Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 330300 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #90 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 21:20:16 »
A Monopol márka is ígéretes, hiszen príma késeket csinál, kérdezd csak Flasi mestert, vagy Salmot.
:crazy: ;)

Ez sajnos nem a Baurmann & sohne féle klasszikus Monopol, sőt egy kis átverés is van a dologban, mert egyébként ha jól megnézed a képet ( ezen nem látszik annyira ) a felírat tulajdonképpen Monopal   >:(  >:(

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #91 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 23:02:38 »
Ok, köszönöm a véleményeket. Sajnos időközben elolvastam a japán borotvakéses topikot, és mivel a japán kultúra és a kézműves, gonddal készült tárgyak is közel állnak a szívemhez, kezdhetek gyűjteni egy Tamahagane acélból készült beretvára  :borosta: Addig marad az ezer forintos közértes DE wilkinson, hacsak nem bukkan fel egy más típusú, de szép, kihagyhatatlan antik darab.
Szerintem nem nagy beruházással érdemes a Wilki helyett venni egy Gillettte Slim Twistet, vagy Edtől beszerezni egy Lordot. Kb. 2-2,5 rugó, de ég és föld. :borotva:

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #92 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 23:09:28 »
...Fogalmazhattam volna úgy is, hogy valóban $z@rnak látszik...
Habár a Monopal csalanfintaságot nem vettem észre, de a fenti kijelentésemmel az összhatásra utaltam.
Akár Monopal, akár Monopol, ez valóban nem az, mint ami eszembe jut a MP hallatán. :borosta:

Sőt most látom, hogy ez Monapal. :crazy:

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #93 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 05:39:41 »
Szomorú ez a monapal ferdítés, ha a tudatos megtévesztés a célja.
Igazából a wilkinson DE szőreltávolítási képessége nekem megfelel, nincsenek nagy igényeim ezen a téren. A borotvakés is inkább a mögöttes tartalom, filozófia miatt érdekes számomra. Főleg, ha esetleg olyat sikerülne szerezni, aminek története és lelke van. Dédapám borotválkozó szekrénykéjét használom, és nagyon rosszul mutatnak benne a mindent elfogyasztó társadalom eldobandó termékei, szeretném méltó emlékekkel megtölteni, és majd úgy a fiamra örökíteni.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #94 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 22:27:22 »
Ez nagyon szép gondolat, sok sikert hozzá!
 ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #95 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 22:33:22 »
...Dédapám borotválkozó szekrénykéjét használom, és nagyon rosszul mutatnak benne a mindent elfogyasztó társadalom eldobandó termékei, szeretném méltó emlékekkel megtölteni, és majd úgy a fiamra örökíteni.

Jó lenne, ha egy képet tudnál mutatni arról a szekrénykéről. Van itt egy külön topik a tároló alkalmatosságoknak.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #96 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 08:56:52 »

Jó lenne, ha egy képet tudnál mutatni arról a szekrénykéről. Van itt egy külön topik a tároló alkalmatosságoknak.  ;)

Csak a családi kötődés miatt érdekes, fazonra nem annyira, de majd teszek föl róla képet.

Lehetett volna ez, az első borotvakésem:
http://www.jons-swords.com/images/straight%20razors/sr13ap.jpg
http://www.jons-swords.com/images/straight%20razors/sr13bp.jpg
http://www.jons-swords.com/images/straight%20razors/sr13cp.jpg
Ha nem foglalta volna már le valaki :(

« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 11. - 09:11:25 írta dhorvath »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #97 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 09:45:55 »
Kár, hogy nem sikerült megszerezned! :o Kiváló alapja lehetett volna egy szép gyűjteménynek!  ;)
...a képet azért várjuk a szekrénykéről!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #98 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 12:14:57 »
Sziasztok,

9 éve nem borotválkoztam már (azóta szakállat viselek) de mostanában újra elkezdtem (pusztán a változatosság kedvéért). Előkotortam a régi Gillette patronos borotvámat, de a pamacsomat nem találom (valahol a költözéseink közben elhagyhattam). Habból is csak az "utazós" palackos habomat találtam meg (Gilette. Olyasmi, mint a purhab: a levegőtől térhálósodik  ;D. Már vagy 5 éve lejárt, de még használható és egyáltalán nem tűnik romlottnak) Van egy pár kérdésem:

Hol lehet Budapesten az alábbiakat kapni?
-Barbon borotvakrém
-Borotvaszappan (ami nem illatosított és jó minőségű - miket ajánlotok és hol lehet kapni őket?)
-Aftershave nagyon érzékeny bőrre (lehetőleg nem illatosított)
-Pamacs (nagyon jó minőségű, arcot nem irritáló. Azt hiszem a korábbi valamilyen borz pamacs volt, de vennék sörtét is, ha elég puha. 5000 forintnál többet nem szívesen adnék ki pamacsért)

Később, ha a Gillette patronjai kifogynak, venni szeretnék egy biztonsági borotvát (a fórumom azt olvastam, hogy kevésbé irritáló vele a borotválkozás és nekem sajna nagyon érzékeny a pofázmányom...) Ehhez hol kaphatok jó áron pengéket?

Vásárlásnál a bolti vásárlást preferálom, ahol megfoghatom, megszaglászhatom a terméket. (Ha nincs lehetőség, vagy nem érdemes (pl pengénél), akkor persze hitelkártyás netes vásárlás is szóba jöhet.

Előre is köszönöm a válaszokat,
Apafej

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #99 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 12:54:08 »
Hát a legegyszerűbb Ed webshopjában körülnézned,ott mindent megtalálsz.Lord L6 borotva,Proraso borotvakrém,Lord Super Chrome penge kezdésnek nagyon jó,és nem is drága.Pamacsot is találsz ott.Barbon-t bármely drogériában,v nagyáruházban kapsz.Ha boltban vásárolsz,ajánlom a Bic pengét nekem bevált.Még az Astra Platinum is használható.Borotvaszappanban és arcszeszben nem tudok segíteni,de majd ajánlanak a fórumtársak. ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #100 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 12:57:35 »
Üdv Közöttünk!

Válaszok:

Hol lehet Budapesten az alábbiakat kapni?
-Barbon borotvakrém - Szinte az összes nagyobb áruházban (Tesco, Auchan), 100 forintos boltokban, illatszer üzletekben (DM, Rossmann)
-Borotvaszappan (ami nem illatosított és jó minőségű - miket ajánlotok és hol lehet kapni őket?) No, ez már nehezebb ügy, szintén illatszer üzleteket ajánlanék! A Douglasban pl. régebben volt Proraso, én még ott vettem, nem tudom manapság van-e...
-Aftershave nagyon érzékeny bőrre (lehetőleg nem illatosított)  A "lotion" típusúakat ajánlanám, kezdésnek pl. fehér Nívea
-Pamacs (nagyon jó minőségű, arcot nem irritáló. Azt hiszem a korábbi valamilyen borz pamacs volt, de vennék sörtét is, ha elég puha. 5000 forintnál többet nem szívesen adnék ki pamacsért) Ecsetbolt (http://ecsetbolt.hu/, fodrászkellék üzletek, Duglas, Müller)

Később, ha a Gillette patronjai kifogynak, venni szeretnék egy biztonsági borotvát (a fórumom azt olvastam, hogy kevésbé irritáló vele a borotválkozás és nekem sajna nagyon érzékeny a pofázmányom...) Ehhez hol kaphatok jó áron pengéket? Mondjuk itt a fórumon Ed boltjában, de itt is szintén a nagyobb áruházak, parfümériák jöhetnek szóba

Vásárlásnál a bolti vásárlást preferálom, ahol megfoghatom, megszaglászhatom a terméket. (Ha nincs lehetőség, vagy nem érdemes (pl pengénél), akkor persze hitelkártyás netes vásárlás is szóba jöhet. - Amiket írtam (Ed boltját kivéve, de pl. ha eljössz fórumtalálkozóra ott biztosan tudsz majd tapizni), mind "fogdosós" helyszín...

Remélem tudtam segíteni.

No, és persze olvasgatni kell a fórumot... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #101 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 21:56:18 »
Köszönöm szépen a segítséget

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #102 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 00:27:48 »
http://haasz.hu/ itt pl. van borz, 4-5e-ért, az enyém innen van és nagyon jól kijövünk :)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #103 Dátum: 2010. November 20. - 14:55:47 »
Nem tudja valaki, hogy Kecskeméten kaphatóak-e valahol sertés HJM pamacsok? Illetve, hogy a Malom áruházban kaphatóak-e és ha igen milyen árban a Haslinger bortovaszappanok?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #104 Dátum: 2010. November 20. - 15:04:08 »
Ha a Malom Plázában van Douglas parfüméria, akkor esélyes, hogy van Haslinger szappan is. Egyébként aligha.  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici