Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 693710 alkalommal)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2520 Dátum: 2014. Május 16. - 16:32:45 »
Saxon, a nannyt a sajat oldalukrol rendelted? Mennire eros az illatuk. Ugyertem semleges AS mellett mennyire erzodik?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #2521 Dátum: 2014. Május 16. - 16:49:27 »
Nanny's levendula pl igen jó. Levendulás és közben érezni egy kis faggyus mellekhangot. Nagyon szeretem.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2522 Dátum: 2014. Május 16. - 17:24:32 »
Nanny's levendula pl igen jó. Levendulás és közben érezni egy kis faggyus mellekhangot. Nagyon szeretem.
Utana hasznalsz olyan AS-et ami elnyomja a levendulat? Mennyire erezni borotvalkozas utan a levendulat?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2523 Dátum: 2014. Május 16. - 17:35:23 »
Sajnos szinte alig érzed, a faggyú a domináns.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #2524 Dátum: 2014. Május 16. - 17:38:50 »
Levendulas AS-t nyomok utána  :idea:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2525 Dátum: 2014. Május 16. - 17:43:42 »
Remelem egyszer lesz vmi kozos rendeles toluk, ha jol lattam rengeteg sample-juk van.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2526 Dátum: 2014. Május 16. - 21:08:56 »
Nanny's szappan az eladban, nem kell messzire menni ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2527 Dátum: 2014. Május 16. - 23:09:01 »
Köszi, bár én jobban szeretem a keményszappant és több féléből gondoltam kipróbálásnyit, nem egyből egy egész dobozzal. Aze' még gondolkodom rajta.  :thanks:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #2528 Dátum: 2014. Május 16. - 23:59:19 »
Ne sokat gondolkodj, csak ajánlani tudom. :borz2: Az itt kínált levendulástól is csak az tartott vissza engem, hogy a levendulát magában, töményen kevésbé szeretem. A Nanny's szappanok illata egyébként abszolút nem tartós, borotválkozás közben körülleng, de utána eltűnik, tehetsz fel bármit - legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Nem elérhető mikus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Szappan, krém
« Válasz #2529 Dátum: 2014. Május 18. - 09:42:01 »
Sziasztok!

A héten vásároltam 1 Figaró, 1 Barbon és 1 Derby Lux borotvakrémet. Kihagyhatatlannak éreztem az ára miatt (egyik sem volt több, mint 250 Ft). Eddig csak a Figarót használtam és ez az 1 alkalom meggyőzött. Legalább olyan hatékony volt a borotválkozás vele, mint az EJ Sandalwood és az EJ Aloe Vera szappanokkal. Kétnaponta, 3 körösen borortválkozom, és az első körben (szappantól/krémtől függetlenül) mindig kellemetlenül húzza a penge a borostát. Ez a Figaróval is így van sajna, de összességében simább tapintást eredményez a használata. Az instrukció szerint kb. 1,5 cm krémet kell egyszerre kinyomni és habosítani. Én ezt 3x csinálom meg a 3 körhöz, és így picit időigényes a folyamat, de ezt már megszoktam, mert szappannal sohasem tudtam egyszerre kikeverni annyi habot, hogy az 3 körre elegendő legyen. Mindenestre a Figaró illatával és ár/érték arányával teljesen elégedett vagyok, és kifejezetten örülök, hogy magyar terméket használhatok. Csak ajánlani tudom azoknak, akik abszolút kezdők a témában, és nem szeretnének egyből egy drágább krémmel indítani.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2530 Dátum: 2014. Május 18. - 10:05:56 »
az első körben (szappantól/krémtől függetlenül) mindig kellemetlenül húzza a penge a borostát. Ez a Figaróval is így van sajna, de összességében simább tapintást eredményez a használata. Az instrukció szerint kb. 1,5 cm krémet kell egyszerre kinyomni és habosítani. Én ezt 3x csinálom meg a 3 körhöz, és így picit időigényes a folyamat, de ezt már megszoktam, mert szappannal sohasem tudtam egyszerre kikeverni annyi habot, hogy az 3 körre elegendő legyen.
1. Ha húz a penge, akkor ott valamivel gond van, valszeg a technikával (szöggel) vagy az előkészítéssel (de lehet a pengével, borotvával, habbal). Szerintem ne fogadd el, próbálj változtatni és megtalálni az okát.
2. Egy normális pamacsban maradnia kellene annyi habnak, hogy 3 körre elég legyen. A Figaró rengeteg vizet tud felvenni, csak adagold fokozatosan.

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Szappan, krém
« Válasz #2531 Dátum: 2014. Május 18. - 13:18:47 »
az első körben (szappantól/krémtől függetlenül) mindig kellemetlenül húzza a penge a borostát. Ez a Figaróval is így van sajna, de összességében simább tapintást eredményez a használata. Az instrukció szerint kb. 1,5 cm krémet kell egyszerre kinyomni és habosítani. Én ezt 3x csinálom meg a 3 körhöz, és így picit időigényes a folyamat, de ezt már megszoktam, mert szappannal sohasem tudtam egyszerre kikeverni annyi habot, hogy az 3 körre elegendő legyen.
1. Ha húz a penge, akkor ott valamivel gond van, valszeg a technikával (szöggel) vagy az előkészítéssel (de lehet a pengével, borotvával, habbal). Szerintem ne fogadd el, próbálj változtatni és megtalálni az okát.
2. Egy normális pamacsban maradnia kellene annyi habnak, hogy 3 körre elég legyen. A Figaró rengeteg vizet tud felvenni, csak adagold fokozatosan.

Egyetértek mindkét megállapítással. Ha húz a penge, akkor szerintem fektess nagyobb hangsúlyt az előkészítésre (forró vizes törölköző, esetleg valami pre cucc), és megfontolandó a pengét is ellenőrizni (kezdőként 3-4 alkalomnál tovább sztem nem érdemes erőltetni egy pengét - később persze már jobban kitapasztalod, hogy egy-egy penge meddig bírja nálad). A technika hibájára így elsőre azért nem gyanakodnék annyira, mert azt írtad, csak az első körben húz; de ettől függetlenül persze figyelj és próbálkozz a technikával is.

1,5-2 cm-es Figaró csíkból egy normális pamacs valóban ki kell tudjon hozni 3 körre elegendő habot. Beáztatod előtte a pamacsot elég ideig? Elég sokáig habosítod? Adsz hozzá megfelelő mennyiségű vizet? (csak fokozatosan, kis keverés után néhány cseppet, aztán tovább vered, aztán megint néhány csepp, stb) Ha ezek megvannak, biztos össze fog jönni a kellő mennyiségű hab.

Nem elérhető mikus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Szappan, krém
« Válasz #2532 Dátum: 2014. Május 18. - 13:41:49 »
Köszönöm a hozzászólásokat!
A szöget illetően már végigjátszottam a lehetőségeket, de az első körben bármilyen szöggel kényelmetlen szokott lenni a kétnapos borosta lehúzása. Borotválkozni csak zuhany után szoktam, és ügyelek arra, hogy kellő mennyiségű meleg víz érje az arcom. Pre kozmetikumokat nem használok. A borotva Lord L6, pengéből pedig több is van, de többnyire a Lord Super Chrome-ot használom. 4-5 alkalom után mindig csere. A pamacs egy HJM (a képek alapján olyan, mint Betyarka pamacsa). Zuhany előtt majdnem forró vízbe teszem, és 8-10 percig ott is marad. Eleinte próbáltam 2-3 körre elosztani az egyszerre kikevert habot, de azt tapasztaltam, hogy nem volt jó a borotválkozás, ha nem borította a hab vastagon az arcomat. Megfogadom a tanácsot, és kísérletezgetni fogok a Figaróval. Eddig főleg az Edwin Jagger szappanokkal dolgoztam (zuhanyzás előtt forró víz a szappan közepén lévő mélyedésbe, majd habosítás fém tálkában), és talán nem vittem fel elegendő anyagot a pamacsra vagy nem habosítottam elég hosszan. Általában 1,5-2 percig szoktam dolgozni, fokozatos nedvesítéssel. Az tény, hogy élvezetes a borotválkozásnak ez a módja, és tudom, hogy tökéletesedni fog a technikám, csak idő kérdése. Köszönöm még egyszer.  :2thumbup:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2533 Dátum: 2014. Május 18. - 17:08:54 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #2534 Dátum: 2014. Május 18. - 21:40:44 »
Ilyet még nem láttam. Szerintem nem vészes az ára. Uszkve 5000 ft. Mondjuk a postát nem néztem...Persze lutri, de melyik nem az?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici