Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 278032 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #975 Dátum: 2015. Január 28. - 12:28:59 »
Kiforrja magát egy kis gyakorlással!  ;)

A lényeget Mad éltárs szépen leírta.  :+1:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #976 Dátum: 2015. Január 28. - 12:36:16 »
Egyszerűen nem bírom kiborotválni az állam alatti részt, visszafelé simítva mindig marad ott egy kevés, akár atg, akár wtg megyek át rajta, akárhogy feszítem.
Nincs erre valami megoldás?
Xtg.
Hm, xtg nyakon? Egyszer neki akartam állni, de annyira nem akart kézre esni, hogy végül elvetettem, legközelebb kipróbálom.
Szerintem csak az áll alatti részre értette, nem az egész nyakra. :)
(szerintem)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #977 Dátum: 2015. Január 28. - 19:18:43 »
Lord- tévedés... XTG nyakon..., ott általában ádámcsutkától fül felé esik a szőr növekedési iránya. Így meglepő módon az XTG a felülről le, vagy alulról fel... :-) Kézre nemesősen az az ATG, az a nehéz balesetmentesen és ezért maradnak ott a kikandikáló szőrszálak  ;D Megoldás a J-Hook! vagy a kicsit bőr gyötrőbb minden irányból még egy körrel korrekciózunk variáció.   

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #978 Dátum: 2015. Március 13. - 18:23:08 »
Kérdezném a nálamnál tapasztaltabbakat: mi módon lehet olyan habot kreálni, ami arcra kenve sem szárad meg, szóval ugyanolyan állaga marad a borotválkozás végéig?
Én, amióta hagyományosan borotválkozom, még egyszer sem tudtam olyat előállítani. Mindig kb. a felénél inkább lemosom a többit és újrapamacsolok, mert kicsit rászárad az arcomra. Kevés vizet adok hozzá? Vagy ez annak az "átka", hogy eddig az olcsóbb cuccokat próbáltam?
Eddig használtam:
- Florena krém
- Barbon krém
- Amigo krém
- Palmolive Stick.
Segítsetek én vagyok a béna? Vagy inkább a prémium cuccok ismérve, hogy nem szárad a habjuk?
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #979 Dátum: 2015. Március 13. - 18:41:58 »
Több vizet nekik!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #980 Dátum: 2015. Március 13. - 18:48:12 »
Több vizet nekik!

 :+1:
Palmolive stick és Barbon krém habja nálam a végsőkig kitart!
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #981 Dátum: 2015. Március 13. - 19:02:55 »
Kérdezném a nálamnál tapasztaltabbakat: mi módon lehet olyan habot kreálni, ami arcra kenve sem szárad meg, szóval ugyanolyan állaga marad a borotválkozás végéig?
Én, amióta hagyományosan borotválkozom, még egyszer sem tudtam olyat előállítani. Mindig kb. a felénél inkább lemosom a többit és újrapamacsolok, mert kicsit rászárad az arcomra. Kevés vizet adok hozzá? Vagy ez annak az "átka", hogy eddig az olcsóbb cuccokat próbáltam?
Eddig használtam:
- Florena krém
- Barbon krém
- Amigo krém
- Palmolive Stick.
Segítsetek én vagyok a béna? Vagy inkább a prémium cuccok ismérve, hogy nem szárad a habjuk?

nedves arcra kend fel, hogy ne szívja a bőröd azonnal be a habból a vizet, mert ilyenkor  kezd el repedezni a hab.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #982 Dátum: 2015. Március 13. - 19:24:19 »
Köszi a tippeket! Mindig nedves arcra kenem, de azért megpróbálok még jobban odafigyelni erre! Meg több vizet adok hozzá, aztán majd csak alakul.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #983 Dátum: 2015. Március 13. - 19:28:34 »
Nedves s ég bő l többet adj hozzá!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #984 Dátum: 2015. Március 14. - 10:34:29 »
Köszi a tippeket! Mindig nedves arcra kenem, de azért megpróbálok még jobban odafigyelni erre! Meg több vizet adok hozzá, aztán majd csak alakul.
Elég lesz pár csepp amikor már alakul a hab. Mivel a krémek általában jól működő cuccok, ezért akkor is jó a hab, ha kicsit kevés a víz nekik. Akkor jó, ha kezdenek nagyobb buborékok is jönni.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #985 Dátum: 2015. Március 14. - 13:10:40 »
Kérdezném a nálamnál tapasztaltabbakat: mi módon lehet olyan habot kreálni, ami arcra kenve sem szárad meg, szóval ugyanolyan állaga marad a borotválkozás végéig?
Én, amióta hagyományosan borotválkozom, még egyszer sem tudtam olyat előállítani.

Egyszerű: az még nem hab, amit csinálsz. Arra rá kell érezned, hogy mikor válik valódi habbá az a trutymó, amit a pamaccsal kevergetsz. Akkor lesz jó, addig kell pamacsolnod, amíg el nem ér egy könnyed, de tömör állagot. A flakonos habok állaga jó támpont lehet abban, hogy meddig is kell ezt csinálnod. Hogy erre az állapotra hogyan jutsz el, arra többféle módszer van. Valaki fokozatosan adagolja a vizet, valaki pedig eleve már egy hígabb trutymóval indít. Általában mindenki esküszik a saját módszerére  :D
Én úgy vettem észre, hogy inkább szappan/krém és pamacs függő, hogy epp emlyik módszert alkalmazod.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #986 Dátum: 2015. Március 14. - 16:00:08 »
Egyszerű: az még nem hab, amit csinálsz. Arra rá kell érezned, hogy mikor válik valódi habbá az a trutymó, amit a pamaccsal kevergetsz. Akkor lesz jó, addig kell pamacsolnod, amíg el nem ér egy könnyed, de tömör állagot. A flakonos habok állaga jó támpont lehet abban, hogy meddig is kell ezt csinálnod. Hogy erre az állapotra hogyan jutsz el, arra többféle módszer van. Valaki fokozatosan adagolja a vizet, valaki pedig eleve már egy hígabb trutymóval indít. Általában mindenki esküszik a saját módszerére  :D
Én úgy vettem észre, hogy inkább szappan/krém és pamacs függő, hogy epp emlyik módszert alkalmazod.
:+1:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #987 Dátum: 2015. Március 15. - 12:40:35 »
Na akkor még sokat kell gyakorolnom  :-\
Köszi a tanácsokat  :handshake:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #988 Dátum: 2015. Március 17. - 18:50:23 »
Megmondaná nekem valaki, hogy hab mennyiségben van-e különbség szappan és krém között? Csak mert a Barbonból szinte végtelen mennyiségű habot tudok csinálni, míg a Cinke szappan inkább csak egykörös a kezeim között. Talán másfél, de annak meg nincs sok értelme. Próbáltam hogy többet veszek fel a pamaccsal, de akkor se sikerült ugyanazt a hab mennyiséget produkálni.
Igaz a szappant nem vizeztem elő, szóval biztosan nehéz dolga volt a pamacsnak. Túlélhető trauma, de ha lehetséges, akkor törekednék a többkörös habgyártásra. Ja tálkában habosítással.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #989 Dátum: 2015. Március 17. - 18:58:50 »
Megmondaná nekem valaki, hogy hab mennyiségben van-e különbség szappan és krém között? Csak mert a Barbonból szinte végtelen mennyiségű habot tudok csinálni, míg a Cinke szappan inkább csak egykörös a kezeim között. Talán másfél, de annak meg nincs sok értelme. Próbáltam hogy többet veszek fel a pamaccsal, de akkor se sikerült ugyanazt a hab mennyiséget produkálni.
Igaz a szappant nem vizeztem elő, szóval biztosan nehéz dolga volt a pamacsnak. Túlélhető trauma, de ha lehetséges, akkor törekednék a többkörös habgyártásra. Ja tálkában habosítással.

Én a szappanra a pamacsból csorgatok egy kis vizet, s hagyom Az mi 1-2 percig. S minden ok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici