Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 290817 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #1245 Dátum: 2019. Október 06. - 16:19:08 »
Tényleg ilyen draga volt eredetileg?
https://www.classicshaving.com/collections/occams-razor/products/occams-razor

Sose lattam az “eredeti” aran! Szerintem csak marketing fogas. A v2-ot hivatalisan 110 usd-ert vettem, a v1 65 usd volt.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Merkur
« Válasz #1246 Dátum: 2019. Október 06. - 17:43:53 »
Akkor kapjak be. Nem is kell  ;D
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1247 Dátum: 2019. Október 06. - 22:12:36 »
Mesélj már róla kicsit, plíz! Akarjak ilyet? Különbözik a két verzió, vagy csak a nyél más? Jobb mint a Supply?

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #1248 Dátum: 2019. Október 07. - 08:31:59 »
Mesélj már róla kicsit, plíz! Akarjak ilyet? Különbözik a két verzió, vagy csak a nyél más? Jobb mint a Supply?

Más, mint a Supply. Nekem speciel komfortosabb a Supply használata. A Supply ergonómikusabb. Az Occam egy nagyon egyszerű, de jó borotva. Szerintem az egyszerűség kicsit a szépség rovására ment, de ettől függetlenül egy nagyon hatékony eszköz. Feather super pengével használom, amivel kényelmes és nagyon jó eredményt eredményt lehet elérni. A v1 és v2 között jelentős különbség van. Egyrészt a nyél teljesen más, kb. 10 grammal könyebb a v2, mint a v1. Az alábbi képen látszik, hogy a guard 50%-al csökkent:



Mostanában, ha használom, akkor általában a v1-et veszem elő. Picit nehezebb, a nyél is jobban tetszik. Akciós áron szerintem mindenképp megéri az árát, én a v1-et egy B&B fórumtagtól vettem, így magánemberek közötti deal miatt a vám-on is átment gond nélkül.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1249 Dátum: 2019. Október 07. - 12:19:33 »
Hm, köszönöm szépen a választ!

Szerintem a Supply rettenetesen ronda tárgy, viszont nagyon jó használni. Ez a nagyon technikai kinézetű Occam igazán tetszik, de ha nincs olyan naaagy különbség, akkor megvárom, míg ez is 65 pénz lesz : )
Amúgy nem is a 100$ a kellemetlen, hanem ha a postával fűszerezett árra rákerül a 10% vám és arra még a 27% lófa...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Merkur
« Válasz #1250 Dátum: 2019. Október 07. - 18:30:57 »
sztem a Supply szebb Mint az okkám. Csak a csakar kutyaötő.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Merkur
« Válasz #1251 Dátum: 2020. Június 11. - 07:50:54 »
Olvasgatva a topikokat, valahogy megtetszettek a Merkurok, azon belül két modell, a Progress és a 34C. Eleinte kissé ódzkodtam tőlük, mivel írtátok, hogy a minőségellenőrzés nem tökéletes náluk. Azért győzött a kíváncsiságom és végül rendeltem belőlük egyet-egyet. A Progress a Connaught Shaving-től jött, a 34C az English Shaving-től. Azt kell, hogy mondjam, mindkét borotvám tökéletes! Nem volt rajtuk sem karc, sem sorja, sem semmi egyéb hiba. A Progress-t tegnap ki is próbáltam, háromas álláson, Personna Platinum pengével. Valami fantasztikus borotválkozásban volt részem. Nem volt sem irritáció, sem vérpötty, az egészet kellemesebbnek éreztem még az R89-től is.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1252 Dátum: 2020. Június 11. - 16:10:19 »
Nem esztétikai probléma szokott velük lenni szerintem, inkább az öntvény részek minősége problémás. Nekem is van néhány Merkurom, teljesen elégedett vagyok velük, sőt a 37C az egyik kedvenc borotvám. Melyik Progresst vetted?

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Merkur
« Válasz #1253 Dátum: 2020. Június 11. - 20:25:32 »
A rövidebb nyelűt, natúrban, műanyag doboz nélkül. Kicsit fura a nyele, ha nem száraz kézzel fogom, csúszik.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1254 Dátum: 2020. Június 11. - 21:24:03 »
Nekem is olyan van, csak dobozos. Nem vészes szerintem a nyél, de láttam a neten tuning megoldásokat.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Merkur
« Válasz #1255 Dátum: 2020. Június 12. - 07:29:54 »
Szerintem összebarátkozom a nyelével is majd. Az R89 után furcsa, de biztosan meg fogom szokni, rááll majd a kezem. Tuningolni nem szeretném. Holnap újabb próba.  :borotva:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Merkur
« Válasz #1256 Dátum: 2020. Június 12. - 19:11:57 »
Szerintem egyik borotvával sem n,últál mellé.
Egy Progress még nekem is elférne a polcomon.

Valahonnan lehet külön Merkur dobozkát rendelni.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Merkur
« Válasz #1257 Dátum: 2020. Június 12. - 21:12:28 »
Ez a kettő tetszett a Merkur kínálatából. Ahhoz képest, hogy majdnem 20 évig borotválkoztam mindössze két Mach3 borotvakészülékkel, utána két évig egy nevenincs biztonsági borotvával, idén már három "neves" borotvát begyüjtöttem néhány kínai mellé, valamint egy Parker 65R úton van. Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.
De a topikhoz igazodva, Bubu, egyszer élünk, ha tetszik a Progress, vedd meg. És ha doboz is kell, akkor olyan kivitelben rendeld.
A 34C-t nem volt szerencsém még kipróbálni, de már nagyon várom, jövő héten sort kerítek arra is.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Merkur
« Válasz #1258 Dátum: 2020. Június 13. - 21:08:40 »
Szerintem esztétikailag a Progress (eredeti rövid) a legszebb a Merkur kínálatból. Kissé art deco, funkcionális, alapvetően tartós (a forgatógomb pl. anyagában elefántcsont színű) darab.
A legjobb pedig a ronda 37C. Progressem volt, a 37C megvan. (Lehet, hogy lesz még Progressem... )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1259 Dátum: 2020. Június 14. - 09:31:32 »
A Progress a netes vélemények szerint elég nagy minőségi szórással készül. Van, aki jót kap, az örül neki, van aki nem.

A 37C létezését sohasem értettem. Kb 10° slant van benne, ennyivel el tudom forgatni én is a borotvát, meg egy normál borotvatartásban is van legalább ±5° legalább ahogy a kéz mozog, gyakorlattal pedig az ember úgyis forgatja egy picit a borotvát ahogy akarja. Ezen túl egy alapos borotva; de hát sok alapos borotva van.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici