Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 284279 alkalommal)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1005 Dátum: 2015. Május 11. - 12:30:35 »
A borotválkozás gyakoriságát mi alapján lehet belőni leginkább? Oké, hogy a bőrömön érezni kell, plusz egyéni a szőrnövekedés sebessége, de van valami aranyszabály?
Némi kihagyás után kezdtem megint újra a semmi helyett DE-vel való borotválkozást és a szőrnövekedésem mellett úgy érzem az lenne az ideális, ha 2 naponta borotválkoznék. HA a bőröm érzékeny is esetleg rá, akkor megszokja idővel, vagy térjek át akkor inkább 3 napontára?
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1006 Dátum: 2015. Május 11. - 12:36:00 »
Mondjuk én munkám révén naponta gyalulok, de ehhez gyorsan növő, erős szőröm van.

Erre nincs szabály.

Pontosabban:
Amikor jólesik.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1007 Dátum: 2015. Május 11. - 12:45:51 »
nálam csak egy szabály van: ha belelóg a levesbe, ideje borotválkozni  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1008 Dátum: 2015. Május 11. - 12:52:05 »
Tehát a bőröm akkor megszokja ha esetleg még most fura is neki a kétnaponta történő borotválkozás.
Köszi az infot!
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1009 Dátum: 2015. Május 11. - 12:52:11 »
2-3 nap ahogy kijön.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1010 Dátum: 2015. Május 11. - 16:20:05 »
Tehát a bőröm akkor megszokja ha esetleg még most fura is neki a kétnaponta történő borotválkozás.
Köszi az infot!

Nem is a bőröd szokja meg, hanem a növekvő rutinoddal egyre kevésbé gyötröd meg az arcod, így hamarosan akár naponta kétszer is megborotválkozhatsz. :borotva2:

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1011 Dátum: 2015. Május 11. - 16:29:46 »
Nekem is heti egy volt a DE és kés korszak előtt. A nyakam nem bírta. Most minden reggel nyomom és mindig WTG XTG ATG. Este is szívesen borotválkoznék csak ez a fránya szőr nem nő elég gyorsan :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1012 Dátum: 2015. Május 11. - 16:52:08 »
Nekem kétnaponta WTG és ATG (ki kellett gugliznom, hogy tudjam, ez a szálirány és a száliránnyal szemben :D ).
Akár én is borotválkoznék naponta, de egyrészt nem érzem indokoltnak, max akkor lenne érteme ha BBS-re utaznék (csak hogy én is rövidítsek), de mivel csak a nyakvonalam tartom karban és a pajeszom mellett a pofacsontomat, plusz mivel csak karbantartás, ezért elég két naponta.
Viszont ha megveszem a kést, akkor már tényleg be kell fektetnem (nagy tétel ám!) egy timsóba, preshavebe, mert az elején kinézem magamból, hogy disznóvágás lenne pre nélkül pl. A mostani törölközőzés mondjuk nem rossz, de legyünk akkor már alaposak.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1013 Dátum: 2015. Május 11. - 17:20:03 »
Bocsánat a rövidítésért :) Nekem sem lenne indokolt csak nagyon szeretem a szertartását és az eszközöket :) A pre dologban nem tudok nyilatkozni, soha nem próbáltam. Nekem a törülköző vagy zuhany elötte teljesen elég.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1014 Dátum: 2015. Május 11. - 17:47:58 »
Semmi probléma, csak első blikkre nem értettem.
A szertartás része és eszközök iránti szeretet itt is meg van, alapjáraton azért is váltottam többek között a gépes borotválkozásról.
A törölköző nekem is nagyrészt elég, bár a késhez lehet, hogy szükséges lenne a pre is. Fene se tudja, egy próbát megér.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1015 Dátum: 2015. Május 11. - 17:52:20 »
Semmi probléma, csak első blikkre nem értettem.
A szertartás része és eszközök iránti szeretet itt is meg van, alapjáraton azért is váltottam többek között a gépes borotválkozásról.
A törölköző nekem is nagyrészt elég, bár a késhez lehet, hogy szükséges lenne a pre is. Fene se tudja, egy próbát megér.
Ha jó kiados zuhany van a beretválkozãs előtt, annyira nem szükségeltetik a pre. Ettől még persze be lehet iktatni, ártani nem árt, s a lelket ápoljs.:)
 Viszont jól jön ha zuhanyzás nélkül csak úgy durrbele borotválkozol.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1016 Dátum: 2015. Május 11. - 18:07:37 »
Hát én ( bár. Sak DE-vel tolom ), nem láttam a pre s a nem pre-vel kezelt napok között  túlzó külömbséget.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1017 Dátum: 2015. Május 11. - 18:14:58 »
Legutóbb fél órán át tartó kádban fetrengést követte a DE-s borotválkozásra való visszatérés, a bőröm meg sem érezte. Rá 3-4 napra zuhanyzás után kapta a pengét (zuhanyzás kb 10 perc, közben ügyeltem rá, hogy a nyakamat többet érje a víz), és egy picit érzékenyebb volt a jobb és bal részén a nyakamnak, de amúgy akkor sem volt vészes.
További kísérletezgetés szükséges úgy érzem, ki akarom tapasztalni a biztos módszer, mielőtt késhez nyúlok.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1018 Dátum: 2015. Május 11. - 18:21:03 »
A késsel való borotválkozás legyeszerűbb módja illetve a szent grál következik:
Kinyit-megfen-borotvál.

Én is igy álltam át, no para, menet közben jön minden. Az elején ugyis elszöszölsz vele jó darabot. Kiderül mi jó mi nem, úgyis. Ennyi a trükk.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1019 Dátum: 2015. Május 11. - 18:25:41 »
Ó, az ilyen "részletekbe" még nem mentem bele. Majd ha már meglesz a kés is, a bőr is, akkor majd szépen leülök a fórum elé, a youtube elé és megnézem, hogy mikre érdemes figyelni, miket lehet elcseszni, stb.
De alapjáraton amit eddig láttam az annyi, hogy a bőrt praktikus kifeszíteni és kisebb vonásokkal levagdosni a szőrt. Amúgy ránézésre nekem elég hasonlónak tűnt a DE-s borotválkozáshoz, csak ugye késsel történik.
Viszont mindent az idejében. Első körben beszerzem a kést, a bőrt, aztán utána majd foglalkozok azzal, hogy hogyan használjam.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici