Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 80175 alkalommal)

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #45 Dátum: 2010. December 19. - 17:10:17 »
Tegnap pár órás ügyködés után én is megcsináltam a sátrat, holnap megyek el hozzá majd még műszaki rajzlapot venni ill. másolópapírt(?) az oldalára és a tetejére. Na meg papírcelluxragasztót:D Aztán lefotózom vele a karácsonyig eladni kívánt ősrégi kw rani öngyújtóm
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #46 Dátum: 2011. Január 20. - 18:25:12 »
:borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #47 Dátum: 2011. Május 06. - 17:40:36 »

Nem vagyok fotós, csak kontárkodtam a telefonnal.
Az egyik plébánosnak políroztam ezt az ezüst kelyhet máma.
Az eredmény  https://picasaweb.google.com/114056878417627833746/2011050602#5603626794325246770

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #48 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 16:05:37 »
Van egy pár eladó fotós cuccom (Nikon), ha valakit esetleg érdekel küldök listát.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #49 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 16:19:43 »
Márk, épp ma már más is kérte, ha gondolod, nyitottam egy nem borotválkozós eladnivalók topikot! ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #50 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 07:42:03 »
Köszönjük!

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #51 Dátum: 2011. December 22. - 19:18:49 »
Eddig ide még nem kukkantottam be, de előéletem miatt lehet, hogy itt kellett volna kezdenem.

Én Nikont használok, tükröst, makrózáshoz fordítógyűrűket.
Nem könnyű kenyér...

Egy ilyen kép pl beletelik vagy másfél órába,  a helyszínen. És akkor utómunka még sehol...
http://www.muemlekem.hu/fotopalyazat?id=579
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #52 Dátum: 2011. December 22. - 19:29:30 »


 AAK !!!!   :o  :o  :sör:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #53 Dátum: 2011. December 22. - 19:32:30 »
Nekem az utómunka abból áll, hogy áttöltöm a gépre a képeket... no meg kiszelektálom a nagyját.



"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #54 Dátum: 2011. December 22. - 19:52:31 »
Fiúk erre ezt tudom mondani:  :o
Szép képek!!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #55 Dátum: 2011. December 22. - 20:36:08 »
Malac!

Én 100 képből jó, ha 2-3 darabot megtartok. :)) De sokszor azokat is raw-ban nyomom, hogy dolgozhassak rajtuk. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #56 Dátum: 2011. December 22. - 20:40:49 »
...nekem általában a felénél több marad meg.
Lehet, azért nem lövök bátrabban, mert kisfilmes gépeken ( + "normálnyolcas" kamerán) szocializálódtam...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #57 Dátum: 2011. December 22. - 23:49:48 »

Egy ilyen kép pl beletelik vagy másfél órába,  a helyszínen. És akkor utómunka még sehol...
http://www.muemlekem.hu/fotopalyazat?id=579

én másfél év alatt sem tudnám összehozni

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #58 Dátum: 2012. Március 14. - 23:08:41 »
Sanyi!

Mivel kicsi tárgyakat fényképezel, én a következő metódust javaslom:

1 fénysátor: http://www.artwork.hu/termek/192623/183308/60X60_fenysator_%2B_4_szines_hatter/index.php
Ez egy 60X60 centis, csak az első találat, hogy értsd, hogy miről van szó alapon.

Ez a házi verziója: http://kispad.hu/foto/201002/fenysator-hazilag.html
Azt tudnod kell, hogy minél vékonyabb a papír, annál több fényt enged át, de annál "pontszerűbb" a fényforrás is. Nem kell hozzá feltétlenül vaku, ha van jó asztali lámpád, akkor abból is megoldható. Én azt hiszem, hogy legelőször a klasszikus sütőpapírt próbálnám ki rá. Igazából a filmesek és mi színházasok is használjuk az un.: pausz papírt, az ha hozzájutsz akkor ideális.

Ha van helyed, és sokszor van rá szükséged, akkor én tuningolnám:
"Doboz a dobozban" mondjuk hurkapálcával "kockásított" pausz köré, kb 30-40 centivel a pausz köré valami hordozó felületre tennék ledeket. Lehet kapni un. 5050-es ledeket (ezek a legnagyobbak jelen pillanatban), amik szalagra vannak szerelve, megveszed hozzá a tápegységet, beforrasztod a szalagot, és már világit is.
Mi egy kb 6x3-3,5 méteres fehér fóliát színezünk vele hátulról, és szépen bederíti. Igaz, az 3 darab 2 méteres aluprofilba van ragasztva, és 4 csík egymás mellett, tehát összesen 24 méternyi.
http://leddiszkont.hu/termekek/led-szalag-1290-ft-m-tol/60-led-m-5050-meleg-feher-szuper-eros-led-szalag-life-light-led.html
Ledet innen.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #59 Dátum: 2012. Március 14. - 23:35:20 »
Jelenleg úgy működik nálam a dolog hogy van egy pici fénysátram, talán 30x30x30-as, és egy 20W-os pici asztalilámpával van oldalról megvilágítva, de annak az ereje picit kevéske :) Azokat a ledeket megnézem, én is valami ilyesmire gondoltam mint világítás.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici