Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 301787 alkalommal)

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Merkur
« Válasz #75 Dátum: 2010. Június 27. - 11:57:47 »
Üdv Prof!

Örülök, hogy elégedett vagy!
Nekem 3-ason volt tökéletes, csak akkor állítottam mindig agreszivebbre, ha kezdett kopni a penge éle, akkor megint jó volt pár alkalomra, egész jól kompenzálta a kopást.
Teljen benne örömöd! :borotva:

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Merkur
« Válasz #76 Dátum: 2010. Június 28. - 22:26:17 »
Sziasztok!

No, ma reggel megbátorodtam, beraktam a Feather-t a Futurba.

A szokásos alapos előkészítés után az első húzás utáni szó, ami kifakadt belőlem, a következőképpen hangzott: "azta k...a".

Pokoli egy páros. A Futur 3-ason állt, a Feather-ben eddig összesen 4 teljes körös lehúzás volt. Az eredmény az első WTG kör és a második az XTG, illetve fél-XTG után kb. megegyezik a bármilyen más módszerrel elkövetett három, kis figyelmetlenséggel négy kör eredményének. Egy kis figyelemzavar okán a jobb állkapocsélemen voltam vehemensebb a kelleténél, itt kis égető érzés maradt. Teljesen észrevétlenül sebez (pláne az ilyen durva beállításnál ilyen durva pengével). Két kisebb pattanás tetejét leszedte azonnal, itt pontvérzés lett, amit a timsótégla szépen helyrehozott, egy harmadik, felteszem más természetű pattanás viszont tartós vérzéssel reagált (ez a nem szokványosan borotvált egészen alsó régióban volt), ezt le kellett ragasztanom.

Messze a legjobb borotválkozási élményem eddig. Pláne, ha mondjuk valami SkinFood-dal készítenék elő és egy Ultimate Comfort habbal csinálnám...

Nem "szüzeknek" való, de aki kellően bátor hozzá, próbálja ki. Nekem referencia lett.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Merkur
« Válasz #77 Dátum: 2010. Június 28. - 23:03:21 »
Sziasztok!

No, ma reggel megbátorodtam, beraktam a Feather-t a Futurba.

A szokásos alapos előkészítés után az első húzás utáni szó, ami kifakadt belőlem, a következőképpen hangzott: "azta k...a".
Ugye mondtam, hogy létezik ez a kifejezés? ;) :D
AAK - terminus technicus, többnyire gyönyörű tárgyak (pl. borotvák - a szerk.) első kézbevételekor - önkéntelenül vagy tudatosan - kimondott szófordulat. Jelentése "Azt a ku..a!"

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #78 Dátum: 2010. Június 29. - 20:28:03 »
Prof -

egy tipp: ha mar egyszer allithato a Futur, neked, az erzekeny boroddel lehet, hogy erdemes kihasznalni ezen tulajdonsagat. En erzekeny helyen - ez nalam az orrom alatti resz - ATG korben 2-rol visszaallitom 1.5-re. Korabban rosszul irtam, 2-es fokozaton hasznalom egy ideje, visszaalltam 3-asrol es ugyanolyan tokeletes erdemenyt erek el. Mivel jo nehez a borotva es a Feather sem az a viccelos fajta, itt fokozatosan ervenyes a no-pressure elv illetve erdemes ugyesen fesziteni a bort, en ennek a helyes modjat a keses borotvalkozassal valo ismerkedes soran sajitottam el es azota sokkal biztosabb es jobb eredmenyt erek el DE-vel.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Merkur
« Válasz #79 Dátum: 2010. Június 29. - 20:36:42 »
Prof -

egy tipp: ha mar egyszer allithato a Futur, neked, az erzekeny boroddel lehet, hogy erdemes kihasznalni ezen tulajdonsagat. En erzekeny helyen - ez nalam az orrom alatti resz - ATG korben 2-rol visszaallitom 1.5-re. Korabban rosszul irtam, 2-es fokozaton hasznalom egy ideje, visszaalltam 3-asrol es ugyanolyan tokeletes erdemenyt erek el. Mivel jo nehez a borotva es a Feather sem az a viccelos fajta, itt fokozatosan ervenyes a no-pressure elv illetve erdemes ugyesen fesziteni a bort, en ennek a helyes modjat a keses borotvalkozassal valo ismerkedes soran sajitottam el es azota sokkal biztosabb es jobb eredmenyt erek el DE-vel.

Ezt tanúsítom én is. Mióta késsel megtanultam rendesen bőrt feszíteni, azóta DE-vel is teljesen más eredményeket érek el. Bár nekem akkor is a kés marad az etalon, csak akkor használok DE-t ha valami miatt akadályzva van a kés. Vagy amikor nagyon kóma vagyok :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Klinton

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Merkur
« Válasz #80 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 22:12:29 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Valaki mondjon véleményt erről a borotváról, mert nem igazán tudtam beazonosítani, hogy melyik merkur borotva ez.
http://extrametal.hu/merkur-hagyomanyosfenyes-borotvakeszulek-p-1768.html?cPath=115
Segítségetek előre is köszönöm!

Klinton

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Merkur
« Válasz #81 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 00:33:48 »

Szerintem 11C vagy 15C. Jó lenne oldalról is látni a fejét.
Az Extrametállt ismerve az  olcsóbbik open comb... ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #82 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 10:28:06 »
Szerintem Merkur 15C.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Merkur
« Válasz #83 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 13:45:51 »
Szerintem is...azért irtam, hogy az "ócóbbik".

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #84 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 16:56:07 »
Ez a 15C, nemcsak abban tér el a 11C-től, hogy előbbi 3 míg utóbbi 2 részes, a 11C egy sokkal agresszívebb/alaposabb borotva, gyanítom más a fej kiképzése is.

Nem elérhető Klinton

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Merkur
« Válasz #85 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:27:16 »
Köszönöm a gyors válaszokat.
Még egy kérdés/kérés: Melyik merkur borotvát ajánlanátok egy kezdőnek? Melyik a "legjobb" az elfogadható árkategóriában?(max: 12-15 ezer)
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #86 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:38:45 »
Köszönöm a gyors válaszokat.
Még egy kérdés/kérés: Melyik merkur borotvát ajánlanátok egy kezdőnek? Melyik a "legjobb" az elfogadható árkategóriában?(max: 12-15 ezer)
Előre is köszönöm!


Hogy melyiket? Hmm...erre nehéz válaszolni. Mivel van 15 ezer Forintod rá, ezért gyakorlatilag a Vision kivételével (nem kár érte) mindegyik elérhető számodra. Népszerű a HD, a Progress és a Futur. Szerintem olvass utána ennek a három típusnak, aztán valamelyik csak szimpatikus lesz. Gyanítom  ;), hogy a legtöbben a Futur-t fogják javasolni, ami nem lehet véletlen, de nekem személy szerint a rövid Progress is bejön.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Merkur
« Válasz #87 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:39:07 »
Bocs,h beleszólok de szerintem rendelj Ed-től egy Lord L6-ot,én is azt használom és teljesen elégedett vok vele...
De a fórumtársak közül is sokan tanúsíthatják ezt,és az is Merkur fejjel rendelkezik.De persze nem akarok beleszólni.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #88 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:55:19 »
Köszönöm a gyors válaszokat.
Még egy kérdés/kérés: Melyik merkur borotvát ajánlanátok egy kezdőnek? Melyik a "legjobb" az elfogadható árkategóriában?(max: 12-15 ezer)
Előre is köszönöm!


Ha allithatot akarsz, akkor valamelyik Merkur tokeletes lesz (Futur, Progress). Viszont ha gondolkodsz fixben is, akkor ajanlom megfontolasra a Nerolinal kaphato Edwin Jagger-eket (DE89, DE89L). Ezek nagyon jol sikerult darabok, olcsobban es jobb kivitelben, mint a Merkurok. Persze ezek csak akkor johetnek szoba, ha a zart fesus megoldas jo neked. Ha nyitott fesust akarsz, akkor Merkur HD a legkezenfekvobb, persze itthon nem kaphato. Es persze Gas tanacsa is megfontolando, aztan ha bejon a Lord es valami komolyabb darabra vagysz, akkor meg mindig meglepheted. Igazabol azt is jo volt tudni mennyire erzekeny a borod, milyen suru vagy eros a szorzeted es milyen gyakorisaggal borotvalkoznal.

Nem elérhető Klinton

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Merkur
« Válasz #89 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 15:01:37 »
Üdv!

Köszönök minden segítséget! Végül Merkur 15c mellett döntöttem mondván kezdésnek jó lesz... és valóban! Nekem nagyon tetszik a borotva, MOndjuk lehet, hogy azért mert
ő az első DE borotvám. Mühle borotvaszappanal használom és az eredmény simább mint eddig minden borotvámmal!
Köszönöm mégegyszer a segítséget! Sok mindent tudtam meg a fórumról:)
Amint tudok írok még! SZép napot mindenkinek!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici