Szerző Téma: Japán és japán stílusú borotvakések  (Megtekintve 201044 alkalommal)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #60 Dátum: 2010. Június 19. - 19:42:50 »
A Kanetakám leírása:
"A NOS UNUSED vintage Japanese straight razor / Kamisori / Higesori dating to the mid 20thC and signed 'KANETAKA. Razor comes complete with its original storage case, greaseproof paper slip and paper wrapper. The case lid says Yotobesu so this is just post WW2 era. Razor has never been used. Made from hand-forged Tamahagane / high carbon steel / iron. Quite a nice razor with bright patina, good sharp edge and plenty of shaving life left in it.  Length: 15cm x 1.8cm width (at widest point). Blade Length: 5cm. or 2". Razor is shave ready. Overall condition is excellent with no oxidation or nicks on the blade. Can be honed further as desired and kept as a working razor or for display. When the Meiji government abolished the wearing of swords in public, the sword-smithing industry was effectively put to an end. However, the smiths put all their skills and knowledge into producing razors like this, knives and other other implements of the highest quality."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #61 Dátum: 2010. Június 19. - 19:59:05 »
Na akkor te kifogtál egy Tamahagane acélból készült kést! Szerencsés ember!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #62 Dátum: 2010. Június 19. - 20:05:05 »
 :borz1: :borz1: :borz1:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #63 Dátum: 2010. Június 19. - 22:17:00 »
Mostanság eBay-en ment el 1-2 egész korrekten kinéző borotva 50 dolcsi körül. Nem mondom hogy tökéletes állapotúak, de én első késnek biztosan nem egy 200+ dollárossal kezdenék. Ha bejönne maga a stílus akkor kezdenék el jobbak után kutatni. Az Iwasaki meg Tosuke darabok meg kicsit más árfekvés, nem fejeztem ki jól magam :) De azokról ódákat is zeng mindenki akinek van.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330438712927&ssPageName=ADME:B:WNA:GB:1123

Ez itt pl. egyáltalán nem volt rossz vétel 36 dollárért szerintem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #64 Dátum: 2010. Június 19. - 22:27:22 »
Sanyi! Ez egy igen jó vétel volt! Grat! ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #65 Dátum: 2010. Június 19. - 23:11:26 »
...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330438712927&ssPageName=ADME:B:WNA:GB:1123

Ez itt pl. egyáltalán nem volt rossz vétel 36 dollárért szerintem.

Nem bizony! Sanyi, ez neked sikerült? ...vagy csak illusztráció, hogy létezik ilyen is? Mert, ha ilyet elcsípsz, az tényleg elég arra, hogy jó áron megkóstold az ízét.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #66 Dátum: 2010. Június 20. - 00:22:24 »
...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330438712927&ssPageName=ADME:B:WNA:GB:1123

Ez itt pl. egyáltalán nem volt rossz vétel 36 dollárért szerintem.

Nem bizony! Sanyi, ez neked sikerült? ...vagy csak illusztráció, hogy létezik ilyen is? Mert, ha ilyet elcsípsz, az tényleg elég arra, hogy jó áron megkóstold az ízét.  ;)

Bárcsak az enyém lenne :) Csak arra gondoltam hogy ilyenek is vannak, figyelni kell :)

Erre alapoztam hogy biztosan lehet olcsón a bolhapiacon találni ilyesmit, ha eBay-en érdemes nekik eladni ennyiért. Sajna még nincs rá keret, de nagy álmom egy ilyen, vagy ehhez hasonló darab.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 20. - 01:59:33 írta jenessanyi »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #67 Dátum: 2010. Június 22. - 09:16:32 »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #68 Dátum: 2010. Június 26. - 09:14:07 »
Most kaptam a jó hírt a japán borotvák kedvelôinek!  ;)  2010 októberétôl a németországi Dick forgalmazni kezdi Európában az Iwasaki legújabb típusát, amely a legendás japán kard acéljából, a Tamahaganeból készül. Az extra kemény Tamahagane a borotva élének az alapanyaga lesz, a többi a szokásos legfinomabb szénacél. Az Iwasaki három "betûbôl" álló eddigi logója kiegészül még két jellel, igy lehet majd megismerni, no meg az áráról, ami 490 euró lesz, szállítás nélkül, viszont ez az ár már az Áfát is tartalmazza.  ;D
Az Iwasakikat a több mint 80 éves mester, Shigeyosi Iwasaki tanítványa Ryoichi Mizuochi készíti és csak természetes köveken élezi. Az új modellben egy kicsit több anyag is lesz, a hossza és az éle 10 mm-el nô, de a szélessége is 1 mm-el. Így 170, 60, 22 mm.esek lesznek az új méretek. A régi most is elérhetô 280 eurós bruttó áron.
f.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #70 Dátum: 2010. Június 26. - 17:23:47 »
Most tettek fel 145 dollárért (úgy tűnik szállítással?!) egy újnak mondott Tosuket:

http://straightrazorplace.com/classifieds/showproduct.php?product=7124
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #72 Dátum: 2010. Június 29. - 07:25:47 »
Tegnapelőtt megszereztem az első japán késemet.
A csalács csak annyi hogy egy klasszikus nyugati stilusu 6/8-os "nyeles" borotva, csak azi irja rajta: "made in tokyo" meg FLASH.
Ha valaki tudna erről valami bővebb infót, azt megköszönném. Holnapra remélem képpel is tudok szolgálni

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #73 Dátum: 2010. Június 30. - 16:56:12 »
Itt van egy érdekes, (vágatlan) video egy japán borbélylátogatásról...   ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ccjDPinzlZ8

A teljes hossza 41 perc, a borotválás kb a 24. percnél kezdődik, addig hajat vág (nem semmi a tata technológiája, én legalábbis soha nem láttam volna, hogy így vágnának hajat... :))

a borotválási részt nagyon bírtam, hiába Japán az egy teljesen más világ.. ott pl. mint majd látjátok a homlokot is borotválják  ;D... érdekes még többek között a hab (vagy valami hab/gélszerűség amit használ)... 'szal érdemes megnézni!

Üdv mindenkinek!  :borz2:
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Japán és japán stílusú borotvakések
« Válasz #74 Dátum: 2010. Június 30. - 17:29:13 »
A homlokborotválás tényleg vicces... :D nekünk.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici