ember hagyományosborotválkozik, vagy szeret régi borotvákat venni: tisztításhoz a legjobb.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 01. - 19:26:03 »
Hogy legyen itt is némi frissítés: került a készletbe egy ed-féle kezdőcsomag, Omega pamacs és szappan, valamint két kés, egy lengyel SFK, és egy sheffieldi Pearson's, bár őket még nem sikerült kipróbálni, élezésre várnak. :(

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:vidak
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 01. - 19:28:32 »
A képeknek is örülnénk!  ;)  ...némelyikünk vizuális típus (is).  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 01. - 19:33:44 »
hát ami a késeket illeti az nehéz lesz, mert kénytelen voltam otthon hagyni :$ de készítek egy csoportképet a társaság többi részéről ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 01. - 19:59:56 »
Hát íme a kedves kompánia (nagyja):



a képen elrejtettünk egy ed-féle Lord mintacsomagot is :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 01. - 20:04:52 írta fonthunter »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:vidak
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 01. - 20:06:09 »
Szép kis társaság, aztán majd elôkerülnek a kések is!  ;)
(Ja és bocs a linkjavításért, de így jobban néz kl! :) )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 01. - 20:11:07 »
Azok sajnos majd csak júliusban :(
Lehet hogy majd fogok némi segítséget/megbízható pesti köszörűs címet kérni az első élezéshez...
(igaz, tényleg jobb így nagyban)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:vidak
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 12. - 21:48:57 »
Megérkezett ma a Gillette Super-speed, íme:




Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici