Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 365061 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3825 Dátum: 2021. Február 18. - 16:52:43 »
Igen. Vannak ilyen piramis bagek, nem mindig papirból.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3826 Dátum: 2021. Február 18. - 17:28:43 »
A teafilter régen papír volt, újabban műanyag?

A lezáráshoz és az formatartáshoz használnak műanyagot, polipropilént meg ilyesmit. Nem az egész az, de lehet benne. Sok gyártó ugyanakkor már átállt a tiszta természetes anyagokra. https://www.bbc.com/news/uk-50260687

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3827 Dátum: 2021. Február 18. - 17:54:49 »
Volt egy angol sorozat, az Inside the Factory, amit a BBC csinált. Nálunk talán a Spectrum, vagy valami ilyesmi ismeretterjesztő csatorna adta és Gyárlátogatás volt a címe. Az egyik epizód a filteres teáról szólt, a Typhoo cégnél forgattak. A teaültetvénytől végigkísérték a folyamatot, bemutatták benne a teafilter anyagának előállítását is. Érdekes volt.

Azért szerintem az élelmiszerbiztonság van már olyan szinten, hogy meg lehet bízni a boltokba kerülő termékekben, legalábbis a nevesebb gyártók cuccaiban egészen biztos. Én szeretem a szálas teát, de semmi bajom a filteressel sem, kb. fele-fele arányban fogy nálam. A Twinings-ből volt nemrég egyszerre szálas és filteres verzió nálam Earl Grey-ből, minőségben szerintem nem volt különbség...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3828 Dátum: 2021. Február 22. - 12:16:58 »
Ha minden jól alakul hamarosan meglesz a Gaggia Viva. Tudom hogy talán kicsit korai, de van tippetek vízkőtlenítő cuccra? Érdemes a gyári löttyöket megvenni, vagy van olcsóbb, megbízható alternatíva? Bolti átvétel lesz és esetleg egy körben ezt is megoldanám.

valamiféle vízszűrő berendezés is tervben van, de az kicsit későbbi projekt lesz a lakásfelújítással összevonva...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3829 Dátum: 2021. Február 22. - 13:42:54 »
Sima citromsav melegvízben feloldva. 1 L vízhez egy evőkanál (ha ótvar vízköves lenne a gép, akkor 2-3). Víztartályba betölt, pár főzéssel átenged a gépen (midnen vízúton, ha van gőzcső, melegvíz kilép pont, stb.), picit bennehagy (negyed óra), utána szépen, tobb részletben kienged, utána 1-2 teli tartály vízzel öbílt.

Ha minden jól alakul hamarosan meglesz a Gaggia Viva. Tudom hogy talán kicsit korai, de van tippetek vízkőtlenítő cuccra? Érdemes a gyári löttyöket megvenni, vagy van olcsóbb, megbízható alternatíva? Bolti átvétel lesz és esetleg egy körben ezt is megoldanám.

valamiféle vízszűrő berendezés is tervben van, de az kicsit későbbi projekt lesz a lakásfelújítással összevonva...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3830 Dátum: 2021. Február 22. - 14:07:27 »
Ennek nincs olyan alkatrésze, amit esetleg károsíthat a citromsav, mint amiről Warper kolléga írt?

Citromsavból milyet érdemes venni? Ha jól emlékszem van étkezési meg gyógyszertári verzió, vagy azok megegyeznek?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3831 Dátum: 2021. Február 22. - 14:15:29 »
Étkezési célút kéne használni, hiszen italt fogsz készíteni a géppel. Nyilván az analitikai tisztaságú változat vagy a patikai felesleges, mert drága (főleg, amikor 50 grammjával csomagolják és nem akarnak nagyobbat adni). Az összes bioboltban kapni ehető citromsavat, sőt, újabban a kínai illatszereseknél is.

Az analitikailag legtisztább jelzésű laborvegyszernél már csak egy drágább van: az előrecsomagolt gyári löttyök meg tabletták. Ha a Jurától veszel, simán elérheted a 200.000 Ft/kg-os árat is  :fetreng:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3832 Dátum: 2021. Február 22. - 14:41:52 »
Sosem használtam még citromsavat, ezért úgy gondoltam van különbség a befőzéshez használt meg a patikai között, mondjuk hatékonyságát tekintve :) Ha az olcsóbb és egyszerűbben beszerezhető is megfelelő a célra, akkor az szuper!   ;)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3833 Dátum: 2021. Február 22. - 14:50:34 »
Szerintem a citromsav az citromsav. Azért mosod át utána, Roti.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3834 Dátum: 2021. Február 22. - 14:51:11 »
Régen bodzavirágszezonban nem lehetett bolti citromsavat kapni, akkoriban vettem gyógyszertárban. Néha csak 50 grammos zacsikat tudtak adni jó drágán, úgyhogy nagyon megörültem, amikor divatba jött, mint bioság, azóta nem gond beszerezni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3835 Dátum: 2021. Február 22. - 14:53:13 »
Szerintem a citromsav az citromsav. Azért mosod át utána, Roti.

Bármilyen anyag, amivel ételt készítő eszközt mosok át, legyen élelmiszeripari minőségű. Oké, hogy a citromsav citromsav, de ha ólommal vagy kutyaszarral van szennyezve, akkor hiába öblítem át utána a gépet... ugyanígy szilikonzsírból is élelmiszeriparit használ mindenki, pedig az nem is oldódik vízben.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3836 Dátum: 2021. Február 22. - 15:09:47 »
Nehéz kérdés. Ami itthon van, arra az van ráírva, hogy 100% citromsav-anhidrát. Nincs ráírva, hogy élelmiszer minőségű lenne, de nekem a 100% az azt jelenti, hogy szennyeződés mentes. És mivel ez egy stabil vegyület, el is hiszem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3837 Dátum: 2021. Február 22. - 15:41:26 »
A "100% citromsav-anhidrát"-ot hol szerzed be? Nincs esetleg egy link róla?

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3838 Dátum: 2021. Február 22. - 16:32:30 »
Most én mondom. "Ne bonyolítsátok túl ezt a citromsav kérdést." Bőven jó vízkőtlenítésre a sima étkezési. 1 liter víz + 1-2 kanál citromsav.Átmosásra legalább 2 liter víz. Az alu kazánossal vigyázni!!!!
Megnézed a gyári vízkő oldókat abban is van citromsav.Jó drágán.

https://www.argep.hu/trend/CITR/Citromsav-500g.html
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3839 Dátum: 2021. Február 22. - 16:42:27 »
Ha alu a kazán akkor nem jó a citromsav?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici