Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 360600 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #195 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 21:58:38 »
Volna egy tippem arra hogy a DMT EE-t nem járattad be ;) Fogj valami lapos fémet, fél óra csiszatolás kis rányomással, és jobb lesz a köved mint valaha. Látni is fogod a fém polírján hogy mikor kell abbahagynod. Majdnem tükörnek kell lennie.

Ez lett .... köszönöm a tippet  ;)  Fogtam egy 1/2 kg kalapácsot, és a fej egyik egészségesebb élével elkezdtem -szigorúan vizezve, csiszatoloni. A nyomás erősségét, maga  a kalapács súlya tette egyenletessé. Egy jó fél óra munkával már nem volt olyan karcos a hangja, és a nagyítóval vizsgált felületen egyre csökkentek a hosszabb karcok. Újabb húsz perc után a kalapács élén egészen szép, nagy karcoktól mentes fényes felület lett látható. Természetesen kipróbáltam késsel is, és a mikroszkóp alatt már olyan élszalag bontakozott ki, amit egy 3 mikronos DMT fenő-től elvár az ember fia.....   ;D  ;D  :borz2:

Kicsit morcos voltam, hogy a "NAGY" DMT ilyet megenged magának, de ezek szerint mégis......

Üdv.: Tibi
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #196 Dátum: 2010. Október 17. - 23:46:07 »

Sziasztok !


Még régebben olvastam talán az SRP-n, egy ottani felhasználótól, hogy kipróbálta a gyémántos paszták után az újságpapírt, fenéshez befejezésként  :o  :o  :o

Ma este mielőtt borotválkozáshoz készülődtem,  :borotva: eszembe jutott, hogy a talin minden késem ott volt, és biztosan  rájuk fér a fogdosás miatt, egy kis refresh-elés  ;)

Mivel a Friodurral szerettem volna borotválkozni, így azzal kezdtem a 0.25 mikronos gyémánt pasztás pamut hevederen, 20/20 húzással. A hajszálteszt, a szokásos eredményt adta, de aztán eszembe jutott az újságpapíros ötlet, magam elé vettem egy nemzetet, meg egy népszabit.

Mindenféle pártpolitikai elkötelezettségtől függetlenül, a nemzet egy kicsit jobbnak bizonyult, nem fogta annyira a kést. Az újságot egy sima üveglapra tettem, és azon végeztem 20/20 húzást. Az újabb hajszálteszt észrevehető javulást hozott. ( mondjuk HHT2/3-ról HHT4-re) Megbőröztem egy kicsit finoman, aztán irány a fürdőszoba....


Konklúzió :Nagyon, nagyon jó !!  :borz2: A már olvasott vélemények nálam is visszaköszöntek. Egy, a gyémánt paszta által létrehozott,  nagyon éles él, az eddig általam is tapasztalt agresszivitás teljes mellőzésével, egy nagyon sima borotválkozást adott. Mint az feltételezhető, az újság papír kipolírozza azt az enyhén barázdált/recézett élt, amit az egyébként mégoly finom gyémánt paszta eredményez.

Biztosan fogom használni, illetve további kísérleteket folytatok a nyomtatott sajtó egyéb résztvevőivel   :crazy:


reofil
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 18. - 11:39:32 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #197 Dátum: 2010. Október 18. - 00:23:36 »
Salmo- Az újságpapír azt hiszem, hogy higiéniai szempontból nem a tuti! A nyomdafestékek nehézfémeket tartalmaznak, ráadásul azt hiszem ólmot és higanyt is, ezeket pedig nem kéne még kis mennyiségben sem az arcra juttatni. Akkor már a sima a4-es vagy rajzlap szerintem inkább zenész. Anno én is próbálkoztam papírral, nekem nem jött be annyira (nem éreztem túl sok hasznát) a 12K-s (legfinomabb) kövem után a bőr a tuti, a mikrosorják egyengetéséhez. ( A mikrokarcolásokat pedig a papir sem tünteti el még 200/200 húzással sem-kis további polírt azonban tényleg ad) 
Üdv: Penge   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #198 Dátum: 2010. Október 18. - 07:27:29 »
Salmo: Az újságpapír tényleg jó, én is próbáltam már régebben...

Penge: Szerintem azok a régi festékek voltak, amik ilyen anyagokat tartalmaztak, manapság nem hiszem, hogy lehet még ilyet használni! (Azt pl. konkrétan tudom, hogy a forraszanyagokban márt tilos ólomtartalmút használni! - Szívtunk is vele itt a gyárban, mert az ólommentes forraszanyagok kicsit másképp viselkednek, mint a régi társaik...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #199 Dátum: 2010. Október 18. - 09:33:59 »

Lehet, hogy a mai festékek kevésbé károsak mint a régiek, mégsem szerencsés ha egy vágásnál a véráramba kerül.
Szerintetek okoz-e negatív hatást az élen, ha fenés után lefertőtlenítjük?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #200 Dátum: 2010. Október 18. - 10:41:38 »
A mai tintában már semmi nincs amitől bajod lenne egyrészt, másrészt ha ettől félsz akkor megtörlöd bőrözés előtt wc papírral.

A fertőtlenítéstől semmi baja nem lesz az élének. Hacsak nem sósavval próbálkozol :)

A 0,25-ös paszta jó cucc, én fára ragasztott bőrön használom, és nekem így nincs is olyan érzésem mintha túl agresszív lenne. Így én már se újságpapírt, se krómoxidot nem használok utána.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #201 Dátum: 2010. Október 18. - 10:48:08 »
Monjduk a fertőtlenítés az ólom ellen "nem véd"...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #202 Dátum: 2010. Október 18. - 11:08:04 »
Monjduk a fertőtlenítés az ólom ellen "nem véd"...

Mechanikai fertőtlenítés?  :evil: ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #203 Dátum: 2010. Október 18. - 11:59:28 »
a 12K-s (legfinomabb) kövem után a bőr a tuti, a mikrosorják egyengetéséhez. ( A mikrokarcolásokat pedig a papir sem tünteti el még 200/200 húzással sem-kis további polírt azonban tényleg ad) 

Penge szőrtárs !

Véletlen sem vitába szálva veled, de azért abba gondolj bele, mennyi mikronos is a kinai 12.000-es kő ( talán lehet valahol 1-2 között)
A gyémánt meg 0.25 mikron.

Egyébként nedves papírral óvatosan megtöröltem az élt bőrözés előtt, gondolván az újságról rákerülő, esetleges szennyező anyagokra.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #204 Dátum: 2010. Október 18. - 12:10:33 »
...Egyébként nedves papírral óvatosan megtöröltem az élt bőrözés előtt, gondolván az újságról rákerülő, esetleges szennyező anyagokra....

Egy másik lehetséges módszer, hogy az újságpapírt be kell áztatni fertőtlenítő folyadékba, majd 90°-on kimosni, és aztán használni...  :evil: :P
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #205 Dátum: 2010. Október 18. - 23:34:18 »
Salmo- Az elv miatt írtam, mivel teljesen mindegy, hogy hány mikronos szemcsével karcolsz a fémbe, legyen bármilyen méretű a karc (ezen a mikroszkopikus szinten), papírral nem lehet teljesen eltűntetni, illetve ha el is lehet, iszonyú sok munkával. A mikrosorjákhoz viszont a papir az üveglapon túl kemény, azok szerintem elöbb törnek le, minthogy a fogakat élbe állítsák, ezért gondolom, hogy oda pedig bőr kell. Azonban már ilyen mikroszkopikus mélységnél a kés anyaga is képlékeny a papirra, lehet ha a "fogak" bizonyos rendszerben vannak "letörve"  az kedvezően tud hatni majd a vágóteljesítményére.( ugyebár a "recés" él nagyobb vágófelületet ad) Ezt viszont a 160x-as mikroszkóppal 0.25-ös szemcseméretnél sehogy sem fogod látni, nem beszélve, hogy lehet egyik késnél működik, a másiknál pedig nem.     

A nyomdafestékben pedig megnyugodhattok biztosan vannak olyan anyagok (pl. szerves anyagok vagy egyéb pigmentek és szennyezőanyagok az oldószerekben ) amik nem hiszem, hogy különösebben jót tesznek a bőrünknek. Az él karcaiban, illetve a fém pórusaiból biztosan jut belőle mindenhova, ha egyszer rákerül. Valószínüleg nem biohazard az újságpapírt akár erre használni, azonban a rajzlap valahogy szimpibb ötletnek tűnt. Amúgy nem szóltam semmit, mindenki azt csinál amit jónak lát!;D Van aki a magára kötözött bombát robbantja fel teljes meggyőződéssel, ahhoz képest a mienk tényleg nem téma... (Mondjuk ő már többé nem írja a "terrorforúmra" vissza a tapasztalatait!)  ;D       

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #206 Dátum: 2010. Október 19. - 10:08:39 »
Csak a rajzlappal nem mész semmire, mivel a munka 90%-át a fekete tinta végzi az újságnál. És szerintem az elméletek átgondolása helyett próbáld inkább ki, többre mész vele ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #207 Dátum: 2010. Október 19. - 11:27:54 »
Fekete tintával újságot nemigen nyomtatnak. Ma már az ólmot tartalmazó magasnyomtatást, amitől a szedők ólommérgezést is kaptak néha,  nem használják. (Én még dolgoztam ilyen helyen, de ez az őskorban volt. ;) )
A ma lapokat offszetnyomtatással állítják elő és a nyomdafestékek a következő öszetevőket tartalmazzák:

    * Pigmentek - organikus és anorganikus festékrészecskék
    * Szikkadó anyagok - nem száradó olajok
    * Oxidációval száradó olajok
    * Természetes és műgyanták
    * Adalékok: szárazanyagok, viaszok, töltőanyagok, hígítók, stb.

Na ezek közül nekünk a pigmentekre lehetne számítani, ha egyáltalán lehet.  A többi anyag allergén hatását eddig még - tudtommal - nem vizsgálta senki. Úgyhogy kutatóink előtt óriási lehetőségek állnak! :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #208 Dátum: 2010. Október 20. - 16:42:32 »
Sry, valóban nem tinta :) A fekete pigment az ami nekünk jó állítólag. Ezért írják az okosok hogy fekete-fehér újságnak olyan részén a legjobb fenni, ahol jó sok írás van, vagy valami kép.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #209 Dátum: 2010. Október 20. - 20:43:54 »

Sanyi !


Angela Merkel fején fentem.... az jó ?

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici