Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 301795 alkalommal)

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Merkur
« Válasz #90 Dátum: 2010. Október 09. - 01:17:44 »
Szeretnem megerdeklodni toletek hogy velemenyetek szerint  erdemes e befektetenem egy Progressbe, es ha igen, honnan rendelhetnem meg legolcsobban. Elore is koszonet.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #91 Dátum: 2010. Október 09. - 13:11:54 »
Szeretnem megerdeklodni toletek hogy velemenyetek szerint  erdemes e befektetenem egy Progressbe, es ha igen, honnan rendelhetnem meg legolcsobban. Elore is koszonet.

az enyém innen van: http://connaughtshaving.com/merkur570.html az itthoni boltok bénázása után... Szerintem nagyon jó cucc.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #92 Dátum: 2010. Október 09. - 16:28:41 »
Szeretnem megerdeklodni toletek hogy velemenyetek szerint  erdemes e befektetenem egy Progressbe, es ha igen, honnan rendelhetnem meg legolcsobban. Elore is koszonet.

lorand, ha olvasgattál már itt DE-témában, akkor tudnod kell, hogy valamilyen (de nem alacsony) szinten minden DE lutri. Vagy bejön, vagy nem (és akkor a készülék/penge párosítás lutrijáról még nem beszélünk). Tehát az, hogy neked bejön-e majd, az akkor derül ki, ha megveszed és használod. Ez sajnos egy ilyen műfaj. Ha szigorúan a befefektetés oldaláról közelítjük meg, akkor érdemes, ugyanis nincs különösebb anyagi rizikód, mert ugyanannyiért el is fogod tudni adni.

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Merkur
« Válasz #93 Dátum: 2010. Október 10. - 00:56:21 »
Kosz a tippet Vidak! Meg is rendeltem toluk, egy tabac refillel eggyutt.Nem tudod kb mennyi ido alatt jon meg?Egyebkent erdekes dolog ez a postakoltseg, nemreg utannananeztem mennyiert hozna el egy borotvat a magyar posta , Magyarorszagrol Romaniaba( Nagyvaradi vagyok) es valami horribilis osszeget kopott ki a  kalkulatoruk (tizenezer forint) .Ehhez kepest angliabol, legipostaval valami 2.5 fontsterling??Hmm...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #94 Dátum: 2010. Október 10. - 10:19:49 »
Nem tudod kb mennyi ido alatt jon meg?


Eddigi tapasztalataim alapján kb. 5-6 nap alatt megérkezik.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #95 Dátum: 2010. Október 10. - 12:15:06 »
Kosz a tippet Vidak! Meg is rendeltem toluk, egy tabac refillel eggyutt.Nem tudod kb mennyi ido alatt jon meg?Egyebkent erdekes dolog ez a postakoltseg, nemreg utannananeztem mennyiert hozna el egy borotvat a magyar posta , Magyarorszagrol Romaniaba( Nagyvaradi vagyok) es valami horribilis osszeget kopott ki a  kalkulatoruk (tizenezer forint) .Ehhez kepest angliabol, legipostaval valami 2.5 fontsterling??Hmm...


annak idején direkt rákérdeztem, Paul azt mondta hogy még nem tűnt el egy csomagja sem :) Max egy hét alatt szerintem ide fog érni.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #96 Dátum: 2010. Október 11. - 07:38:41 »
lorand, hát igen, fertőzni, azt tudunk...  ;D

Nyitottam neked egy „mit használsz” topikot, az előzőt átviszem oda, mert itt OFF.  ;)

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Merkur
« Válasz #97 Dátum: 2010. Október 11. - 23:45:29 »
Kosz Ed ;D.Jo fejek vagytok!Jo kis kozosseg ez.

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Merkur
« Válasz #98 Dátum: 2010. Október 16. - 00:12:55 »
Tegnapelott megerkezett a varva vart Progress-em.Az allam leesett, nem tudom hogy mukodik Magyarorszagon a postaszolgalat, de ez itt Romaniaban kissebfajta csodanak szamit. Harom nap alatt jott meg a Nagy Britanniabol... Itt egy belfoldi szallitasra is egy hetet kell varni, utanvettel, es meg 5 sorbaallast is el kell viselni. Alig varom hogy kiproballjam a Progresst, es a Tabac szappant amit vele egyutt rendeltem. Igy ranezesre egyenletesnek tunik a penge epozicio, bizom benne hogy masodszorra is az lessz.Ami elsore feltunt, az az hogy sokkal nehezebb mint a Muhle. No nem kellemetlenul, de azert erezhetoen. A kivitelezese nem olyan szep mint a Muhle-je, de ezt annak a szamlajara irom hogy a Muhle inkabb egy "retro" borotva aminek az a hivatasa hogy felidezze a regi idoket, mig a Progress inkabb egy funkcionalis konstrukcio, abbol a korszakbol amikor a DE hasznalata mindennapos volt.Mindenesetre tetszik a kis "gep", es amennyiben megfeleloen teljesit, szerintem megeri a penzet.A Tabac-rol kulombozo forumokon, vegyes jellemzeseket olvastam.Eggyesek szerint tul markans az illataamivel en nem ertek eggyet, szerintem kifejezetten ferfias, "erot" sugallo.A habkepzo kepessegerol altalanosan jo velemenyeket olvastam, kivancsi vagyok , viszonyitasi alapnak csak a zold Proraso teljesitmenye van.Ha erdekel titeket, beszamolok majd a fejlemenyekrol, es felteszek majd egy par kepet a "kincsim-rol"  :D
                              Maradok tisztelettel!

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Merkur
« Válasz #99 Dátum: 2010. Október 16. - 00:17:18 »
Kezdo internetes rendelok szamara (mint amilyen en is vagyok, legalabbis kulfoldrol)  elfelejtettem megemliteni, hogy mennyire meglepoen alacsony volt a postakoltseg, mindossze 2.3 fontsterling (cikkenkent).Allam leesett, alig dragabb mint nallunk a belfoldi...

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Merkur
« Válasz #100 Dátum: 2010. Október 16. - 14:55:00 »
A Progress jó,én is szeretem.Lehet,h csak szubjektív véleményem,de mintha a pengék is tartósabbak lennének benne,mert utána tudok állítani ha kopik.Az biztos,h van súlya,de ez csak előnyére válik...Szóval szerintem eltalált szerkezet.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #101 Dátum: 2010. December 01. - 06:38:34 »
Eddig Lord L6-ot használtam, de időközben lett egy Merkur 15C is (köszi Qk@). Arra a megállapításra jutottam, hogy tanulni talán jobb a Merkur, mint az L6, mert az túl "bolondbiztos". 15C segít, hogy hamar megtanuljuk a helyes mozdulatokat, ne erőből csináljuk, hanem könnyű kézzel borotválkozzunk, mert különben azonnal bosszút áll :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #102 Dátum: 2010. December 01. - 16:28:39 »
Eddig Lord L6-ot használtam, de időközben lett egy Merkur 15C is (köszi Qk@). Arra a megállapításra jutottam, hogy tanulni talán jobb a Merkur, mint az L6, mert az túl "bolondbiztos". 15C segít, hogy hamar megtanuljuk a helyes mozdulatokat, ne erőből csináljuk, hanem könnyű kézzel borotválkozzunk, mert különben azonnal bosszút áll :D

 :borz2:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #103 Dátum: 2010. December 06. - 21:29:57 »
Progressben mindig oda nem illőnek tartottam a műanyagot, ezt másnak sikerült igényesebben megoldani:


Mergress


és a Mergress XL verzió:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #104 Dátum: 2010. December 06. - 21:47:58 »
Szépek azok a gombok, tyű! A Pamacs és pengén említett Bob is foglalkozik ilyenekkel. Ugyanakkor azt azért tudni kell, hogy az az elefántcsontszínű műanyag gomb gyakorlatilag a Progress modell védjegye, anno, nagyon régen már ilyen volt. Egyfajta hagyományőrzés is tehát. ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici