Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257846 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 17. - 21:43:22 »
A Parker nincs is fönt!  ;)

Az Ecsetbolt meg azért írhatna valamit, hogy mik azok a borotvák, így nónémként nem elég bizalomgerjesztő...

Még nincs! El van itt a fiókban, nem kér enni!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 17. - 22:22:35 »
Még nincs! El van itt a fiókban, nem kér enni!  ;D

és egy ilyen Parker is:
http://connaughtshaving.com/90r.html

(elnézést a többiektől, hogy itt reklámozom az eladó cuccaimat)

Nem érzel itt némi ellentmondást?   ::)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 17. - 22:31:31 »
Még nincs! El van itt a fiókban, nem kér enni!  ;D

és egy ilyen Parker is:
http://connaughtshaving.com/90r.html

(elnézést a többiektől, hogy itt reklámozom az eladó cuccaimat)

Azért nem olyan vészes a helyzet. Eddig lustaságból nem hírdettem meg a Parkert. Mivel nem romlandó cuccról van szó, így nem kell kapkodnom.  :)

Nem érzel itt némi ellentmondást?   ::)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 31. - 18:10:05 »
Prof vonalát – mivel a Merkurnál jóval általánosabb téma – áthelyeztem a Mivel kezdjek...-be:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=42.msg4023#msg4023

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Merkur
« Válasz #34 Dátum: 2010. Április 03. - 07:02:16 »
Sziasztok!

Ez aztán tényleg Merkur-specifikus. Nem tudom, feltűnt-e már valakinek...

http://extrametal.hu/allvanyos-4-reszes-merkur-borotvalkozo-keszlet-p-2506.html?cPath=115

Mondjuk az ára fáj. Bár végülis a Braun ugyanennyi volt, ha jól emlékszem.


Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #35 Dátum: 2010. Április 03. - 14:51:43 »
Ez egy Merkur Vision, szettben. Nagyon megoszlanak a velemenyek rola, nem tudok rola, hogy a forumon lenne barki, aki probalta volna. Kicsit olvass utana pl a Badger and Blade-en. Hatalmas es draga darab, viszonylag gyakori es nem tul egyszeru karbantartast igenyel. A szettben levo pamacsrol nem sokat tudni, talan egy rovid review van rola szinten a Badger and Blade-en.

zaultschy

  • Vendég
Re:Merkur
« Válasz #36 Dátum: 2010. Április 05. - 10:15:04 »
Szia!végigolvastam az oldal elődjének több mint 2000 hozzászólását:-)és nem igazán ajánlja ott senki.batár,baromi nehéz (130gr),embert lehet vele ölni csak azzal ha hozzávágod.:-)+elég drága.egy szettet megvenni kicsit bátorság,jobb ha az ember egyenként szedi össze a cuccokat.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Merkur
« Válasz #37 Dátum: 2010. Április 05. - 20:50:34 »
Sziasztok!

Kissé sietve fogalmaztam. Szóval: lehet ott Merkúrt kapni. Nem sokfélét, de van...

Ezt a batárt meg én eleve kizártam, mint lehetséges versenyzőt, nem csak az ára, hanem a komplikáltsága miatt is.


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #38 Dátum: 2010. Április 05. - 21:50:45 »
Es az a nem sokfele sem biztos, hogy van raktaron.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #39 Dátum: 2010. Április 16. - 12:54:11 »
Ha jól látom, a Slant Bar-t (37C HD) http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=M&t=2525 nemigen kommentálták még itt a szaktársak.

Akkor kezdeném én  ;)  jópár Merkur termék után: 11C, 15C, 33C, 34C, 23C, Futur, ja és a Progress  :D gondolván bezárom a sort, beruháztam egy Slant-be (a Vision nem vonz egyáltalán). Mint mindig, most is egyrészt a kiváncsiság, másrészt a "tökéletesség keresése" végett. Sokat olvastam róla és egyre jobban kezdett érdekelni a rendhagyó, "megcsavart" fejkialakítása.

Kétszóval: Nagyon bejött. A kinézetét egy amerikai szaktárs "badass look"-nak definiálta, tényleg érdekes, "vicsorgó" a kinézete. A nyele HD, jó, dögös, masszív, nehéz, pont ami kell (ezt szeressem). Szinte mindenki arra hívta fel a figyelmet, hogy óvatosan kell bánni vele, mert nagyon aggresszív, és ez tényleg így van. Technika-, és szög-igényes, kicsit élesebb szögben kell vele vágni.

Én már az első húzásoknál éreztem, hogy más. Más a hangja, más a fílingje, olyan "harapósabb", ugyanakkor nem gyalulja a bőrt, de ennél a borotvánál tényleg minimális kell, hogy legyen a gyakorolt nyomás, csak a szögre és a bőrfeszítésre kell figyelni és az eredmény fenomenális. Én egyelőre 2-körös borotválkozásokat csinálok vele (2x WTG, vagy 1 WTG és 1 XTG, az ATG-t még nem próbáltam), de így is szinte BBS az eredmény. Engem is a lehető legnehezebb kombóval áldott meg a természet: érzékeny bőr, nem túl sűrű, de erős borostám van, ettől függetlenül nem volt csípés, égetés, vörös arc, vágás, meg ilyenek  :)

Néhány napos tapasztalat távlatából, véleményem szerint azért borotvál alaposabban, mert a csavart penge szerintem jobban követi az arc kontúrjait, a "derékszögű", hagyományos fejek nem annyira idomulnak az arc rugalmas és domború felülelteihez. Nem t’om érhető-e ez így   :), ezt érezni kell.

Mindenesetre nagyon ajánlom mindenkinek, aki szeretne valami újszerűt tapasztalni DE-vel. Nekem az volt és úgy érzem, megtaláltam a “Nagy Ő-t  :D

Kedves szakkörtársak, volt-e szintén valakinek tapasztalata ezzel a badass-el?  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Merkur
« Válasz #40 Dátum: 2010. Április 16. - 13:07:29 »
Te Pietro,

Ezek a hárombetűs rövidítések nekem nagyon nem mennek... Magyarul nem lehetne? (WTG, XTG, ATG, BBS)

Én a "hatékonyság" tekintetében arra tudok gondolni, hogy az enyhén szögben álló él a szokásos vágás mellé kis nyesést is csinál (bár kétlem, hogy bárkinek is újdonság lenne: vágás az élre merőleges irányú mozgással megvalósított szelést, a nyesés az éllel párhuzamos irányú mozgást [is] tartalmazó szelést jelenti). Hasonlóan, mint a Gilette-slide.

Gratula a szerzeményhez mindenesetre! :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Merkur
« Válasz #41 Dátum: 2010. Április 16. - 13:11:26 »
Nekem is a Slant a favorit!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #42 Dátum: 2010. Április 16. - 13:17:06 »
Ezek a hárombetűs rövidítések nekem nagyon nem mennek... Magyarul nem lehetne? (WTG, XTG, ATG, BBS)

FYI

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=61.0

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #43 Dátum: 2010. Április 16. - 13:20:06 »
Hasznaltam Slantot, de nem tudtam a technikamat megbizhatoan hozzaigazitani. Volt, hogy tokeletes eredmenyt ertem el vele, masnap pedig lesujtot. A bajusz resz borotvalasat pedig kifejezetten problemasnak talaltam, leven ott csak rovid huzasokat lehet csinalni, holott a slant elonye a hosszabb lehuzasokanl jelentkezik.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #44 Dátum: 2010. Április 16. - 13:24:22 »
Hasznaltam Slantot, de nem tudtam a technikamat megbizhatoan hozzaigazitani. Volt, hogy tokeletes eredmenyt ertem el vele, masnap pedig lesujtot. A bajusz resz borotvalasat pedig kifejezetten problemasnak talaltam, leven ott csak rovid huzasokat lehet csinalni, holott a slant elonye a hosszabb lehuzasokanl jelentkezik.

biza, nekem is az orr alatti rész a legproblémásabb (amúgy mindegyik borotvánál) de a Slanttel jobban ment mint a Futurral  ;D  tudom, ez még az út eleje, remélem az elkövetkezendő időkben sikerül rendesen kitapasztalni
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici