Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 250627 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1440 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:03:40 »
 :+1:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1441 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:09:35 »
Rockwell borotvát még sosem használtam, csak a 2013-as Mühle R41-esem van, meg egy tech fejes Lord. Szóval ez a két választási lehetőségem van.

Bocs, akkor keverem a nick-ed egy másik Tibivel.  :bocs: és bocs a másik Tibitől is  :crazy:


Gyerekek, ne ragozzuk, mert szerintem nincs értelme. Egy hete ezt olvasom pro és kontra.
...
Nem kell eröszakkal rábeszélni senkit sem. Neki a reluxa kell (mert tutin rossz a technikája, csak nem hajlandó beismerni),, hát használja a reluxát. Nekem ez nem fáj, és nem is érdekel. Engem egy valami érdekel. A saját borotválkozásom. A többi, az mások borotválkozása, és mások dolga nem tartozik rám.
Ennyi!!!

Alapvetően igazad van,  :bocs:
Én vagyok/voltam az, aki itt rugózott a temán. Azt gondoltam, hogy valaki azért ír a "A borotválkozás jóbarát - a hagyományos borotválkozás fóruma » Közösség » Kezdők, ide! » Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések" topikba, mert szeretne eljutni oda, hogy ne kelljen sokpengést használni.
Amolyan "ez a hagyományos borotválkozás szar, de mondjátok meg mit csinálok rosszul" segélykérés.

Sokpengés magasztalásra meg ott van a http://borotvaforum.hu/index.php?board=39.0

Egyébként szerintem aki a wetshavinget tolja, sokkal inkább vannak borotválkozás minőséget illető elvárásai.  :+1:


Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1442 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:13:15 »
+1


Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1443 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:26:36 »
Én is adok egy plusz egyet, mert költözéskor még T*scoban vettem meg a saját dupla pengés borotvájukat és egész jó volt, még a két fajta L6-oshoz is viszonyítva, amiket használok. Tudom hogy a saját borotválkozásod, viszont a környezetvédelem miatt meg minusz egyet kell adnom, ugyanis mi 100%-ban újrahasznosítható és el nem dobandó eszközöket használunk, a Fusion fejét meg nyelét sose tudod teljesen újrahasznosítani!
HP

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1444 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:55:00 »
2013-as Mühle R41-esem van, meg egy tech fejes Lord. Szóval ez a két választási lehetőségem van.

A Tech nem elég alapos, az R41 meg jó technikát kíván, nem kezdőnek való. Talán egy közepesen alapos készüléket kéne szerezned, valahol R89 felett.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1445 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 13:58:32 »
Amolyan "ez a hagyományos borotválkozás szar, de mondjátok meg mit csinálok rosszul" segélykérés.
Vannak olyan esetek, amikor érdemes alkalmazni az egyik haverom kedvenc mondását: Soha ne tanítsd a szamarat énekelni, mert csak az idődet pocsékolod, a szamár pedig ideges lesz!

Azt hiszem ennél a szitunál mindenkinek ez lenne a legjobb. Tibinek nem való a DE. Úgy látom ő a "kezdőnek R41" vesszőparipám iskolapéldája lett...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1446 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:00:10 »
Teljesen egyetértek az R89, vagy valami hasonló karakterisztikájú borotva ajánlásával, de én tanácsot csak annak adok, aki el, és megfogadja azt. Annak minek, aki okoskodik, és csak a saját vélt igazát hajtogatja???
Dunára vizet hordani?


Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1447 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:01:34 »
Astra 501 teljesen egyetértek veled.


Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1448 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:09:15 »
Lehet, hogy hosszúra nyúlik ez az online tanácsadás, de kérlek, legyetek türelmesebbek. Ez a szamaras hasonlat például igazán rosszul esne nektek is, ha újak lennétek egy fórumon...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1449 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:20:31 »
Nem új már. Év eleje óta itt van és azóta tart ez a szenvedés... Mit tegyek, ha szamár van a közmondásban? Milyen állatra írjam át? Mi esne jól? Tasmán ördög?  ::)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1450 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:22:21 »
Attól még lehet kedvesnek lenni. Aki nem akar tanácsot adni ebben a témában, az ne adjon, akit meg nem érdekel, ne olvassa ;)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1451 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:27:42 »
Mindenkinek köszönöm a segítséget! A türelmetlenek, és nem eléggé figyelmes általánosítók negatív "segítségét" is!

Úgy érzem, többen nem figyeltetek eléggé. Egy percig sem magasztaltam fel a Mach3 és Fusion borotvákat, sőt, azt is írtam, hogy kényszerből vettem elő, és azt is írtam, hogy sokkal élvezetesebb egy fém borotvát kézben tartani, mint egy ilyen sokpengés csodát (ezek szerint az iróniát sem érzékeltétek, amikor ötpengés csodaborotvának neveztem a Fusion-t).

És azt sem gondolom, hogy hajtogatnám a magam igazát, ugyanis ateeharp-tól kaptam néhány jótanácsot, amelyeket meg is fogadok, és külön köszönöm neki! Ő türelmesen válaszolt a kérdéseimre, s kifejezetten hasznos tanácsokat kaptam tőle.

Az R41 2013-as változata számomra kevésbé agresszív, mint például a tech fejes Lord. A tech fejnél nagyobb rész lóg ki a pengéből, mint a szelídített R41-nél. Tehát sokkal agresszívebbnek érzem a tech fejes Lord-ot. De köszönöm a tanácsot az R89 és e felett kapcsán, lehet, veszek egy ilyent is.


Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1452 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:45:55 »
Ez az egész dolog szerintem azon dől vagy bukik, hogy kinek mennyire erős a szakálla. Megfogadom ateeharp tanácsát és gyakorlom a WTG-t, majd az XTG-t, de ha a kifejlesztett jó technika ellenére is hasonló lesz a helyzet később, mint most, akkor valószínűleg az van, hogy túl erős a szakállam. Mivel a többség nem borotválkozik ATG irányban, mert elég a WTG és XTG, persze, hogy nincs irritáció, hiszen az irritáció nálam is csak ATG-nél keletkezik.

Egy kevésbé erős szakállú embernek nyilvánvalóan elég a WTG és XTG (főleg annál, aki naponta borotválkozik), ezt nem is vitatom. Az is szubjektív, hogy ki mennyire akarja simára borotválni magát. Tehát mi lenne a végcél? Én úgy mérem a simaságot, hogy ha ATG irányban végig simítom a kezem az arcomon borotválkozás után, akkor ott nem szabad érezni semmi szőrt. Úgy vélem, ezt hívják bbs-nek. Nálam egy ilyen borotválkozás után majdnem 18-20 órán át sima maradok, tehát nem indokolt naponta borotválkoznom, mert még 30 óra múltán sem akkora a borosta, hogy indokolttá tegyen egy újabb borotválkozást.

Ismerek olyan embert, aki 60 éves, és világ életében csakis DE borotvát használt. Nagyon erős a szakálla, és borotválkozás után is valamelyest szúrós marad. WTG és XTG köröket csinál, de ATG-ben soha nem borotválkozik, mert szerinte DE borotvával nem lehetséges irritációmentesen ATG irányban menni, legalábbis neki soha nem sikerült.


Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1453 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:49:17 »
Attól még lehet kedvesnek lenni. Aki nem akar tanácsot adni ebben a témában, az ne adjon, akit meg nem érdekel, ne olvassa ;)

Igen, sajnos egyeseknél (tisztelet a kivételeknek) előjött itt a tipikus magyar mentalitás, hozzáállás. Külföldön, nyugaton ezt a mentalitást nem is értenék, mert ott annyira nem megszokott az ilyesmi. Németeknél tapasztaltam, hogy munkahelyen az egyik német dolgozó félrefordította a fejét, amikor meglátta részeg honfitársát, kollégáját. A magyar kiröhögi, kipletykálja, és másnap az egész üzem ezen csámcsog...

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1454 Dátum: 2018. Augusztus 01. - 14:57:19 »
Nem új már. Év eleje óta itt van és azóta tart ez a szenvedés... Mit tegyek, ha szamár van a közmondásban? Milyen állatra írjam át? Mi esne jól? Tasmán ördög?  ::)
:-)
Gyerekek. Van akit nem lehet megmenteni önmagától. Ez pl a tipikus esete.
Engedjük már el a kezét könyörgöm, hisz süt belőle a "leszarom mit mondtok, nekem van igazam".
Koncentráljunk azokra, akiknek tényleg segítségre van szükségük, nem pedig arra, hogy közzönséget találjanak a panaszaiknak.
Tudom bunkó vagyok, de én is leszarom, mert már belefáradtam a parttalan panaszáradatba, de arról sehol egy sor, hogy beismerné, valóban lehet a technikával némi bibi, vagy bakker mégiscsak megfogadom amit ez a sok " nagyokos" szájba rág nekem. Van két okos macskám. Az egyik még picike, de a nagyobb már két éves. Ha ezt a sok okosságot felolvasnám neki esténként, már ő is bbsbe nyomná a DE borotválkozást.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici