Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 423964 alkalommal)

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1545 Dátum: 2012. Március 21. - 21:20:51 »
Szerintem akad donor bőven a fórumtársaknál, ha mégsem, akkor szóljatok Zozo-nak.  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1546 Dátum: 2012. Március 21. - 21:48:20 »
Ilyen nemes cél érdekében fel tudok ajánlani egy (egyébként használhatatlan) Heljét... (Igaz, nincs 150 éves, de min. 60 megvan...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1547 Dátum: 2012. Március 21. - 21:54:13 »
Én is egy Ö-ö-ö, mit is Tibi? Aminek kuka lett a szép nyele.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1548 Dátum: 2012. Március 21. - 21:57:12 »

Nálam is akad, bár lehet, h a korhatár miatt kiesik      :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1549 Dátum: 2012. Március 21. - 22:05:50 »
Hajrá, kíváncsi leszek az eredményre. Majd írd le hogy mi volt a pontos művelet, próbáljatok reprodukálni egy valós helyzetet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1550 Dátum: 2012. Március 24. - 16:13:14 »

Egy fos, elhőkezelt élszalagú Wade......

Tényleg csak az ék miatt, mert maga a kés mint tudjuk gányolás  :crazy:



az elhőkezel penge:



Így néz ki egyben egy elhőkezelt borotvakés:




az is lehet hogy kiteszem az Emma Szugló sarkán......




Nyél: fekete G10, ék: piros fiber, + alu.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1551 Dátum: 2012. Március 24. - 16:50:36 »
Itt valami be van csípődve ??? Ez esetben:

Jól elszúrtad, kár érte :fetreng:

Rettentően csúnya :fetreng:

Van még ehhez hasonló kidobni valód :crazy: :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1552 Dátum: 2012. Március 24. - 17:14:07 »
Tibi, nézd a pozitív oldalát. Most hogy kivégezted, már meleg habot is kenhetsz az arcodra borotválkozás közben, mert a szemcseszerkezetnek már úgyis annyi  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1553 Dátum: 2012. Március 24. - 17:31:40 »
Nem szeretem ezeket a csicsás ékeket... a pengét már nem is figyelem.  :crazy:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1554 Dátum: 2012. Március 24. - 17:39:39 »
Szerintem a piros fiber jó választás. Igényes és elegáns a kivitelezés, passzol a pengéhez (Persze, nem az elhőkezeltsége miatt.  :fetreng:).   :borz2:

ui.: Az Emma Szugló saroknál mikor érdemes bolyongani?  :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1555 Dátum: 2012. Március 24. - 18:15:46 »
...az egy másik kolléga.
Mindenkinek megvan a maga hülyesége... csak én vagyok normális.  :boldog:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1556 Dátum: 2012. Március 24. - 18:17:33 »
Sajnos a saját munkáim még várnak a mutogatásra.

Gépesítettem. Motorom tengelye hosszabbítva, Kucsa-Ker-éknél fogy a raktárkészlet.  :fetreng:

A motor erős, jól lehet vele dolgozni.
Most ott tartok, hogy már tudok a géppel viszonylag szép párhuzamos szálhúzást eszközölni, viszont nekem nagyon hiányzik valami az A320-as zsírnélküli csiszolórúd és az Extra Cut közé. Az EC nálam minimálisan tompítja a 320 hagyta karcokat. Szerintem már a szizál korongon kívül mindent próbáltam. Láttam, hogy külföldön létezik ilyen csiszoló rudakból 400-600-as is, Kucsa-Ker-ék nem tartanak. Lehet, hogy marad a Sanyi által javasolt szemcse ragasztás. Ha van még ezzel kapcsolatban ötletetek, megköszönöm.
A zsírnélküli rudakból vettem 120, 240, 320-at. A vicc az, hogy mind a háromnak más az állaga (nincs köze a szemcsemérethez). Az egyik kifejezetten folyékony volt, így csak kézzel tudtam felvinni a korongra állóhelyzetben. Megkérdeztem tőlük, mi ennek az oka (gondolom, raktározási idő, hideg, meleg stb.), de még nem válaszoltak.

Vettem molinó korongot is. Egyelőre 50x20x10-es méretben. Ez sokkal tömörebb mint a sűrűn varrott rongykoron, sűrűbben is van varrva és talán egy kicsivel könnyebben idomul az ívekben, mint a kemény filckorong. Tetszik.

Szóval megint behajtottam egy zsákutcába. Most már egyenletesek a szálak, viszont kézzel finomabb végeredményt tudtam elérni... :crazy:

A fa nyelek kezelésénél is leléptem a járt útról (http://www.biofestek.hu/page.php?47). Felvettem a kapcsolatot a forgalmazóval, leírtam, mi  jár a fejemben és ezt ajánlotta. Jövő héten érkezik, eredményről beszámolok.
Miután leírtam az általam használt rendszert (alapozó olaj, méhviasz), ecseteltem, hogy gondjaim vannak a mattullással, ezt írta többek között:
"A természetes viaszok (MÉHVIASZ, KARNAUBAVIASZ STB.) ha nedvességgel kerülnek kapcsolatba, a vízben található ásványi anyagokat a felületükhöz kötik és ez egy fehér foltot eredményez a felületen, ezért vizes környezetbe mi nem ajálunk viaszos felületkezelést."
Legalább kipróbálom ezt az irányt is. :)

Említettem neki a hajózáshoz használt anyagokat is. Azt is jó megoldásnak tartotta. Fényes felület, fajlagosan drágább.

Szóval nem lustálkodom, csak útkeresek.  ;D

Szép estét!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1557 Dátum: 2012. Március 24. - 19:23:58 »
A zselés cuccokat hagytad állni legalább 1 napig hogy száradjon?

320-as a holkerbe kevés lesz szerintem, a penge maradék részén viszont elég jó polírt lehet utána elérni. A 600-as por lehet megoldás, de nem vagyok benne biztos hogy elég ahhoz a felülethez amit te akarsz elérni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1558 Dátum: 2012. Március 24. - 19:31:35 »
Igen, hagytam száradni. Gondolom, arra is érdemes odafigyelni, hogy minél egyenletesebben kerüljön fel a korongra. Nagyoláshoz szuper jó, meg gyors, az biztos.

Igen, én is attól félek, hogy talán a 600-as is kevés lesz...Lehet, hogy lejjebb kell adjam az igényeimet, vagy kombinálnom kell a kézi csiszolással... :crazy:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1559 Dátum: 2012. Március 27. - 18:30:17 »
Lehet hogy tudok majd némi infóval szolgálni hőkezeléses témában. Elővettem egy régi felújításra váró késemet, aminek az élén most vettem észre, hogy egyértelműen látszódik, hogy túl lett melegítve a penge. Látszódik szépen az él fölött a sárga és barnás elszíneződés, szóval az éle legalább 250 fokig fel lett melegítve, szóval jó tesztalany lesz :) Megéleztem, eddig 2 alkalommal borotválkoztam vele, kíváncsi vagyok hogyan bírja. Az első 2 próba totál jól ment, kellemes és éles volt, ennyiből senki nem mondta volna meg hogy bármi baja lenne az acélnak. Mikroszkóp alatt még jó, meglátjuk hogy idővel lesz-e valami baja ami egyértelműen a túlmelegítésnek tudható be.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici