Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 445526 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2610 Dátum: 2015. Április 15. - 18:20:34 »
Sajnos irthon elėg kis közösség van erre a hobbira. Be is fékeződött a fórum, meg vãltoznak az emberek is. Az hogy csevegővé válik egy topik néha sztem nem rossz mig nem fajul el. Lévén kis közösség vagyunk, ha ez sem lenne csak szimplán a szakmaiság, hamar befagyna sztem.

A temával komolyan foglalkozó személyek nagyobb része fékeződött be, nem írnak a fórumon, afórumhoz szorosan kötődő blog is belassult, és ennek az űrnek a helyét vette át a csevegés. Nyilván mindenkinek meg van a személyes oka erre, nem hibáztatnék emiatt senkit, talán egyszer majd  feltámadnak  ;D
Ja mindent megvett már, mindent kipróbált, mindent tud, mindent leírt már... nincs nagyon újdonság... Hogy éppen mivel, milyen kombóval, hogyan borotválkozott immár sokadszorra az adott nap, hát egyrészt leírta már... másrészt valljuk be, pár embert leszámítva, ki nem sz@rja le... :-) Ne várjunk mást mint a valóság... Telítődött a fórum infóval, sok újdonságot már jópárunknak nem nagyon tud nyújtani...poénkodni meg lehet, de azt lehet máshol is. Én is egyre kevesebbet vagyok itt, bár még így is majdnem mindent elolvasok, de én is úgy érzem, hogy szakmailag kimerült, laposodunk kicsit, mivel kb. ez a természetes sorsa bármelyik hasonló témájú fórumnak. Ha frissülne a csapat, sem történne más, minthogy ismétlődne az információ halmaz, ami valóban kívánatos lehetne, de erre meg szerintem nincs igénye a régi mindenttudó tagoknak, tehát ez egy ördögi, de végül bezáró kör, mivel kicsit kevesebben mint 5 millióan borotválkozunk és ebből "tudatosan" csak pár ezren...A TFKM (társalgásfenttartásáértküzdőmozgalom) derék tagjai meg itt vannak és reméljük lesznek is!  ;D

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2611 Dátum: 2015. Április 15. - 18:45:50 »
Nem kell mindig a technikát tesztelni. A szóban forgó blogon több olyan írás is van, ami nem a technikával foglalkozik. Jó hangulatú írások. És valljuk be, ezek hozzák meg inkább a kedvet a témához, és nem annyira egy borotva készülék bemutatása.
A technika sincs még kimaxolva a fórumon. Jórészt véleményvezérek véleményeit lehet olvasni egyes dolgokról, sokan meg ezen információk alapján vásárolnak. Ez önmagaban nem baj, mert a veleményvezerek jóreszt tapasztalt tagok, így a tévedes kockázata kisebb. De ezeken kívül is vannak még dolgok, amikről érdemes volna írni, olvasni. Persze az igaz, hogy a java már meg van írva. Ezeket jó volna egységes keretbe foglalva látni. Álom, édes álom  :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2612 Dátum: 2015. Április 15. - 21:42:23 »
Penge igazad van.

Valóban nehéz ügy.

A fórumon lassan minden eszköz s kozmetikum ki van tárgyalva.

S néha elég szomorú, mikor új tag kérdez  bármit, ami nekünk egyértelműnek tűnik. Akkor pár " SEGÍTŐKÉSZ " éltárs eligazítja a " Tudatlant ":

- Már írtak róla itt a fórumon, olvasd vissza!

Ekkor érzem, milyen segítőkészek vagyunk mi Magyarok!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2613 Dátum: 2015. Április 15. - 23:02:35 »
pmol- azért legtöbbször szoktunk segíteni!!! Ami a visszaolvasást illeti, hát igen..., de az új tagoknak is (elméletileg) ugyanannyi energia rákeresni, mint nekünk... persze volt olyan, hogy hiába kerestem, emlékeztem, hogy volt róla szó, de hiába... nem találtam...ebből a szempontból jobb a B&B, mert bármit kerestem ott mindig minden megvolt, bár hozzá teszem a talált infó jó része pontatlan vagy különösebb konszenzus nélküli egy-két ember véleménye volt, ami mint tudjuk megint nem kp.
Amikor pedig egy új tag jön, hogy szeretne hagyományosan borotválkozni, mit kell, hogy vegyen, hát én is azt tudom javasolni csak, hogy sajnos el kell hozzá olvasni a fél fórumot, hogy minden apró részlettel képben legyen... ebben nem tudsz segíteni!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2614 Dátum: 2015. Április 15. - 23:09:22 »
Penge:

Félreértettél!


Nem azt mondom, hogy mindent újra s újra le kell írni. De azért volt, hogy egy kezdő kolléga ( személyes ismerősöm ) megkérdezett egy - számunkra valóban evidens dolgot - s a válasz:  -OLVASS FÓRUMOT!


Na őt itt vesztettük el. Legalábbis a fórum közössége.
UFF! BESZÉLTEM!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2615 Dátum: 2015. Április 15. - 23:58:38 »
Ez a fórum kimondottan újponc barát. A kedves ismerősöd kérdezett volna valami evidenst mondjuk a fegyveres fórumon. Na azt nem rakta volna zsebre. :)
De nem besértődni kell, hanem olvasni. Sokat. Szerintem én hónapokig olvastam, mire az első kérdést fel mertem tenni. Nem csak ezen a fórumon, hanem mindegyken.
A lényegen nem változtat, hogy ki kinek az ismerőse.
Szintén uff.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2616 Dátum: 2015. Április 16. - 00:17:39 »
PMol: Kifejezetten nem ilyennek ismerem a fórumunkat. Nem mondom, hogy sosem fordul elő, de sokfélék vagyunk, nyilván vannak ilyen fórumosok is.

Én igyekszem ezen változtatni, sokszor én írok le ezredjére dolgokat, szerintem is jobb ilyen visszacsatolás kapni, mint dorgálást.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2617 Dátum: 2015. Április 16. - 05:22:33 »
PMol: Kifejezetten nem ilyennek ismerem a fórumunkat. Nem mondom, hogy sosem fordul elő, de sokfélék vagyunk, nyilván vannak ilyen fórumosok is.

Én igyekszem ezen változtatni, sokszor én írok le ezredjére dolgokat, szerintem is jobb ilyen visszacsatolás kapni, mint dorgálást.
:+1:
A külföldi fórumok mintãjára. Ott is elég ritkán hangzik el a 'read'.

Azért kíváncsi lennék ki volt az aki egy kérdés után elvesztődött.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2618 Dátum: 2015. Április 16. - 07:07:17 »
PMol: Kifejezetten nem ilyennek ismerem a fórumunkat. Nem mondom, hogy sosem fordul elő, de sokfélék vagyunk, nyilván vannak ilyen fórumosok is.

Én igyekszem ezen változtatni, sokszor én írok le ezredjére dolgokat, szerintem is jobb ilyen visszacsatolás kapni, mint dorgálást.
:+1:
A külföldi fórumok mintãjára. Ott is elég ritkán hangzik el a 'read'.

Azért kíváncsi lennék ki volt az aki egy kérdés után elvesztődött.

Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen.

Csak a srác mondhatni jókor. exFehege éltárs hőzöngése idején reggelt. S Kedves - nem mellékesen, érdemi információkat magában hordozó - barátunknak sikerült, szerencsére csak a fórumtól, elvennie a kedvét.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2619 Dátum: 2015. Április 16. - 08:10:33 »
Biztos van/volt kivétel, de én elég kezdő motorosnak számítok még, viszont az első lépések (vagy inkább bukdácsolások) megtételében nagyon sokat segítettek a régebbi fórumtársak, és a leghülyébb kérdésemre se kaptam negatív hangvételű választ. Igaz, csak a sok visszaolvasásból, de azt én is látom, hogy régebben nagyobb volt az aktivitás, több volt a tapasztalatcsere, és több a kérdés/válasz. De (szerintem) ez éppen azért van, mert már elég nagy mennyiségű infó felgyülemlett, és alig van olyan, amiről még nem esett szó. A legújabbak bemutatkozójában is sokszor látom, hogy "bejelentkezek, de hozzászólni nem sűrűn fogok", gondolom banálisat nem akarnak kérdezni, mert megtalálták a keresőt, érdemi hozzászólásuk meg csak később lehetne, de azt a tapasztalatot vagy hasonlót is leírta már valaki.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2620 Dátum: 2015. Április 16. - 08:19:54 »
Szimplán csak hullámzik a dolog majd belendül újra. Kell a vérfrissítés.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2621 Dátum: 2015. Április 16. - 09:05:44 »
Szimplán csak hullámzik a dolog majd belendül újra. Kell a vérfrissítés.:)

majd a télen, jó idő van, lehet tekerni, cserkelni, indult a bakszezon....

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2622 Dátum: 2015. Április 16. - 09:33:52 »
Szimplán csak hullámzik a dolog majd belendül újra. Kell a vérfrissítés.:)

majd a télen, jó idő van, lehet tekerni, cserkelni, indult a bakszezon....
+1 Idén szeretném az elsőt. :)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2623 Dátum: 2015. Április 16. - 10:10:19 »
Az baj volna, ha az újoncnak jelezzük, hogy olyan kérdést tett fel, ami minimális kereséssel is kideríthető, mert már nagyon sokszor le van írva? Szerintem jó megoldás az elején kezdeni olvasgatni azt a témát, ami érdekelheti az új tagot. Elég jól van csomortosítva ez ezen a fórumon.
Szerintem lehet finoman jelezni, hogy lapozzon vissza. Nem nagyobb modortalanság, mint válasz nélkül hagyni kérdéseket.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2624 Dátum: 2015. Április 16. - 10:33:05 »
Az baj volna, ha az újoncnak jelezzük, hogy olyan kérdést tett fel, ami minimális kereséssel is kideríthető, mert már nagyon sokszor le van írva? Szerintem jó megoldás az elején kezdeni olvasgatni azt a témát, ami érdekelheti az új tagot. Elég jól van csomortosítva ez ezen a fórumon.
Szerintem lehet finoman jelezni, hogy lapozzon vissza. Nem nagyobb modortalanság, mint válasz nélkül hagyni kérdéseket.
Mivel én állandóan mobilról netezek, asztalit csak Word of tanks-ozok csak, így inkább leírom a választ.

De volt olyan kolléga is itt, aki szokja venni a fáradságát, és belinkeli a kérdésre a adott fórumtémát, s nem ritkán a helyes választ.



- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici