Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 695913 alkalommal)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Szappan, krém
« Válasz #2340 Dátum: 2014. Február 27. - 13:32:43 »
...kiegészítés...
Azt elfelejtettem írni,hogy ha a szappan 2 oldala teljesen megszáradt a tálka tetejére, ráteszem a kis müanyag tálcát ,hogy a szappan a következő használatig ne porosodjon.

SicTransit leírásában látok fantáziát, lehet kipróbálom.Egyszerűbb.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Szappan, krém
« Válasz #2341 Dátum: 2014. Február 27. - 23:01:36 »
Egyszer egy fórumtalálkozón valaki szétosztott egy nagy adag Valobrát, mentolost. Többeknek nem tetszett, én nagyon szerettem. Nemtom lehet-e benne birkaanyag, de olyasmi hatású volt.
Koszi! Kozben rajottem, hogy vannak itt alforumok is markak szerint  :borz1:, valahogy a legfelso sor mindig lemaradt nalam (legtobbszo mobilon olvasom a forumot). Van Valobra forum, meg sok egyeb.. Ujabb hetek olvasnivaloja:)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Szappan, krém
« Válasz #2342 Dátum: 2014. Március 03. - 12:48:35 »
Sziasztok ez a Blunt féle borotvahab palackos van zöldbe meg sárgába valaki használta már?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2343 Dátum: 2014. Március 03. - 13:52:39 »
James Blunt? Bele a zöldbe? Nem értek a lovakhoz... :(
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Szappan, krém
« Válasz #2344 Dátum: 2014. Március 03. - 14:02:28 »
 :offtopik:

Madddd, ez az avatar jobb, mint az a lilás-féle-izé!  :futyul:

 :offtopik:
Sheffield-England

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2345 Dátum: 2014. Március 03. - 15:34:58 »
 ;D :thanks:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2346 Dátum: 2014. Március 03. - 19:39:14 »
Ezt hozta a posta, eszméletlen finom illata van:  Provence Sante Green Tea Shaving Soap Refill

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2347 Dátum: 2014. Március 03. - 20:51:41 »
Legközelebbi találkozóra (Akár publikus, akár személyes lesz) el -e hozod?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2348 Dátum: 2014. Március 03. - 20:52:48 »
Persze vihetem, mindenhol nagyon dícsérik az illatát, nekem is tetszik  :thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Szappan, krém
« Válasz #2349 Dátum: 2014. Március 07. - 11:00:08 »
Nem érdekel valakit Klar Kabinett rózsás szappan? Van egy negyedkilós téglám, és soha nem használom el (egyelőre "bontatlan"), mondjuk lenne valaki vevő 100g-ra 2500 Ft-ért postával együtt? Nemtom gond-e, hogy ide írtam és nem az AV topikba... ha baj, a modik törlik és előre is bocs  :bocs:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #2350 Dátum: 2014. Március 07. - 13:49:02 »
Foglalom

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2351 Dátum: 2014. Március 07. - 14:18:46 »
Hogyan nyilvánul az meg, ha kevés krémmel akarok dolgozni, keveset nyomok ki? Ugyan olyan minőségű a hab, csak kevés, nem fedi a pamacsot? Ha a kevés krémet 'túldolgozom', túl sokáig keverem, lehet rontani a minőségén? Mittomén buborékos lesz, hamar elillan arcra kenve? Hogy van ez? Nem tudom érthető-e mit akarok kérdezni.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Szappan, krém
« Válasz #2352 Dátum: 2014. Március 07. - 14:26:48 »
Hogyan nyilvánul az meg, ha kevés krémmel akarok dolgozni, keveset nyomok ki? Ugyan olyan minőségű a hab, csak kevés, nem fedi a pamacsot? Ha a kevés krémet 'túldolgozom', túl sokáig keverem, lehet rontani a minőségén? Mittomén buborékos lesz, hamar elillan arcra kenve? Hogy van ez? Nem tudom érthető-e mit akarok kérdezni.

Kevesebb krémmel is lehet több habot nyerni, de ahogy mondod, az állaga nem lesz az igazi. Valóban buborékosabb, lazább a hab és hamar összeesik. Nincs annyi anyag benne, utánpótlás a habgyártáshoz-mondjuk ez elég furán hangzik és lehet, hogy nincs is értelme, de rá lehet fogni.  :D
Sheffield-England

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2353 Dátum: 2014. Március 07. - 15:37:43 »
Hogyan nyilvánul az meg, ha kevés krémmel akarok dolgozni, keveset nyomok ki? Ugyan olyan minőségű a hab, csak kevés, nem fedi a pamacsot? Ha a kevés krémet 'túldolgozom', túl sokáig keverem, lehet rontani a minőségén? Mittomén buborékos lesz, hamar elillan arcra kenve? Hogy van ez? Nem tudom érthető-e mit akarok kérdezni.
Melyik krémről van szó? Szerintem normális krémet nem nagyon lehet elrontani azzal, hogy túl sokáig dolgozol vele (nyilván ésszerű időtartományon belül). Tapasztalatom szerint jó krémek/szappanok rengeteg vizet tudnak felvenni, csak fokozatosan kell adagolni (ebben segít egy jó pamacs, és sajnos a szintik minden előnyük mellett erre érzékenyebbek, mert nem szívnak magukba vizet), és elég tág a tartomány amiben jól "működnek". Nekem akkor lesznek buborékosak, ha túl sietősen adagolom hozzájuk a vizet; nem a mennyiség hanem a tempó rontja el. Pl ma reggel siettem, és az MWF első körben szép bubis lett, aztán második körre megjavult.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2354 Dátum: 2014. Március 07. - 15:52:46 »
Nincs konkrét krém, de most egy jó darabig a GFT krémek lesznek terítéken, szóval legyen a szantálfás, mert az lesz a mai menü. Mondanak mandula nagyságot, de sokszor a borsó is előkerül, h annyi kell. Múltkor a rózsás GFT-ból egy inkább nagyobb szemű mandulát használtam el, de ez túlzottan sok habot adott, lejjebb vesszük ma a mértéket. Köszönöm a válaszokat!
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici