Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 693708 alkalommal)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2490 Dátum: 2014. Május 12. - 23:40:42 »

Én azt vallom, bármennyire is közös kasszán van az ember a párjával, akkor is kell némi pénzmag alap ami csak az övé és nem kell beszámolni mire költi!
+1
(Nem vagyunk közös kasszán a párommal, de ha azon lennénk, akkor így csinálnánk. Nekem is van pár költséges hobbim, neki is. A mákom, hogy az egyik legalább közös)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #2491 Dátum: 2014. Május 13. - 04:49:32 »
Ha belegondoltok azért messze nem olyan drága hobbi ez, még ha az ember néha a márkásabb cuccok közül vásárol is néhányat.
Veszel egy edp-t valami divatdiktátor logójával mondjuk 20 ezerért. Ez aprópénz ahhoz képest, mint hogyha azzal kellene a nejed elé állni: "drágám, a hétvégi futamon totálkárra törtem a Micu EVO-t, építeni kell egy új vasat, mert két hét múlva futam".
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2492 Dátum: 2014. Május 13. - 07:36:50 »
 :offtopik: Szerintem az hogy ez mennyire draga hobbi, azt az donti el meddig megy el az ember. Mert itt is el lehet tapsolni milliókat pillanatok alatt, persze a luxust is meg lehet kóstolni pár ezerből. A drágaság érzését meg az is befolyásolja mennyi lapul a pénztárcába. Akinek sok van annak semmi se drága, még egy új Picasso se minden héten.
Én pl nem dohányzom (sok barátom igen és panaszkodnak rendesen), nem iszom (sokat) és a többi hobbimban is az 'elég jó' minőség mellett a tartósságra is törekszem ezért hosszabtávon viszonylag olcsón kijön a zember.
Közöskasszához meg annyi ha nem az én pénzemet költi hülyeségre, akkor kevesbé fáj. Bár a megbeszelés/beszélgetés egyéb okokból is hasznos/szükséges.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2493 Dátum: 2014. Május 13. - 07:45:46 »
:offtopik: Szerintem az hogy ez mennyire draga hobbi, azt az donti el meddig megy el az ember. Mert itt is el lehet tapsolni milliókat pillanatok alatt, persze a luxust is meg lehet kóstolni pár ezerből. A drágaság érzését meg az is befolyásolja mennyi lapul a pénztárcába. Akinek sok van annak semmi se drága, még egy új Picasso se minden héten.
Én pl nem dohányzom (sok barátom igen és panaszkodnak rendesen), nem iszom (sokat) és a többi hobbimban is az 'elég jó' minőség mellett a tartósságra is törekszem ezért hosszabtávon viszonylag olcsón kijön a zember.
Közöskasszához meg annyi ha nem az én pénzemet költi hülyeségre, akkor kevesbé fáj.

Háát igen, meg hát, azt is tegyük hozzá, hiába van pénze valakinek, van olyan termék aminek az ára túlzó.
pl én nem adnék ki 2000-nél többet kemikáliákért, a prorasot is csak azért vettem meg, mert a lélektanim alatt van, pedig ki tudnám fizetni a 3700at érte amennyiért a Douglasban vesztegetik, de ennyiért száradjon rájuk.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2494 Dátum: 2014. Május 13. - 07:55:25 »
+1

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2495 Dátum: 2014. Május 13. - 08:07:05 »
Hadd legyen már egy on kérdésem.

A krémeknek nem kéne még akkor is sikamlós érzést adniuk, mikor a végén mosom le az arcomról? A TOBS kivételével mind ilyen, szabályosan tapad az arcom, mikor mosom. De közben meg jó.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2496 Dátum: 2014. Május 13. - 08:08:29 »
Hadd legyen már egy on kérdésem.

A krémeknek nem kéne még akkor is sikamlós érzést adniuk, mikor a végén mosom le az arcomról? A TOBS kivételével mind ilyen, szabályosan tapad az arcom, mikor mosom. De közben meg jó.

ha közben teszi a dolgát, mi a baj vele?
akkor kell melózzon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2497 Dátum: 2014. Május 13. - 08:16:05 »
Hadd legyen már egy on kérdésem.

A krémeknek nem kéne még akkor is sikamlós érzést adniuk, mikor a végén mosom le az arcomról? A TOBS kivételével mind ilyen, szabályosan tapad az arcom, mikor mosom. De közben meg jó.
Picivel lazább hab kell, nagyon picivel több vízzel (szerintem). Olyankor lemosásnál is krémes/selymes marad.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2498 Dátum: 2014. Május 13. - 08:41:57 »
Bajnak annyira nem baj, csak nem értem, h miért tapaszt. Meglátjuk majd akkor, h több vizet adagolok hozzá, Köszi.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2499 Dátum: 2014. Május 13. - 08:43:42 »
Bajnak annyira nem baj, csak nem értem, h miért tapaszt. Meglátjuk majd akkor, h több vizet adagolok hozzá, Köszi.
De ne sokat! Csak nagyon picivel többet. De idővel úgyis kialakul az ideális mennyiség, amit néha jól elszúr az ember :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető davidka

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Szappan, krém
« Válasz #2500 Dátum: 2014. Május 13. - 10:28:34 »
:offtopik: Szerintem az hogy ez mennyire draga hobbi, azt az donti el meddig megy el az ember. Mert itt is el lehet tapsolni milliókat pillanatok alatt, persze a luxust is meg lehet kóstolni pár ezerből. A drágaság érzését meg az is befolyásolja mennyi lapul a pénztárcába. Akinek sok van annak semmi se drága, még egy új Picasso se minden héten.
Én pl nem dohányzom (sok barátom igen és panaszkodnak rendesen), nem iszom (sokat) és a többi hobbimban is az 'elég jó' minőség mellett a tartósságra is törekszem ezért hosszabtávon viszonylag olcsón kijön a zember.
Közöskasszához meg annyi ha nem az én pénzemet költi hülyeségre, akkor kevesbé fáj. Bár a megbeszelés/beszélgetés egyéb okokból is hasznos/szükséges.

Uraim!

Ultrapasszív fórumozó vagyok, csak olvasok, de engedjenek meg egy gondolatmenetet erről. Két éve vagyok megtért kizárólag DE-t használok, de kb. 1 hónap után levetkőztem a gyűjtési szándékot, mert éppenséggel van más hobbi. Ebben a két évben összesen nem költöttem annyit a borotválkozásra, mint a patronosoknál 3 hónap alatt. Szerintem a DE népszerűsítésénél ez pont döntő tényező lehet, hogy mennyire olcsó is. Ennek hatására lehet hogy azok az emberek is áttérnének, akiket amúgy nem érdekel a borotválkozás, lehet ezután sem fog, még is csábító lehetne nekik az ajánlat az árképzés miatt. Ebből kifolyólag lehetséges, hogy a DE felhasználók száma sokszorosára emelkedne, és talán egy bővebb termékpalettával is találkozhatnánk a polcokon.

Még egyszer elnézést az OFF-ért, további jó fórumozást, hogy az elkövetkezendő években is legyen mit olvasni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2501 Dátum: 2014. Május 13. - 10:43:55 »
Igazad van!

De tovább gondolva, a pattonosok is ha nem ezeket a teflon és még milyen krémet használnak, mert ez van a TV ben s drága tehat jó, hanem leküzdve a médiát, levennék a polcról a wilkinson szappant is, talán nem periférián lennénk.

De ebbe az üzletágba senki nem feccől reklámpénzt, nem érné meg.

Így marad a direkt marketing.

Én folyamatosan próbálom a barati kórömet kezdő csomagokkal megtéríteni.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Szappan, krém
« Válasz #2502 Dátum: 2014. Május 13. - 19:58:32 »
Én is miután megtértem full nem értem az eldobhatós borotva témát. Kezdő pakk után simán olcsóbb és nem nyúzza a pofám mint az eldobható. Sokan mondják, hogy időigényesebb de az sem igaz. Fürdés előtt bedobom a pamacsot ázni aztán habkeverés 1 vagy 2 perc és maga a borotválkozás ugyan olyan gyors. Szóval azóta én is érthetetlenül állok azelőtt, hogy mint szépen mondtátok ez miért lett 'periféria' dolog. Ez a jelneséget csak a tipikusan mindenkori groteszk jelenségnek tudom csak betudni........és ennyi.

sorry for  :offtopik:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #2503 Dátum: 2014. Május 13. - 20:43:06 »
Ne értsetek félre, nem önsajnálat jön, de alapszinten én elvagyok azzal is, hogy veszek egy tökjó párszázas Amigo krémet, és pengéket. Az eddigi egyetlen luxus a Weleda ASB volt, az is baleset volt.
Szívesen próbálkoznék késsel is, de pillanatnyilag nem láttam itt annyiért, hogy be tudnék rá invesztàlni. Kifizetni ki tudnám, de nem tartalék pénzből. Nem panaszkodom, mert a mai viszonyok között nem élek rosszul, persze ez is igényszint kérdése. Van néhány olyan dolog amire, ha nem kéne költenem (egészségügyi dolog), akkor több pénzem maradna borotvákra. De vannak olyan termékek, amiket akkor sem vennék meg, mert nekem arra annyi sok. (Luxus DE, meg gyémántnyelü pamacs.) De egy Gilette slim twist tervben van, meg egy kés is, meg egy normális pamacs. (Ez utóbbira háklis vagyok, hogy új legyen.) De egyelőre tök jól elvagyok azokkal, amik vannak, mert szerencsére kevés pénzből is lehet hagyományosan borotválkozni, méghozzá élvezetesen (Lord L6, Figaro, Barbon, stb.).

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2504 Dátum: 2014. Május 13. - 21:43:51 »
Adtam a büdös krémnek több vizet, így valóban nem tapadt, de az a baj, h még egy tényezőt változtattam, mert adtam hozzá ilyen arcolajat a képlethez. De úgy vettem észre, h ez még több vizet elviselt volna. Na majd csütörtökön ismét megpróbáljuk még több vízzel, nulla olajjal.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici