Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330136 alkalommal)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #105 Dátum: 2010. December 02. - 21:38:02 »
Weishi borotvák kaphatóak itthon a kínai piacokon? kipróbálnék egyet, ha nagyon olcsón hozzámvágnák... Netről már nem rendelnék azért, annyit nem ér az egész. (Szállítási ktg.)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #106 Dátum: 2010. December 02. - 22:01:39 »
Akiről tudok, az mind kintről rendelte. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen: egy kínai piacon mi nincs?  ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #107 Dátum: 2010. December 02. - 22:11:10 »
Számlatömb és APEH ellenőr!  :fetreng:

Akiről tudok, az mind kintről rendelte. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen: egy kínai piacon mi nincs?  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #108 Dátum: 2010. December 02. - 23:03:34 »
Számlatömb és APEH ellenőr!  :fetreng:

Akiről tudok, az mind kintről rendelte. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen: egy kínai piacon mi nincs?  ;D

Na ez így ebben a formában nem igaz. Akárhányszor voltam kinn, nekem mindig kínáltak eladásra számlatömböt. Meg jogosítványt, nyelvvizsgát és diplomát is.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #109 Dátum: 2010. December 03. - 15:31:42 »
Transit nem így értette!  ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #110 Dátum: 2010. December 03. - 23:15:13 »
V.szinüleg így vette meg anno Kaya Ibrahim és Joszip Tot a bedőlt cégeket, de ez már nagyon off...

Számlatömb és APEH ellenőr!  :fetreng:

Akiről tudok, az mind kintről rendelte. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen: egy kínai piacon mi nincs?  ;D

Na ez így ebben a formában nem igaz. Akárhányszor voltam kinn, nekem mindig kínáltak eladásra számlatömböt. Meg jogosítványt, nyelvvizsgát és diplomát is.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #111 Dátum: 2010. December 04. - 11:49:24 »
Akiről tudok, az mind kintről rendelte. Ettől függetlenül nem elképzelhetetlen: egy kínai piacon mi nincs?  ;D
Weishi borotva. 3 hónappal ezelőtt égre-földre kerestem. Nem találtam.

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #112 Dátum: 2010. December 08. - 09:59:28 »
Sziasztok!
Én új vagyok a fedélzeten. ;)
37 éves vagyok és mindig irigykedve néztem azokra akik tudnak a borotvakésekkel bánni. Sosem próbáltam és egész életemben lelketlen műanyag fosokkal borotválkoztam. Sajnos a témában elég járatlan vagyok annak ellenére, hogy mostanában sokat olvasok a borotvakésekről. Mára tudom, hogy nem tudok semmit.  :)
Azt hiszem eljött az igazság pillanata. Tisztában vagyok vele, hogy a jó borotva nagyon relatív fogalom és hogy mindenkinek más jön be, ennek ellenére a segítségeteket szeretném kérni.
Szerintetek milyen borotvát vegyek?  :borotva:
Magamról annyit, hogy pofám szőrzete nem túl erős és nem is túl gyenge. Talán nem is túl sűrű. Szeretem a jó dolgokat, persze ez nem azt jelenti, hogy kifizetnék elsőre 400 eurót egy borotváért. 15E lenne a plafon és lehet új is a szerszám, meg használt is. (A Dovo borotvákkal szemezek már egy ideje.  :))
Szóval Ti mit ajánlanátok kezdésnek?
UI: Egészségügyben dolgozom. Ismerek jó érsebészeket és még érfogóm is van.  ;D Szóval be vagyok biztosítva, jöhetnek a tippek!
Köszönettel

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #113 Dátum: 2010. December 08. - 10:35:44 »
Atyafi üdv a fedélzeten!

Kezdőkésnek bármit választhatsz szerintem, legyen az új vagy használt, azonban nem csak ezen lesz a hangsúly, hanem az egyéb kiegészítő felszereléseken (pl. érszorító ;D) és azon, hogy otthoni körülmények közt a késedet (késöbbiekben késeidet) karban tudd tartani. Tehát fenőkövek, illetve bőrökkel is számolnod kell, egy saját él kialakítása sem másodlagos élmény használat elött.
Fenni és bőrözni is meg kell tanulni, ehhez pedig kár tönkretenni egy drága kést, kezdésnek teljesen jó egy olcsóbb SFK vagy valami hasonló. Mivel itt mindenki egy késsel kezdte, aztán lett belőle jópár  :borz1: így készülj!  :crazy:
Ha a késöbbiekben pl. fenéssel nem akarnál foglalkozni, erre vannak itt jópáran mű illetve mű-műköszörűsek ;D akik jótanácsokkal ill. fizikailag is be tudnak segíteni, azonban a bőr az mindennapos kellék, evvel is számoljál. A többi pedig gyakorlással és pénztárca nem kíméléssel jön magától. :borotva:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #114 Dátum: 2010. December 08. - 10:42:26 »
Üdv Atyafi,

gondolom, már olvasgattad a fórum ide vonatkozó bejegyzéseit. ;)

A Dovokról általános vélemény, hogy jó kések, árban is a megfizethető kategória. Ha mindenképp újat szeretnél, akkor a legnagyobb választék ezekből a késekből áll rendelkezésre az említett árkategóriában. Online boltokat, piacokat érdemes böngészgetni, IRL boltokból az extrametál, esetleg a Neroli jöhet szóba(ott inkább Edvij Jagger kések vannak).

Használt késekből a választék szinte kimeríthetetlen, még ebben az árkategóriában is.

A költségvetés számításánál mindenképp érdemes belekalkulálni, hogy egy jó fenőszíj nélkül a kések használhatatlanok, tehát mindenképp be kell egyet szerezned. Ha ennek is bele kell férnie a cca. 15 ezres keretbe, az már megint más fényt vet a dolgokra...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #115 Dátum: 2010. December 08. - 10:44:59 »
Persze tisztában vagyok vele és fel vagyok készülve, hogy a tanulás vérrel és verítékkel fog járni.  >:(
Egy Dovo Bismarc-ot nézegetek, de szerintem is felesleges lenne belenyúlni kezdésnek.
Köszi a választ, ne kíméljetek!


Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #116 Dátum: 2010. December 08. - 11:11:38 »
Atyafi üdv köztünk! Én viszont nem beszélnélek le arról a kiszemelt Bismarcról. Nekem is ez volt az első borotvakésem és nem bántam meg.
Ha olvasgatod a portálunkat, találsz sok bejegyzést, ahol a kezdők szenvednek a rosszul választott, olcsóbb, kevésbé jó minőségű késsel. Nem is tudnak mihez viszonyítani és többeknek így elmegy a kedvük a késes borotválkozástól, visszariadnak a használatától. Egy jó, éles Bismarc már az első napokban élményt ad. Nekem lehet, hogy szerencsém volt, mert elég jó éllel vásároltam meg, csak a napi bőrszíjazásra volt igénye és működik még ma is tökéletesen. ...de a döntés a tiéd! Mindenesetre sok sikert kívánok az első borotvádhoz és ha az első egy két alkalom még szokatlan is lesz, nem fogod letenni többé!  :borotva:
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #117 Dátum: 2010. December 08. - 11:19:14 »
Köszi.
Mi Feather szikéket használunk melóhelyen és a kiv. kedvéért rékerestem a "feather straight razor"-ra.
http://www.feather.co.jp/jBarber_professional.htm


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #118 Dátum: 2010. December 08. - 11:21:24 »
Köszi.
Mi Feather szikéket használunk melóhelyen és a kiv. kedvéért rékerestem a "feather straight razor"-ra.
http://www.feather.co.jp/jBarber_professional.htm



Ezek inkább shavettek, mint borotvakések!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #119 Dátum: 2010. December 08. - 12:12:41 »
Nem is inkább, hanem azok! Az a 3 pengés körkörösen forgó fej az egyenes fanyélhez pedig kifejezetten irritáló benyomást tesz rám. ;D Miket ki nem találnak!? Ha már körbeforgó reluxás, hát  legyen egy természetes kézhezálló megoldás (merőleges). Tapasztalatból tudom, hogy az ilyen megoldások nem vezetnek jóhoz. De ötletnek nem semmi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici