Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 278070 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #990 Dátum: 2015. Március 17. - 20:02:55 »
Megmondaná nekem valaki, hogy hab mennyiségben van-e különbség szappan és krém között? Csak mert a Barbonból szinte végtelen mennyiségű habot tudok csinálni, míg a Cinke szappan inkább csak egykörös a kezeim között. Talán másfél, de annak meg nincs sok értelme. Próbáltam hogy többet veszek fel a pamaccsal, de akkor se sikerült ugyanazt a hab mennyiséget produkálni.
Igaz a szappant nem vizeztem elő, szóval biztosan nehéz dolga volt a pamacsnak. Túlélhető trauma, de ha lehetséges, akkor törekednék a többkörös habgyártásra. Ja tálkában habosítással.
Krémből ugye kiveszel/kinyomsz a tubusból. A szappant fel kell venni a pamacsra - ott lesz a gond. Több kell. A Cinkével pedig nincs baj, ez tuti...
Én vizesebb pamaccsal megyek a szappanokra, többet fel tud venni, a másik megoldás a pmol által írt (víz a szappan tetejére).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #991 Dátum: 2015. Március 17. - 20:20:07 »
Szintén a vizesebb pamacs jött be a Cinkéhez.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #992 Dátum: 2015. Március 18. - 13:44:28 »
A Cinkével pedig nincs baj, ez tuti...

Nem is feltételeztem ilyesmit. Meg ami habot adott az nagyon bejön, sokkal hatékonyabb nekem mint a krémből készültek.
Viszont a kemény szappanon nem akartam sokat pamacsolni, mert gyorsan megindul a habosodás, aztán nem oda akartam a habot.
Kipróbálom majd az "előáztatást".  :thanks:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #993 Dátum: 2015. Március 19. - 12:38:34 »
Kipróbálom majd az "előáztatást".  :thanks:

No, próba megvolt, kicsit túl is toltam a vizet, a borz pamacsom viszont röhögve vette fel a szappant. Mivel túl vizes lett az egész a fele habot (ami így híg volt) ki is kutyultam a tálkából, de legalább vesztettem egy kicsi vizet. Be is sűrűsödött, igaz még így is kicsit hígabb volt mint amilyennek szeretem, de már használható volt.
A körök számával nem volt gond  :borotva2: :borotva2: :borotva2:, még bőven maradt is benne, úgyhogy legközelebb majd spórolok a vízzel, vagy előbb öntöm le róla.
Szóval  :thanks: a tippet, bejőtt.  :bow:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #994 Dátum: 2015. Március 19. - 15:43:46 »
Kipróbálom majd az "előáztatást".  :thanks:

No, próba megvolt, kicsit túl is toltam a vizet, a borz pamacsom viszont röhögve vette fel a szappant. Mivel túl vizes lett az egész a fele habot (ami így híg volt) ki is kutyultam a tálkából, de legalább vesztettem egy kicsi vizet. Be is sűrűsödött, igaz még így is kicsit hígabb volt mint amilyennek szeretem, de már használható volt.
A körök számával nem volt gond  :borotva2: :borotva2: :borotva2:, még bőven maradt is benne, úgyhogy legközelebb majd spórolok a vízzel, vagy előbb öntöm le róla.
Szóval  :thanks: a tippet, bejőtt.  :bow:

Az , hogy be kell áztatni, nem azt jelenti, hogy utána nem kell a vizet kicsapni a pamacsból.Ha nem csapod ki, elfolyik a hab.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #995 Dátum: 2015. Március 19. - 16:25:18 »

Az , hogy be kell áztatni, nem azt jelenti, hogy utána nem kell a vizet kicsapni a pamacsból.Ha nem csapod ki, elfolyik a hab.

A hibát valójában ott követtem el, hogy a pamacsból belecsurgattam a szappanos edénybe (elég sok vizet), aztán hagytam ázni, majd mielőtt beledugtam volna a kirázott pamacsot, hagytam hogy úszómedence maradjon a szappanos tégely.

Nem elérhető Feryll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #996 Dátum: 2015. Március 21. - 13:08:58 »
Sziasztok!

Mostanában rákaptam a klasszikus stílusú hajakra és most egy vékony vonalban kiborotvált választékom van.
Ilyesmi csak vékonyabb:

Az a kérdésem hogy szerintetek ez saját kezűleg karbantartható ? A családban nem bíznám senkire, néhány naponta borbélyhoz járni pedig picit drága és időigényes, arról nem is beszélve hogy időpontot foglalni sem egyszerű.
Csak DE van itthon amivel ez szerintem esélytelen, de ha azt mondjátok megcsinálható vennék egy shavette-et. (egyébként szívesen fogadnék ajánlásokat valami olcsó darabra amibe könnyű pengét találni)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #997 Dátum: 2015. Március 21. - 13:45:46 »
Ezt egyedül csak akkor tudod megcsinálni, ha megskalpolod magad és leveszed egy próbababa fejére a fejbőröd, és ha kész vagy visszavarrod. Párnaponta macerás.

Nem elérhető Feryll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #998 Dátum: 2015. Március 21. - 14:07:23 »
Ennyire lehetetlenül nehéz lenne tükörből ? (lehet egyébként)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #999 Dátum: 2015. Március 21. - 14:09:16 »
Próbáld ki.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1000 Dátum: 2015. Március 21. - 20:38:46 »
a legolcsóbb shavette a fodrászcikk-üzletben vagy ebayen található, félbetört DE penge megy bele, de kapható gyárilag felezett penge is

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201

Nem elérhető rob

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1002 Dátum: 2015. Április 01. - 12:19:57 »
Sziasztok,
először is köszönöm, hogy köztetek lehetek!

Az lenne a kérdésem, hogy vettem egy borotvát, de nincsenek köveim, és most nem is engedhetem meg magamnak, hogy 10-20 ezerért beszerezzek.
Elkezdtem vizes csiszolópapírral megélezni egy ebayről vásárolt kínait, de nem jutottam messzire.
Keresnék Budapesten, lehetőleg a 13. kerület környékén olyan késélezőt, aki meg tudja nekem élezni a borotvámat.
Vásznas bőrt vettem, így utána fenni picit mindíg tudnék.

Nagyon köszönöm!
„Azt ismered, hogy egy pasi kiesett az ötvenedik emeletről?
Miközben zuhan azt mondogatja, hogy nyugtassa magát:
eddig minden rendben, eddig minden rendben, eddig minden rendben..."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1003 Dátum: 2015. Április 01. - 12:22:33 »
Inkább maradja a fórumon, keresd Salmot http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=994.0 vagy itt a fórumon több mágus is segít.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rob

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1004 Dátum: 2015. Április 01. - 12:32:09 »
Köszönöm!
„Azt ismered, hogy egy pasi kiesett az ötvenedik emeletről?
Miközben zuhan azt mondogatja, hogy nyugtassa magát:
eddig minden rendben, eddig minden rendben, eddig minden rendben..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici