Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 301463 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1260 Dátum: 2020. Június 14. - 11:54:51 »
A 37C létezését sohasem értettem. Kb 10° slant van benne, ennyivel el tudom forgatni én is a borotvát, meg egy normál borotvatartásban is van legalább ±5° legalább ahogy a kéz mozog, gyakorlattal pedig az ember úgyis forgatja egy picit a borotvát ahogy akarja. Ezen túl egy alapos borotva; de hát sok alapos borotva van.
Szívesen megnézném ezt a 10 fokkal elforgatott normál borotvával borotválkozást, hogy mennyire felel meg a slant borotválkozásnak. Egyébként a penge is meg van keresztirányban csavarva a slant borotvákban, azt hogy oldod meg a simával?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1261 Dátum: 2020. Június 14. - 13:07:54 »
Nem értem miért feature hogy meg van csavarva a penge, gyakorlatban annyi lesz az eredménye hogy a közepe nagyon picit jobban kiáll mint a széle, így ha valami különbség van akkor az az, hogy nem fog egyenletesen feküdni az arcon. De szerintem gyakorlatban nincs sok jelentősége ennek se.

Abszolút semmi bajom a 37C-vel, jó kis borotva, szép kivitel (egy időben utazni használtam, mert kevés körben is alapos), de nem is érzem azt a nagy különbséget egy hasonlóan alapos, de nem slant borotvához képest. Szerintem az egész slant koncepció egy túlhypeolt félreértés.

Csak mellékszál, de szerintem fura hogy a DE piac elment abba az irányba hogy ezerféle változat van mindenből (nem csak szín és bevonat, hanem ténylegesen másnak mondott fej). A felhasználok kergetik a "tökéletes" borotválkozást újabb és újabb 6-40-80 eurós cuccok megvételével, mert valaki írt róla egy blogban hogy mekkora tutiság. Közben kevesen gondolják át hogy ha 20 DE borotvával nem lett élmény borotválkozni, akkor valószínűtlen hogy a 21.-ik lesz a megoldás, lehet érdemesebb előkészítés/technika vonalon kutakodni. Persze lehet hinni abban hogy egy slant tényleg más lesz, mindenki azt vesz amit akar, a Dovo meg szívesen eladja a tizedik borotvát is mindenkinek, szóval engem nem zavar, csak érteni nem értem.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1262 Dátum: 2020. Június 14. - 13:38:44 »
Nekem nem azért van már nemtudomhány borotvám és nem azért veszek újakat, mert az előző nemtudomhány között nem akadt olyan, amivel nem volt élmény a borotválkozás. Gyanítom ezzel nem vagyok itt egyedül...

Nem tudom milyen az a "közepe nagyon picit jobban kiáll, mint a széle". Az én 37C-m nem produkál ilyesmit.

Esetleg egy videót azért dobj már légyszi össze a slantosított sima DE borotválkozásodról. Tényleg megnézném.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1263 Dátum: 2020. Június 14. - 13:52:41 »
Szívesen megnézném ezt a 10 fokkal elforgatott normál borotvával borotválkozást, hogy mennyire felel meg a slant borotválkozásnak. Egyébként a penge is meg van keresztirányban csavarva a slant borotvákban, azt hogy oldod meg a simával?

Teljesen, Gillette slide néven keresd. A gyakorlatban még egyszerűbb is, mert egy slantet "egyenesbe" hozni nehezebb, mint egy egyenest ferdén tartani.
A csavart penge funkciója, hogy mindkét oldalon ugyan abba az irányba álljon a penge, nem lényeges. Az, hogy merevebb a penge, csak azokkal a borotvákkal összehasonlítva előny, amik hátul fogják a pengét.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1264 Dátum: 2020. Június 14. - 14:25:25 »
 ::)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1265 Dátum: 2020. Június 14. - 16:24:45 »
Nem tudom milyen az a "közepe nagyon picit jobban kiáll, mint a széle". Az én 37C-m nem produkál ilyesmit.

Esetleg egy videót azért dobj már légyszi össze a slantosított sima DE borotválkozásodról. Tényleg megnézném.

Ha megcsavarsz egy (kb) téglalapot ami vékony fémből van (azaz a pengét), nem tud mást csinálni mint hogy (a nyél irányával párhuzamosan síkra vetítve) középen lesz a "legvastagabb". A penge persze középen lyukas, ami kicsit beengedi, így ennek szerintem sok jelentősége nincs, de lehet hogy mérhető (annyira nem izgat, hogy lemenjek a garázsba a digitális sublerért).

Sajnos videó nem lesz — ahogy romsitsa megírta, Gillette slide néven találsz a neten párszázat. Hótegyszerű dologról van szó, amire előbb-utóbb az is rájön aki nem hallott róla, egyszerűen így áll rá az ember keze egy idő után.

Nekem az is fura hogy emberek azt hiszik külön eszközt kell azért csinálni hogy egy dolgot a kezükben picit ferdén tartsanak, de hát különbözőek vagyunk. Én majdnem mindent tudok ferdén tartani puszta kézzel. Térképet pl fejjel lefelé is ;)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1266 Dátum: 2020. Június 14. - 18:13:20 »
Szerintem a megcsavarás lehetett a koncepció lényege. A vastagabb SE penge egészen más érzést ad, gondolom annak a merevségét próbálták meg ily módon megközelíteni. Abból pedig adódik a ferdeség. Nem hiszem, hogy a nyomi kis öt fokos eltérés miatt csavargatnák, hiszen amúgy is ferdén húzza a borbély, ahogy a tankönyvből megtanulta.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1267 Dátum: 2020. Június 14. - 18:30:52 »
Nem tudom milyen az a "közepe nagyon picit jobban kiáll, mint a széle". Az én 37C-m nem produkál ilyesmit.

Esetleg egy videót azért dobj már légyszi össze a slantosított sima DE borotválkozásodról. Tényleg megnézném.

Ha megcsavarsz egy (kb) téglalapot ami vékony fémből van (azaz a pengét), nem tud mást csinálni mint hogy (a nyél irányával párhuzamosan síkra vetítve) középen lesz a "legvastagabb". A penge persze középen lyukas, ami kicsit beengedi, így ennek szerintem sok jelentősége nincs, de lehet hogy mérhető (annyira nem izgat, hogy lemenjek a garázsba a digitális sublerért).

Sajnos videó nem lesz — ahogy romsitsa megírta, Gillette slide néven találsz a neten párszázat. Hótegyszerű dologról van szó, amire előbb-utóbb az is rájön aki nem hallott róla, egyszerűen így áll rá az ember keze egy idő után.

Nekem az is fura hogy emberek azt hiszik külön eszközt kell azért csinálni hogy egy dolgot a kezükben picit ferdén tartsanak, de hát különbözőek vagyunk. Én majdnem mindent tudok ferdén tartani puszta kézzel. Térképet pl fejjel lefelé is ;)
szuper

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1268 Dátum: 2020. Június 14. - 18:53:25 »
Szerintem a megcsavarás lehetett a koncepció lényege. A vastagabb SE penge egészen más érzést ad, gondolom annak a merevségét próbálták meg ily módon megközelíteni. Abból pedig adódik a ferdeség. Nem hiszem, hogy a nyomi kis öt fokos eltérés miatt csavargatnák, hiszen amúgy is ferdén húzza a borbély, ahogy a tankönyvből megtanulta.

A szabadalom lényege, hogy a penge szögben áll a vízszinteshez képest, a merevség csak bónusz.  A DE pengék rugalmassága nem volt probléma, mert nem voltak a mai értelemben rugalmasak.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1269 Dátum: 2020. Június 15. - 22:22:21 »
Tonképp rá lehetne keresni az eredeti szabadalomra, ott biztosan le van írva, hogy mit tartanak lényegesnek.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1270 Dátum: 2020. Június 16. - 12:41:50 »
 Szerencsére elérhető.

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1271 Dátum: 2020. Augusztus 25. - 12:25:48 »
Ajándékba vennék valakinek DE borotvát. Szakállát nyírná le vele (erős, sűrű), kb pár naponta vagy hetente, és nagy keze van. Kapott tőlem kölcsön pár DE-t, kipróbálta és tetszik neki a koncepció, de kifejezetten örülne ha nem lenne agresszív a borotva, nem törekszik BBS-re.

Gondoltam egy OC lenne a legjobb neki, de nekem csak Fatip van, azzal összevagdosta magát. Milyen kevéssé agresszív nyíltfésűs borotvát ajánlanátok?

Merkur 25C-re gondoltam alapból, de minden ötlet érdekel.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1272 Dátum: 2020. Augusztus 25. - 12:56:47 »
Ha szereti a régiségeket, akkor akár egy Gillette Old Type is szóba jöhet.
Vagy szinte bármelyik nem spiáter OC az elmúlt évszázadból.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1273 Dátum: 2020. Augusztus 25. - 13:19:38 »
Kösz, de lehet valami újat vennék neki.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #1274 Dátum: 2020. Augusztus 25. - 13:23:02 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici