Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 603661 alkalommal)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1815 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 07:44:01 »
Akkor ha lehetne kérni, hogy mostmár mondjatok egy alkalmas szert a pamacs karbantartásához... :fetreng:

Illetve kérdezném a T. Kémikus, Statisztikus, Vegyelemző urakat, hogy a babaszappan kósher-e????
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1816 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 07:53:42 »
Illetve kérdezném a T. Kémikus, Statisztikus, Vegyelemző urakat, hogy a babaszappan kósher-e????
Kérdezd meg a rabbidat  :evil:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1817 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 08:11:51 »
Kérdezd meg a rabbidat  :evil:

Mért emlegeted a mi drága Józsinkat? Főleg ennyire rossz hejjesírással??  :fetreng: :fetreng:

Bocs, nem bírtam kihagyni.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1818 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 08:36:51 »
Én speciel alkoholos fertőtlenítővel fertőtlenítem a borotváimat, meg mindent amit kell. Igazából ha forró vízbe belemártod egy kis időre annak is bőven elégnek kellene lennie.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1819 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 17:55:12 »
Mért emlegeted a mi drága Józsinkat? Főleg ennyire rossz hejjesírással??  :fetreng: :fetreng:
Hejj, de jó is lenne! Csak belegondoltam, hogy hány bank, egyéb vállalat stb. tulajdonosának lehetnék a szellemi vezetője... :crazy:

Idézet
Bocs, nem bírtam kihagyni.
Meg van bocsátva!  :D  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1820 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 08:07:20 »
Kérek szépen egy hozzáértőtől egy kis technikai segítséget.
Szenvedek a szegecseléssel.

Maga a szegecs Ø2 sárgaréz rúd.
Átdugom a lyukon, ráhúzom az alátétet, beállítom a megfelelő túllógást. De ha elkezdem kikalapálni a fejet akkor ugye semmi nem tartja a megfelelő pozícióban, mert a túloldal még sima. Ahogy zömítődik a fej, szépen letolja magáról a nyelet, és oda a precízen beállított hossz.

Ha kihézagolom alátéttel a túloldalról, akkor eléggé bizonytalan az egész tornyot szépen megtartani.

Ha befogom satuba a réz rudat, hogy először csak üresben megcsináljam az egyik oldali fejet és annyira meghúzom a satut, hogy ne másszon el az ütlegeléstől, akkor csúnyán megnyomja a rudat.

Ti hogy szoktátok csinálni?
Van ennek valami egyszerű trükkje?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1821 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 08:16:24 »


Ha befogom satuba a réz rudat, hogy először csak üresben megcsináljam az egyik oldali fejet és annyira meghúzom a satut, hogy ne másszon el az ütlegeléstől, akkor csúnyán megnyomja a rudat.


Így csinálom pedig. Nem kell túlzottan megszorítani, egy kicsi nyomás nem árt a rúdnak, mivel nem fog látszani. Az elmozdulást azért sem értem, mert sok, apró finom ütéssel kell zömíteni. Néha persze elmozdul, de vissza kell igazítani. Érdemes néha oldalról belenézni, hogy egyenletesen alakul-e a fej.

Még egy, bár ez egyéni ízlés kérdése, kétféle hosszúságra szoktam végleg levágni/lereszelni a rudat. Ha minden alátét a helyén van, és az egyik fej már "elkészült" annyira a satuban, hogy nem tudna átbújni a furaton, akkor 0,5mm-t hagyok, ha kisebb fejet szeretnék, 0,8-at, ha kicsit nagyobbat. Az alábbi videón, ha jól emlékszem, ennek a dupláját ajánlja. Nyilván ezt egyénileg érdemes kikísérletezni, alap kiindulási pontnak jó lehet.

Ez pl. egy jó videó a témában, szerintem:
https://www.youtube.com/watch?v=t4uwwk16CLY&feature=my_favorites&list=FL6Yp2XMNxtLDpCczBvIQLIA

Sok sikert hozzá!  :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1822 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 10:26:16 »
Victorio: "Az ördög a részletekben lakik"... A hogy gregg is írta, az a legfontosabb, hogy apró finom ütésekkel zömítsd a fejet. Én úgy szoktam, hogy a rúd sík felületen van támasztva, enyhén zömítem a másik végét (annyira, hogy ne csússzon le az alátét), majd a másik véget is elkezdem zömíteni.
Fontos az is, hogy milyen eszközzel zömítesz!

Nekem van egy pici kalapácsom, aminek a felületét felpolíroztam, így nem karcolja össze a szegecset. A profik ékszerész kalapácsot használnak (ball peen hammer), de láttam már olyan megoldást is, hogy gravírozó gépet használtak szegecselésre....

Ha nincs megfelelő eszközöd, egy jó kis alpakka (vagy valami vastagabb rm) kanál is megteszi...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1823 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 10:53:43 »
Én is satuba fogva csinálom meg neki a fejet elsőnek, annyira, hogy ne csússzon le róla az alátét. Ha a 2mm-es szegecsanyag keményebb is az átlagnál, akkor sok pici ütéssel kell csinálni. Ha annyira be kell fogni a satuba, hogy baja lesz a szegecsnek, akkor vagy túl nagy kalapáccsal, vagy túl erősen ütöd. Én mostanság mindent nickel-silver rúddal szegecselek, és az még a keményebb fajta rézrúdnál is keményebb, de gyorsan hozzá lehet szokni. Sok pici ütés, és türelem. Nekem beletelik vagy 20-30 percbe egy borotva szegecselés ha nagyon óvatos vagyok. Az valóban nem árt ha polírozott a kalapács amivel ütöd, és az is amin ütöd.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1824 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 13:48:44 »
Köszönöm a tanácsokat.

Egy 200-as kalapácsom van aminek gömbölyűbb a vége. Meg már föl is políroztam. Akkor ezek szerint ez túl nagy ide.

Na majd amíg kerítek egy kisebbet addig próbálom egész finoman ütlegelni.

Lehet még túl erősen élt bennem a műhelygyakorlat, ahol rátettük a szegecsfejezőt, bim-bam, és kész.

Tényleg, lenne értelme egy szegecsfejező szerszámot csinálni?
Azon gondolkoztam, hogy egy pontozót átalakítanék. Egy kis átmérőjű száras gömbfejű csiszolóval csinálnék bele egy lencse alakú homorulatot, és kipolíroznám.

Van egy ilyennek létjogosultsága, vagy teljesen fölösleges küzdeni vele?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1825 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:35:29 »
Victorio, létezik ilyen un. szegecsfejező pl.:



Volt a kezemben Flaschner mesteré, egy időben gondolkodtam is egy ilyen készítésén, de aztán elfelejtődött...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1826 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 14:59:04 »


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3763
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1827 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:51:31 »
[...]Én mostanság mindent nickel-silver rúddal szegecselek,[...]

Ez magyarul alpakka, nem? Hol lehet ilyesmit kapni?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1828 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 16:32:23 »


Én meg egy 1 kg kalapácsba süllyesztettem egy 3-as furatot, és abban kerekítem le a szegecs végét.....


salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1829 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 17:51:33 »
Ez magyarul alpakka, nem? Hol lehet ilyesmit kapni?

http://www.ebay.com/itm/270904865388?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 - nem próbáltam.

A Barkácsáruházakban lehet kapni 1.6-os átmérőben kb. 2cm hosszú - elvileg nickel - szeget. Pár száz forint, dobozolva. Ezt használom, miután tudatlanul berendeltem néhány rúd anyagot rozsdamentes acélból, és csodálkoztam, hogy reped és sokáig tart vele a munka. Sanyi azután kioktatott.  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici