Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365194 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3810 Dátum: 2021. Február 16. - 20:57:49 »

Rossz helyen kérdezted, ez itt a kávénáci topic.  :crazy:

Mindenesetre én évek óta használok ilyen gépet, meg a családban többen, az évek így 5+-ot jelentenek. Használt gépeket, régi Saeco -t, Spidem -et.
Rossz nyelvek szerint kétféle ilyen gép van, az olasz (pl. a fentiek) és a Jura.  ;D
Az olasz jót főz, de szórja a zaccot bent mindenfelé. Néha ki kell takarítani, ez ilyen (ha nem teszed, eltömődik, folyik, baja lesz). Lelke van. Ami konkrétan egy műanyag mechanika, ötletesen primitív cucc, ez van a 200k-s gépben is, meg a 100-asban is.
A Jura állítólag németesen precíz, én régebben cégnél találkoztam vele, azzal is lehet szar kávét főzni. 8)

Ha tudsz használtan szerezni gépet, esetleg garival, az jó, én ezt javasolnám. Az olaszokhoz olcsóbb a cucc állítólag, mert a Jura nyilván drága.  :evil:

Ami általában állítható, az a vízmennyiség, őrlésfinomság meg esetleg a mennyiség, a gép korától függően tekerővel vagy érintőképernyőn. Utóbbi javítása drágább.
Ja, meg jellemzően lóg egy tejhabosító rajtuk.

Mire jó: bolti téglánál jobb kávékat főz, eleve ugye az alapanyag. Ha nem variál valaki és belövi, milyen presszót szeret, annak is biztosan jó, de szerintem tejeskávéhoz, capuccinohoz ideális. Eleve cremás kávét tol ki (kis trükkel). Nem égeti meg, nem cseszed el a mennyiséget egy rossz reggel, mindig olyat kapsz, amit belőttél.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3811 Dátum: 2021. Február 17. - 14:39:28 »
Ha a fő szempont a megbízhatóság, és hajlandó vagy az időszakos karbantartásokat elvégezni, akkor valami jobb felépítésű használt olasz: Gaggia Baby, Classic,
Rancilio Audrey, Silvia, stb.

Ezek jellemzően örök élet + 1 nap, és ha valami gubanc van, akkor cserélhető alaktrészekkel akár otthon is megoldható a probléma.

50 felett mit javasolnál?
Benéztem ma egy szervízbe, aminek a honlapján a fotógalériában láttam Saeco Poemia gépet a használt kínálatban, hátha van valami használt karos náluk. Volt is egy Gaggia Baby, de "épp az egyik kolléga használja otthon"... Ajánlottak helyette 80-tól induló használt Jura gépet, mert "az jobb lenne nekem, a karos nem jó, csak összecseszném vele a konyhát és rossz kávét főz"... éreztem némi ellentmondást a dologban, de inkább nem kérdeztem rá, hogy a kolléga miért a Gaggiát vitte haza, miért nem a Jura gépet...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3812 Dátum: 2021. Február 17. - 17:34:57 »
El akartak adni neked, ennyi. Jobb a Baby.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3813 Dátum: 2021. Február 17. - 18:19:41 »
El akartak, csak nem a Babyt. Gondolom hazavihette a fickó, amíg nincs rá vevő. Mutattak róla képet, mondtak rá árat, szóval eladó volt. Én nem erőltettem, jó lesz az új Viva.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3814 Dátum: 2021. Február 17. - 20:09:02 »
Köszönöm a tippeket!  :hat:

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3815 Dátum: 2021. Február 17. - 21:10:54 »
El akartak, csak nem a Babyt. Gondolom hazavihette a fickó, amíg nincs rá vevő. Mutattak róla képet, mondtak rá árat, szóval eladó volt. Én nem erőltettem, jó lesz az új Viva.

Szia astra501,

Van nekem egy Gaggia Classicom, amivel elkövettem azt a hülyeséget, hogy citromsavval vízkőtelenítettem, és ez az alu kazánnal nem jóbarát, így a leváló kis aludaraboktól valami eldugult és nem jött belőle a víz. Szétszedtem, kitakarítottam, egy darabig jó volt, de aztán időnként újra eldugult. Csak tippelek, de elképzelhető, hogy csak alaposabban ki kell pucolni, esetleg a 3 utas szelepet kell alaposabban kipucolni vagy cserélni benne (kb 15e Ft), esetleg pluszban a kazán felső részét (kb 10 ft) - ennek a belső felületén vannak kisebb kráterek a citromsavtól, de akár még használható így is.  Én több időt erre nem tudok rászánni, de ha te látsz fantáziát a rendberakásában, akkor ingyen a tiéd a gép a tartozékaival együtt.

Üdv,
Warper

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3816 Dátum: 2021. Február 17. - 22:55:34 »
Ó, ez igazán nagylelkű ajánlat, de én még a kávézásban is amatőr vagyok, nemhogy a kávéfőző javításban, szerelésben. Félek nem tudnék kihozni belőle semmit, a szervizben meg ki tudja hol lenne a vége. Azért nagyon szépen köszönöm!  :hat:

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3817 Dátum: 2021. Február 18. - 05:54:33 »
El akartak, csak nem a Babyt. Gondolom hazavihette a fickó, amíg nincs rá vevő. Mutattak róla képet, mondtak rá árat, szóval eladó volt. Én nem erőltettem, jó lesz az új Viva.

Szia astra501,

Van nekem egy Gaggia Classicom, amivel elkövettem azt a hülyeséget, hogy citromsavval vízkőtelenítettem, és ez az alu kazánnal nem jóbarát, így a leváló kis aludaraboktól valami eldugult és nem jött belőle a víz. Szétszedtem, kitakarítottam, egy darabig jó volt, de aztán időnként újra eldugult. Csak tippelek, de elképzelhető, hogy csak alaposabban ki kell pucolni, esetleg a 3 utas szelepet kell alaposabban kipucolni vagy cserélni benne (kb 15e Ft), esetleg pluszban a kazán felső részét (kb 10 ft) - ennek a belső felületén vannak kisebb kráterek a citromsavtól, de akár még használható így is.  Én több időt erre nem tudok rászánni, de ha te látsz fantáziát a rendberakásában, akkor ingyen a tiéd a gép a tartozékaival együtt.

Üdv,
Warper

Komolyan gondoltad akkor én megcsinálnám magamnak.Elfogadnám a felajánlást. Persze ha nem laksz nagyon messze tőlem. El is mennék érte.
Email : t.albert.66@gmail.com
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető fodorpisti87

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3818 Dátum: 2021. Február 18. - 10:22:03 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek a szálas és a filteres teáról? Tényleg jobb a szálas, a filteresnél pedig megvan a veszélye annak, hogy műanyag ázik a teába?

https://teapalota.hu/zold-tea-posztok/szalas-vs-filteres-tea/

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3819 Dátum: 2021. Február 18. - 10:36:12 »
Ha ez kérdés, akkor még maradj a filteresnél... ;-)

Én most itt tartok:
https://1000tea.hu/search_result.php?categories%5B%5D=5
Meg itt:
https://teanagyker.hu/webaruhaz/fujian-tie-kuan-yin-/
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3820 Dátum: 2021. Február 18. - 11:38:42 »
Évek óta csak szálas.Ott látod mit raksz bele.Ki lehet próbálni amit "Malac" javasolt.Azok már a minőségibb teák.Vagy bemész egy BIO boltba és válogatsz magadnak az olcsóbbak közül.Mind jobb lesz a filteresnél.A filteres a teázás "alja".Nem akarok senkit megsérteni azért raktam idéző jelbe.Saját vélemény.A teázás is olyan mint a kávézás.Ha egyszer iszol egy jót mindig keresed a hozzá hasonlót.Ahogy a régi öregek mondták : "Nem az a drága amit megeszel és iszol,ha nem amit kidobsz és kiöntesz mert nem jó."
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3821 Dátum: 2021. Február 18. - 14:43:24 »
Csak szálas, csak zöld, csak natur, csak üresen. Ever.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3822 Dátum: 2021. Február 18. - 15:09:18 »
Csak szálas, csak zöld, csak natur, csak üresen. Ever.:)

Sheng puerh?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3823 Dátum: 2021. Február 18. - 16:06:37 »
Mi a véleményetek a szálas és a filteres teáról? Tényleg jobb a szálas, a filteresnél pedig megvan a veszélye annak, hogy műanyag ázik a teába?

Kb olyan mint a borotvakrém/szappan és a hajtógázas borotvahab viszonya. Az elsőnél hatalmas (szinte végtelen) választék, szuper dolgokat kapsz relatíve olcsón, gyakorlatilag egy élet nem elég végigpróbálgatni; a második meg lefedi a felhasználók 95%át. Ha szereted a teát, akkor nem kérdés, hogy veszel mindenféle szálasat is ahol szembejön. Aztán majd meglátod melyik ízlik.

A műanyagot nem dimenzionálnám túl, ezerféle módon jut a szervezetedbe mikroműanyag mindenféle forrásból (sajnos), nagy része kimegy, nem tisztázott van-e valami hosszútávú jelentősége. Ne emiatt igyál minőségi teákat, hanem azért mert finomak. Előnye a kávéval szemben hogy kevés eszközzel is tudsz jó teát inni, nem kell sok pénzt rakni mindenféle cuccba.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3824 Dátum: 2021. Február 18. - 16:45:41 »
A teafilter régen papír volt, újabban műanyag?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici